Wireless Router !

Započeo Edin, Februar 05, 2011, 22:54:18 POSLE PODNE

prethodna tema - sledeća tema

0 članova i 3 gostiju pregledaju ovu temu.

Eh ovako zanima me jedna stvar. Imam internet na kompjuteru koji mi je ogranicen download limit na 250 kb/s . Sad me zanima kada kupim ruter i wireles karticu za laptop i spojim ruter preko svog modema. Dali ce mi na laptopu biti neogranicen download ili isto kao i na prvom racunaru preko modema ogranicen na 250 kb/s . ?? ;)
Kada se kunem majkom mozda lazem, ali kada se kunem ocem govorim 100 % istinu! Majke mi!

Citat: Edin poslato Februar 05, 2011, 22:54:18 POSLE PODNE
Eh ovako zanima me jedna stvar. Imam internet na kompjuteru koji mi je ogranicen download limit na 250 kb/s . Sad me zanima kada kupim ruter i wireles karticu za laptop i spojim ruter preko svog modema. Dali ce mi na laptopu biti neogranicen download ili isto kao i na prvom racunaru preko modema ogranicen na 250 kb/s . ?? ;)
Pa onoliko ce ti biti download kolko ti je pružatelj internet usluga dao... kod mene je kod T-Com-a 4mb/ps download i 256kb/ps upload

Pa bit ce ti isto, mozda manje (na vecim udaljenostima)...
Kako mozes ocekivati da ce bezicno i udaljeno biti brze od ovoga koje ide zicom?
For ya...


I'd catch a grenade for ya
Throw my hand on a blade for ya
I'd jump in front of a train for ya
You know I'd do anything for ya


BestOne.exe | Mapper | n00b Skripter | Bruno Mars Fan | Balkan SA:MP <3 | Fifa 11 <3


For ya...



Ok hvala vam jer sam vidjao cesto da ovi preko rotera imaju download po 500 kb/s, a nezz koji im je limit od providera. U svakom slucaju hvala ;)
Kada se kunem majkom mozda lazem, ali kada se kunem ocem govorim 100 % istinu! Majke mi!

Citat: Edin poslato Februar 06, 2011, 11:09:08 PRE PODNE
Ok hvala vam jer sam vidjao cesto da ovi preko rotera imaju download po 500 kb/s, a nezz koji im je limit od providera. U svakom slucaju hvala ;)
Ti stvarno volis experimentirati...
Sto je slijedece, bezicna struja, web kamera od 10mp? xD
For ya...


I'd catch a grenade for ya
Throw my hand on a blade for ya
I'd jump in front of a train for ya
You know I'd do anything for ya


BestOne.exe | Mapper | n00b Skripter | Bruno Mars Fan | Balkan SA:MP <3 | Fifa 11 <3


For ya...



franjoxx

Citat: BestOne.exe poslato Februar 06, 2011, 09:57:06 PRE PODNE
Pa bit ce ti isto, mozda manje (na vecim udaljenostima)...
Kako mozes ocekivati da ce bezicno i udaljeno biti brze od ovoga koje ide zicom?


jako si pogrijesio meni je za razliku od kada sam imao zicni internet bezicni sedamsto puta brzi samo nesmijes biti previse udaljen hvata do 50 m :D

Citat: BestOne.exe poslato Februar 06, 2011, 11:30:36 PRE PODNE
Citat: Edin poslato Februar 06, 2011, 11:09:08 PRE PODNE
Ok hvala vam jer sam vidjao cesto da ovi preko rotera imaju download po 500 kb/s, a nezz koji im je limit od providera. U svakom slucaju hvala ;)
Ti stvarno volis experimentirati...
Sto je slijedece, bezicna struja, web kamera od 10mp? xD


to si upravu volim exprimentisati :D mislim da je slijedece na redu bezicna struja ;)  :P
Kada se kunem majkom mozda lazem, ali kada se kunem ocem govorim 100 % istinu! Majke mi!

Što se toga tiće ja sam spojen sa laptopom bežićno na ruter i download kod torrenta mi je 300-500kbps....

Citat: [Stormer]Studio poslato Februar 06, 2011, 19:34:53 POSLE PODNE
Wireless zaboravi da ti odma kazem..on radi na principu da se odbija do odredjenog satelita i vraca nazad podatke i duplo je sporiji od normalnog neta..tj ovog tzv. "zicanog"..
Nepomisljaj uopce nista sa wirelessom
Ha, niej istina...
Bas sam dobio laptop i gore ima wireless, ima malo vecu brzinu i cist je prihvatljiv, dapace dobar je
For ya...


I'd catch a grenade for ya
Throw my hand on a blade for ya
I'd jump in front of a train for ya
You know I'd do anything for ya


BestOne.exe | Mapper | n00b Skripter | Bruno Mars Fan | Balkan SA:MP <3 | Fifa 11 <3


For ya...



Citat: [Stormer]Studio poslato Februar 06, 2011, 19:34:53 POSLE PODNE
Wireless zaboravi da ti odma kazem..on radi na principu da se odbija do odredjenog satelita i vraca nazad podatke i duplo je sporiji od normalnog neta..tj ovog tzv. "zicanog"..
Nepomisljaj uopce nista sa wirelessom
OMFG, r u ok?
Wireless router radi po principu elektromagnetskih valova koje odasiljava router, odnosno elektromagnet se pali i gasi u visokim ferkvencijama i racunalo ih prima.
Brzine interneta variraju ovisno o paketu koji vaš ISP pruža vama kao korisniku. Trenutno je najbrži oblik prijenosa 802.11n. 802.11n je 2.5x brži od klasičnog bakrenog voda (LAN kabel). A stariji 802.11g je za tri desetine sporiji od bakra. Najvecu teoretsku brzinu mozes postici optickim kablom koji u teoriji nema ogranicenje brzine, ali to je daleko preskupo i daleko nepotrebno za tvoje potrebe.


RESPECT 4 EVER: John, GLC,bAndzi, Nikola, Sop, Zoki, Bruno_Venuti, Mele, Luka P,ExtremePower,Wang(neki kineski frajer)

NAJBOLJI CITATI:
Citat: [GF]Alive poslato Jun 24, 2010, 18:20:19 POSLE PODNE
Paizte ljud mozda je KayLoger! ! !
MOJI RADOVI:
[FS]Trofeji

Citat: LordShigi poslato Februar 06, 2011, 20:10:25 POSLE PODNE
Citat: [Stormer]Studio poslato Februar 06, 2011, 19:34:53 POSLE PODNE
Wireless zaboravi da ti odma kazem..on radi na principu da se odbija do odredjenog satelita i vraca nazad podatke i duplo je sporiji od normalnog neta..tj ovog tzv. "zicanog"..
Nepomisljaj uopce nista sa wirelessom
OMFG, r u ok?
Wireless router radi po principu elektromagnetskih valova koje odasiljava router, odnosno elektromagnet se pali i gasi u visokim ferkvencijama i racunalo ih prima.
Brzine interneta variraju ovisno o paketu koji vaš ISP pruža vama kao korisniku. Trenutno je najbrži oblik prijenosa 802.11n. 802.11n je 2.5x brži od klasičnog bakrenog voda (LAN kabel). A stariji 802.11g je za tri desetine sporiji od bakra. Najvecu teoretsku brzinu mozes postici optickim kablom koji u teoriji nema ogranicenje brzine, ali to je daleko preskupo i daleko nepotrebno za tvoje potrebe.

Amis ima opticki kabl ja msm :)
For ya...


I'd catch a grenade for ya
Throw my hand on a blade for ya
I'd jump in front of a train for ya
You know I'd do anything for ya


BestOne.exe | Mapper | n00b Skripter | Bruno Mars Fan | Balkan SA:MP <3 | Fifa 11 <3


For ya...