[TuT] Kako ubaciti vozila na GTA SP preko SAMI-a

Započeo mafica .pwn, Februar 08, 2011, 14:41:29 POSLE PODNE

prethodna tema - sledeća tema

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Pozdrav svima.
Ovo je moj prvi [TuT]orial na BS-u.Nadam se da je dobro objasnjeno i da ce vam se svidit ;) .
Kao sto pise danas cu vam pokazati kako u GTA SP ubaciti Mod automobila preko programa San Andreas Mod Installer (SAMI) kojeg mozete skinut:


Kada ste ga instalirali i pokrenuli on bi trebao izgledati ovako:
Slika:





Pa da pocnemo.
Prvo sto vam treba,nakon sto ste skinuli SAMI,jest naci mod Automobila za download.
Najbolje modove automobila za download mozete naci:
To nije jedina stranica za download modova,nego je za mene najbolja i najlaksa za koristenje.


Kada ste skinuli mod raspakujte ga u neki folder na radnoj povrsini (radi poslije lakseg pronalaska).U tom folderu ce te dobiti neke .txd i .dff datoteke.Takoder uz .txd i .dff datoteke bi vam trebao biti i file "ReadMe" za upute kako staviti mod i mozda poneka slika.
Te .txd i .dff datoteke bi trebale izgledati slicno ovako (sve zavisi ime .txd i .dff file-a):
Slika:





Sada se vracamo na SAMI te kad ga otvorimo idemo na Install Mod.
Slika:





I onda ce nam se pojaviti ovakvo nesto:
Slika:





Tu sada trebate pronaci mod koji ste prije toga skinuli (zbog ovog sam govorio da ga rapakujete na Radnu povrsinu) klikom na "Browse".
Slika:





Kada ste to kliknuli dobit ce te ovakav prozorcic.
Slika:





Sada odaberite mod koji ste prije toga skinuli.
Slika:





Kada ste ga odabrali pritisnite "Continue".
Slika:





Kada ste to uradili trebali bi dobiti nesto ovako:
Slika:





Naravno u vas nece pisati INFERNUS i sl. ako vam traze da zamijenete Bullet za taj vas mod.
Sljedece sto trebate uraditi jeste da pritiisnete "Continue"
Slika:





Kada ste to uradili dobit ce te nesto ovako:
Slika:





E sada ovo je vazno.
Ovdije birate automobil s kojim ce te zamijeniti vas Mod.Kada vam se pojavi ovaj prozor,program SAMI vam sam odabere najbolji automobil koji obliku i izgleda slici tom modu koji ce te vi stavit.
Npr.Ne mozete vi motor  NRG-500 zamjeniti sa nekim kamionom.Znaci ovo je najbolje da vi sami nista ne dirate dok ne naucite malo o tome jer lako mozete pokvariti GTA SA ako odaberete pogresno i sl.
PAZNJA:ZA JEDAN AUTOMOBIL NE MOZETE STAVITI 2 MODA JER TO ISTO DOVODI DO KVARA GTA SA I SL.
U ovom kvadraticu:
Slika:





Tu pisete ime kako ce se zvati vas automobil (ne u igri,u igri ce vam ostati isto ime.Da biste promjenili to u igri potreban je drugi program) za laksi Uninstall moda poslije.
Kada ste sve to uradili trebalo bi vam se pojaviti ovako nesto:
Slika:





I sljedece funkcije koje imate jeste "Play GTA San Andreas i "Exit"
Slika:





"Play GTA San Andreas je funkcija da odmah pokrene GTA SA (SP) te da provjerite mod,a "Exit" funkcija je funkcija da izadete iz programa SAMI te da mod mozete prvojeriti kada vi zelite.


Ok sada kada ste instalirali mod pokazacu kako da ga uninstall.
Pokrenite program SAMI.
Zatim idite na "Uninstall A Mod".
Slika:





Kada ste isli Uninstall dobicete ovakav prozorcic:
Slika:





Tu je sada ono sto ste napisali ime automobila koje se nece pojaviti InGame [IG] vec ovdije radi lakseg pronalaska kada ga Uninstall.
Sljedece sto trebate jeste da odaberete bas mod te kliknete na "Uninstall"
Slika:





Sljedece sto ce vam se pojavit jest ovo:
Slika:





Opet imate iste funkcije."Exit" za izlaz iz SAMI-a te da provjerite jel vam se sve vratilo na staro kada vi zelite i "Play GTA San Andreas" da vam odmah pokrene GTA SA (SP) te da provjerite odmah jeli se sve vratilo na staro.[/size]


NAPOMENA:KADA IGRATE SA:MP SA OVIM MODOVIMA,SAMO VI CE TE VIDJET SVOJ MOD,A DRUGI CE VIDJET OBICNI AUTOMOBIL ILI ONAJ MOD KOJI SU ONI STAVILI!!![/color]
Poslednja Izmena: Februar 08, 2011, 17:16:49 POSLE PODNE od mafica .pwn





Not bad! Potrudio si se. ;)

Pocetnicima u ubacivanju moda ce 100% pomoc. :)

Last nick: Paradox

Citat: Paradox poslato Februar 08, 2011, 14:58:26 POSLE PODNE
Not bad! Potrudio si se. ;)

Pocetnicima u ubacivanju moda ce 100% pomoc. :)
Hvala nisam se nadao bas ovakvim dobrim komentarima ;) .
Uskoro ja msm da ce biti jos tuteva u vezi ubacivanja novih skinova,oruzja,kuca,mapa itd u GTA SP
Poslednja Izmena: Februar 08, 2011, 15:00:12 POSLE PODNE od mafica .pwn




TrudiÅ¡ se, tako treba. 

:)
Povratak na balkan-samp  :)  15.01.2013. 
..   


Respect : [BP]HeLoX, Correlli, [CH:FR]Djea, LordShigi, LuKsA, BloodMaster, [H]265

Citat: мσмαк. ^ [5] poslato Februar 08, 2011, 19:50:08 POSLE PODNE
TrudiÅ¡ se, tako treba.  

:)
Hvala treba mi,posebno od nekog takvog kao sto si ti...
Opet Hvala ;)
Poslednja Izmena: Februar 08, 2011, 19:51:38 POSLE PODNE od mafica .pwn



Ovo sam znao od prije, imo sam jedno 20-30 modova pa mi se loading sveo na cjelu minutu *_,_,_*

Ugl, vidim sve si vizualno napravio i nisi stavio pun kur*c razlicitih boja pa da izgleda ko teletabisi...

Bravo  ;)

Offtopic:

@eXtreme Izgleda da ces i ti brzo letit sa foruma... Imas isti logo ko CH (godnji desni kut)
- Molim da ne komentirate ovo sto sam reko eXtrem-u