[TUT]GTA IV Multiplayer cracked

Započeo [ST] Outlander, Oktobar 23, 2009, 18:00:55 POSLE PODNE

prethodna tema - sledeća tema

0 članova i 3 gostiju pregledaju ovu temu.

Mislim da su se neki od vas pitali moze li se GTA IV igrati preko neta.Vidim da ima dosta MP servera za GTA : SA ,pa evo i jednog vodica kako igrati GTA IV Preko neta tj pomocu programa Hamachi.Hamachi simulira nesto kao virtualni lan al nije bitno to.Prije nego pocnemo na racunalu je potrebno imati instaliran GTA IV sa PatchomDownload Patch te updateovan Games for Windows LIVE.
Prvo instalirajte Hamachi!
Download Link
Zatim podesite da GTA IV Koristi Hamachi :
1. Idite u Start->Run ...
2.Upisite regedit , pa OK
3.Kliknite na HKEY_CURRENT_USER -> Software -> Classes -> Software -> Microsoft i kliknite na XLive (ne klikajte "+"
4.Sada na desnoj strani kliknite na prazno podrucije desnim klikom te :
New -> String Value
5.Imenujte novi Value : ConnectionOverride
pritisnite OK
6.Zatim kliknite na Value (koji ste upravo kreirali) "ConnectionOverride" i kliknite Modify
7.Upisite Hamachi u polje gdje pise Value

Kako da provjerite jeste li dobro uradili :
Pokrenite GTA IV.
kada se pokrece igrica pisat ce vam u donjem dijelu ekrana na sredini da pritisnete tipku "HOME" , zatim kliknite na Personal Settings i onda kliknete na Network Information. Trebalo bi pisati "Hamachi (registry overrided)" Pored Adapter.
http://img27.imageshack.us/img27/4457/sssqjl.jpg
Udjite na neki Hamachi Server
Nakon sto ste instalirali Hamachi i sredili GTA pronadjite neki hamachi server na Hamachi Networks.U pretragu idite Game->GTA IV pa odaberete neki server i kliknete na join.Nakon toga udjite u GTA IV te uradite sljedece :

Kreirajte igru(hostujte, da mogu prijatelji uci)

Zatim u igri pritisnite strijelicu za Gore da otvorite mobitel i nadjite u mobitelu "Multiplayer"

Kreirajte igru tako sto odete u "Player Match" -> "LAN" -> "Create Match"
Kreirajte igru po svome ukusu.(koji dio grada ce se igrat , koje oruzije , itd.)

UPOZORENJE : Host igre tj. onaj koji je kreiro igru nesmije drzat Alt-Tab zbog toga sto ce svi igraci biti kickani i ugasice se igra(nisam probo al sam procito nedje pa da nebude nes )

Kako se pridruziti u igru
Ako je vec prethodno neki vas prijatelj kreirao igru evo nacina kako uci :
Vazno je da budete na istom hamachi serveru ! zatim
Pritisnite opet dugme za gore da udjete u mobitel u igrici i pritisnite "Multiplayer".
Kreirajte Multyplayer model ako je potrebno te udjite na "Player Match" -> "LAN" -> "Custom Match" i pritisnite F5 da nadjete servere

To bi bilo to od mene i pamet u glavu.Nisam ovo sam nista izmislio niti experimentiro sve sam ovo naso na Google , te nesto sam preveo sa eng al sve u svemu nek se ide na novije igrice da pocnemo derat i GTA 4 Preko neta da zazivi isto ko i San Andreas.Ako nesto nije jasno pitajte na Guestbook il PM , Ko pita taj ne skita
i ako more u zanimljive da se ne zagubi odma prvi dan
C/P
Poslednja Izmena: Mart 25, 2010, 09:10:32 PRE PODNE od [ST] Outlander


moze pomoc ja nemam Xlive tamo u microsoft :S




To je zato jer nisi instalirao sve do kraja, moras instalirat ono Microsoft sranje nakon instalacije, neznam tocno da li je to prije ili poslije pokretanja igre.

-Marijan

Bravo Marijan! Najs tut! Posluzit cu se njime :), Hvala!

Ajde, Klikcite, Jos je u jajetu xD


Citat: Lonka poslato Novembar 07, 2009, 09:00:37 PRE PODNE
Bravo Marijan! Najs tut! Posluzit cu se njime :), Hvala!


lol


Citat: [ST] Outlander poslato Novembar 07, 2009, 09:24:45 PRE PODNE
ja sam ga pisao xDDDD

nice :D

======ஜ۩۞۩ஜ======
â—,,███â–"â–' FucK oFFâ–'â–"███►
======ஜ۩۞۩ஜ======



:D Fala kurcu imamo i nekih pametnih ljudi na forumu :D

Posjetite:
TUTORIALS 4 ALL NA HRVATSKOM









Citat: Marijan poslato Novembar 07, 2009, 08:06:51 PRE PODNE
To je zato jer nisi instalirao sve do kraja, moras instalirat ono Microsoft sranje nakon instalacije, neznam tocno da li je to prije ili poslije pokretanja igre.

-Marijan

sve sam ja to instalirao al sam iso xlive prckat da nemoram preko social cluba igrat




Lan fix
Download - ovdje ~ 749.2 Kb

Tutorial
1. Pokrenite DLLLoad.exe
2. Udjite u igru, prije ulaska u MP preko mobitela pritisnite jednom F12.
3. Nakon sto vam ocita lan server s Hamachi networka na koji ste se joinali i nakon sto udjete u njega, pritisnite jos jednom F12.
4. Ukoliko ste hoster lan servera, nemojte pritiskati Alt+Tab jer ce to ugasiti server. Takodjer preporucam da hostate server sa ljudima iz vase blizine, zato jer je maximum 25 ms (ping).
5. Uzivajte u vasoj igri!






jel ima neko da igra preko hamachi :D volio bi probat dok ne dodje IV:MP ...
Perfect Life

Nikad zaboravit: Razor, rk01, Capone, GooD, WixxeR, ShoX, Trmka, Leon, putic, Suki,Dane,  eRasmos, EMIR,Dupi, Doda, N1xYy, Nedac, Ena, Apo LUksa, Max, Amina, Jovana,Don Corleone,  Shooter, GOCA, Kukac..

L u d i   G r a d DM <3 2008-2012