[pomoc]pravila rp

Započeo ScaRy, Februar 09, 2011, 15:54:22 POSLE PODNE

prethodna tema - sledeća tema

0 članova i 4 gostiju pregledaju ovu temu.

evo ovako moze mi nek reci gde da ubacim rp pravila i gde mogu nabaviti odg pls...[color=yellowcolor]

poznaticovik


MG-Meta Gaming-mesanje IC i OOC chata

PG-Power Gaming-kada teramo nekoga da uradi nesto sto ne zeli da ga prisilimo ili nesto nemoguce u rl

BH-Bunny Hopping-kada skacemo i trcimo u isto vreme

DM-Death Match-kada pucamo i ubijamo ljude bez razloga

RP-Role Play-simulacija stvarnog zivot

SP Spawn Kill-kada ubijemo nekoga na mestu no kome se spawna

RK-Revenge KIll-kada ubijemo nekoga iz osvete

DB-Drive By-kada pucamo sa mesta vozaca na pesake i kada ih gazimo ili propelerom od helikoptera

PVP-Player VS Player (Igrac protiv igraca)

PVE-Igrac protiv okolisa

NJ-Kradja auta bez /me i /do komandi

BA-Bug Abusing-iskoristavanje bugova u svoju korist




RP - RolePlay - RolePlay jest simuliranje stvarnog zivota.Cilj RolePlay-a jest da se igrac uzivi u svoga lika,kao da je to on u RL.
MG - Metagamin - Mjesanje OOC i IC chata.
Primjer
OOC - E dali neko zeli da mu natocim goriva?
IC - E kako ti se zove ona tvoja rodica sto je neki dan bila u tebe?
SK - SpawnKill - SpawnKill jest ubijanje igraca na njegovom spawnu.
Primjer
Ja dolazim u Vagos bazu i ubijem jednog igraca,cekam ga na spawnu te ga uzastopno ubijam i ne dozvoljavam mu da sudjeluje u igri.
RK - RevangeKill - RevangeKill jest ubojstvo iz osvete.
Primjer
Netko mene ubije,ja uzimam pistolj i trazim tog igraca po gradu i kad ga nadem onda ga kill.To je u RL nemoguce jer ako nas je neko ubio,mi se nesjecamo ni sto je bilo a kamoli da zapamtimo izgled osobe koja nas je ubila.
PG - PowerGaming - PowerGaming jesu radnje koje u RL zivotu nemozemo raditi a u igri ih radimo.
Primjer
Ja skocim sa zgrade i ostanem ziv i nastavim trcati,izbjegavanje metaka,trcanje nakon sto me pregazilo auto,stojanje na automobilu dok je ono u pokretu itd.
DB - DriveBy - DriveBy jest pucanje s mjesta vozaca iz bilo kojeg vozila (automobila,motora,bicikla,helikoptera itd) na pjesaka,druga vozila itd.
Primjer
Ja prolazim pored burga sa automobilom (na vozacevom mjestu),prolazi neki pjesak i ja pucam u njega.
BH - BunnyHop - BunnyHop jest skakanje kako bi bili brzi.U RL niko ne skace kada trci da bih bio brzi.
Primjer
Mene gonja policija (idem pjeske) i ja uzastopno skacem kako bih joj brze pobjegao.
AB - Abussing - Abussin jest iskoristavanje bugova u svoju korist.
Primjer
Ja opazim neki bug s bankom da dobijam novce.To ne zelim nikom reci jer je bolje da ja imam vise novaca (OVO JE ZABRANJENO).Svaki uoceni bug na serveru duzni smo prijaviti adminima ili administratorima kako bih ga oni u sto kracem roku popravili.

Citat: mafica .pwn poslato Februar 09, 2011, 16:03:56 POSLE PODNE
RP - RolePlay - RolePlay jest simuliranje stvarnog zivota.Cilj RolePlay-a jest da se igrac uzivi u svoga lika,kao da je to on u RL.
MG - Metagamin - Mjesanje OOC i IC chata.
Primjer
OOC - E dali neko zeli da mu natocim goriva?
IC - E kako ti se zove ona tvoja rodica sto je neki dan bila u tebe?
SK - SpawnKill - SpawnKill jest ubijanje igraca na njegovom spawnu.
Primjer
Ja dolazim u Vagos bazu i ubijem jednog igraca,cekam ga na spawnu te ga uzastopno ubijam i ne dozvoljavam mu da sudjeluje u igri.
RK - RevangeKill - RevangeKill jest ubojstvo iz osvete.
Primjer
Netko mene ubije,ja uzimam pistolj i trazim tog igraca po gradu i kad ga nadem onda ga kill.To je u RL nemoguce jer ako nas je neko ubio,mi se nesjecamo ni sto je bilo a kamoli da zapamtimo izgled osobe koja nas je ubila.
PG - PowerGaming - PowerGaming jesu radnje koje u RL zivotu nemozemo raditi a u igri ih radimo.
Primjer
Ja skocim sa zgrade i ostanem ziv i nastavim trcati,izbjegavanje metaka,trcanje nakon sto me pregazilo auto,stojanje na automobilu dok je ono u pokretu itd.
DB - DriveBy - DriveBy jest pucanje s mjesta vozaca iz bilo kojeg vozila (automobila,motora,bicikla,helikoptera itd) na pjesaka,druga vozila itd.
Primjer
Ja prolazim pored burga sa automobilom (na vozacevom mjestu),prolazi neki pjesak i ja pucam u njega.
BH - BunnyHop - BunnyHop jest skakanje kako bi bili brzi.U RL niko ne skace kada trci da bih bio brzi.
Primjer
Mene gonja policija (idem pjeske) i ja uzastopno skacem kako bih joj brze pobjegao.
AB - Abussing - Abussin jest iskoristavanje bugova u svoju korist.
Primjer
Ja opazim neki bug s bankom da dobijam novce.To ne zelim nikom reci jer je bolje da ja imam vise novaca (OVO JE ZABRANJENO).Svaki uoceni bug na serveru duzni smo prijaviti adminima ili administratorima kako bih ga oni u sto kracem roku popravili.

To sam i kazo xD




Citat: Nikola I poslato Februar 09, 2011, 16:05:31 POSLE PODNE
Citat: mafica .pwn poslato Februar 09, 2011, 16:03:56 POSLE PODNE
RP - RolePlay - RolePlay jest simuliranje stvarnog zivota.Cilj RolePlay-a jest da se igrac uzivi u svoga lika,kao da je to on u RL.
MG - Metagamin - Mjesanje OOC i IC chata.
Primjer
OOC - E dali neko zeli da mu natocim goriva?
IC - E kako ti se zove ona tvoja rodica sto je neki dan bila u tebe?
SK - SpawnKill - SpawnKill jest ubijanje igraca na njegovom spawnu.
Primjer
Ja dolazim u Vagos bazu i ubijem jednog igraca,cekam ga na spawnu te ga uzastopno ubijam i ne dozvoljavam mu da sudjeluje u igri.
RK - RevangeKill - RevangeKill jest ubojstvo iz osvete.
Primjer
Netko mene ubije,ja uzimam pistolj i trazim tog igraca po gradu i kad ga nadem onda ga kill.To je u RL nemoguce jer ako nas je neko ubio,mi se nesjecamo ni sto je bilo a kamoli da zapamtimo izgled osobe koja nas je ubila.
PG - PowerGaming - PowerGaming jesu radnje koje u RL zivotu nemozemo raditi a u igri ih radimo.
Primjer
Ja skocim sa zgrade i ostanem ziv i nastavim trcati,izbjegavanje metaka,trcanje nakon sto me pregazilo auto,stojanje na automobilu dok je ono u pokretu itd.
DB - DriveBy - DriveBy jest pucanje s mjesta vozaca iz bilo kojeg vozila (automobila,motora,bicikla,helikoptera itd) na pjesaka,druga vozila itd.
Primjer
Ja prolazim pored burga sa automobilom (na vozacevom mjestu),prolazi neki pjesak i ja pucam u njega.
BH - BunnyHop - BunnyHop jest skakanje kako bi bili brzi.U RL niko ne skace kada trci da bih bio brzi.
Primjer
Mene gonja policija (idem pjeske) i ja uzastopno skacem kako bih joj brze pobjegao.
AB - Abussing - Abussin jest iskoristavanje bugova u svoju korist.
Primjer
Ja opazim neki bug s bankom da dobijam novce.To ne zelim nikom reci jer je bolje da ja imam vise novaca (OVO JE ZABRANJENO).Svaki uoceni bug na serveru duzni smo prijaviti adminima ili administratorima kako bih ga oni u sto kracem roku popravili.

To sam i kazo xD
moje je detaljnije :P


Citat: ScaRy poslato Februar 09, 2011, 16:22:21 POSLE PODNE
e to hvala a sad kako ubaciti u gamemod ??
sve zavisi ako zelis kad igrac dode onda stavi pod:

public OnPlayerConnect

ili pod

public OnPlayerSpawn

Neznam tocno posto nisam odavno nis radio u pawnu.
Naravno treba ispred

SendClientMessage