[pomoc]Tour

Započeo [UG]Cile, Januar 16, 2011, 14:29:57 POSLE PODNE

prethodna tema - sledeća tema

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Imam jedan problem napravio sam kao neki tour i sad cpovi su mi preveliki i tacno moram proc na mapi kroz onaj crveni marker cim malo ofulam ne pokaze mi drugi cp nego onaj isti pa se moram vracat moram precizno prolazit kro njega... Pomagaj te hitno !!!!!!! ::) ::) ::) :'( :'( :'( :o :o
Poslednja Izmena: Januar 16, 2011, 14:30:33 POSLE PODNE od Cile



SetPlayer(Race)Checkpoint(...........,BROJ);

I ti taj broj promjenis na svoju velicinu, ja ti preporucam 9-12...

Ako nekuzis reci...

  else if(CP[playerid] == 42) { CP[playerid] = 43; DisablePlayerCheckpoint(playerid); SetPlayerCheckpoint(playerid, 2664.2043,-2170.2656,10.9297,5.0); }

vidis kako je kod mene, ovo je samo prvi cp i gdje sad to da dodam izvini pocetnik sam dobro mi ide ali jos neke stvari ne razumiejm.



SetPlayerCheckpoint(playerid, 2664.2043,-2170.2656,10.9297,5.0);

To 5.0 stavi da je 9.0 ili 12.0

else if(CP[playerid] == 42) { CP[playerid] = 43; DisablePlayerCheckpoint(playerid); SetPlayerCheckpoint(playerid, 2664.2043,-2170.2656,10.9297,5.0); }
To ti je radius(crveno),stavi koliku hoces velicinu cp-a...

Na kraj umjesto 5.0 stavis 12.0 i to je to :)

Citatelse if(CP[playerid] == 42) { CP[playerid] = 43; DisablePlayerCheckpoint(playerid); SetPlayerCheckpoint(playerid, 2664.2043,-2170.2656,10.9297,12.0); }


Citat: Cile poslato Januar 16, 2011, 14:55:26 POSLE PODNE
Opet isti problem :S:S:S:S

Onda ti nama objasni lijepo sta ti zelis :)

Sta tebi nevalja?
Jesi compilao? (F5)
Stavi neku sliku i opisi sta zelis :)

Vjerojatno kad prolazis kroz CP nece da ti se ocita....a ocitaje ti se kada prolazis krajevima Cp-a(((Preciznost))
Ako sam te dobro skontao to je tvoj problem...isti imam ja i nemogu ga nikako rjesit
Trazim "Profesionalnog Skriptera" da mi napravi jednu stvar,cijena nebitna nek mi se javi na pm....trazim lika koji zna raditi ne nekog pocetnika

Citat: Cile poslato Januar 16, 2011, 14:29:57 POSLE PODNE
Imam jedan problem napravio sam kao neki tour i sad cpovi su mi preveliki i tacno moram proc na mapi kroz onaj crveni marker cim malo ofulam ne pokaze mi drugi cp nego onaj isti pa se moram vracat moram precizno prolazit kro njega... Pomagaj te hitno !!!!!!! ::) ::) ::) :'( :'( :'( :o :o


Kako si stavljao CP-ove u skripti??

Sad je sve ok sa cpovima ali kad ocu proc kroz prvi nece nikako :S ne znam sto nece da pojavi drugi cp jel moze pomoc ? Ne mogu nikako da  prodjem kroz prvi cp
Poslednja Izmena: Januar 16, 2011, 18:31:18 POSLE PODNE od Cile



sigurno si pomjesao ID-ove cp-ova.  Add me na msn: [email protected] 

pa cu ti objasnit kako sta treba.

Cek ta prolaznost kroz Cp moze imati veze s velicinom cp-a? jer meni se ocita na rubovima cp-a,a kad idem kroz sredinu nece?
Trazim "Profesionalnog Skriptera" da mi napravi jednu stvar,cijena nebitna nek mi se javi na pm....trazim lika koji zna raditi ne nekog pocetnika

Nekuzim problem al mislim sto zeli reci da mu je velicina i sve ok, ali mora proci po rubu checkpointa da bi radio.
Neznam nisam se nikada sreo sa tim problemom, probaj koju sliku ili malo bolje objasniti :S
Kr0s3
is back...

[FilterScript] BizzSystem
[FilterScript] Dinamicno Rotiranje Objekata

[MAP] BalkanNation: BalkanTV

[Tutorial] VrsteVozila
[Tutorial] Razne boje sa starim bojama
[Tutorial] Radenje RPG moda "od 0"

Ukoliko trebate pomoc u skriptanju, neznate nesto napraviti ili neznate popraviti neki bug slobodno me PM...
Voljan sam pomoci svakome, jer kada sam ja ucio meni nitko nije...


Ukoliko nas podupires stavi na svoj profil,
skripta online uskoro



www.balkan-nation.com

Ma sve je ok sa cpovima ali nece ni da ocita kad prodjem po rubu checkpointa :S ne znam sto :(