[FS] Dinamicno Rotiranje Objekta v1.0.0

Započeo BalcanNation, Januar 08, 2011, 22:44:11 POSLE PODNE

prethodna tema - sledeća tema

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.


Dinamicno Rotiranje Objekta






Zasto ?
Trebala mi je jednostavna skripta za server koja ce mi dinamicno pomicati rampu...

Kako ?
Skirpta je jednostavna, treba postovati pravilo 90 stupnjeva...

S cim ?
Nemam pojma, ovo pitanje ni meni nije jasno xD






Znaci ovako, napravio sam skriptu jako jednostavnu koja pomice rampu.
Posto neki skripteri, pocetnici i nazalost malo bolji, neznaju napraviti eto ja sam napravio.
Skripta i nije nesto za ponositi se ali dobro dode.
Ovo sam radio jedno 10tak minuta, jer sam napravio greskicu, inace sveukupno 5 :)
Jedino sto morate postivati je pravilo 90 stupnjeva sto znaci...






Kada radite objekt dode vam ovako:
CreateObject(model, posx, posy, posz, rotx, roty, rotz);

Znaci kada radite poziciju objekta ROTY mora biti 90.

Posto zvaka nije za seljaka :)

Odete u mta, pod "Fences, Walls, Gates and Berriers" odete i nadete rampu, bijelo crvene naizmjenicne kose trake...
Spawnate ju...
Dvaput kliknete na nju i pod ROTY stavite 90...
Igrate se sa ROTZ, znaci namjestate brojeve od 1 do 359 dok vam se rampa ne dode kako vam pase...
Znaci radimo kako rampa izgleda kada je zatvorena...
Kada ste to napravili namjestite je lijepo da bude zatvorena...
Dvaput kliknete na prazno i odete save...
Convertate u delux host i stanete...






Ukoliko zelite da vam sve radi molio bi vas da mjenajte ovo sto sam vam ja napisao, ostalo ne !


#include <a_samp>

#define ROTATE_OBJECTS 2 // Broj rampi koliko ih koristimo, samo ovo mjenjajte kada dodate neku

forward NeedRotate();
forward Rotate(model);
forward PlayerToPoint(Float:radi, playerid, Float:x, Float:y, Float:z);

new Ramp[ROTATE_OBJECTS], ObjectRotate[ROTATE_OBJECTS];

public OnGameModeInit() {
SetTimer("NeedRotate", 1000, 1);
for(new i=0;i<ROTATE_OBJECTS;i++) { ObjectRotate[i] = 0; }
Ramp[0] = CreateObject(968, 1585.1472167969, -1637.3728027344, 13.145803451538, 0, 90, 0);
Ramp[1] = CreateObject(968, 1544.6740722656, -1630.8465576172, 13.1328125, 0, 90, 90);
//Ovo su dva primjera kako stavljati rampu, to sam ja napravio, vidite da je na ROTY 90 u oba slucaja
//Dolje u 2 slucaju je i ROTZ 90 ali to je zato sto je trebala biti okrenuta drugacije
//Ovdje dodajte dalje svoje rampe, znaci
//npr. Ramp[2] = CreateObject...
//I tako dalje koliko ih god hocete samo gore nemojte zaboraviti dodati koliko rampa koristite
return 1; }

public NeedRotate() {
for(new i=0;i<MAX_PLAYERS;i++) {
   if(IsPlayerConnected(i) && IsPlayerInAnyVehicle(i)) {
       for(new o=0;o<ROTATE_OBJECTS;o++) {
           new Float:posx, Float:posy, Float:posz; GetObjectPos(Ramp[o], posx, posy, posz);
if(PlayerToPoint(10.0, i, posx, posy, posz) && ObjectRotate[o] == 0) { Rotate(o); } } } }
return 1; }

public PlayerToPoint(Float:radi, playerid, Float:x, Float:y, Float:z) {
   if(IsPlayerConnected(playerid)) {
new Float:oldposx, Float:oldposy, Float:oldposz, Float:tempposx, Float:tempposy, Float:tempposz; GetPlayerPos(playerid, oldposx, oldposy, oldposz); tempposx = (oldposx -x); tempposy = (oldposy -y); tempposz = (oldposz -z);
if(((tempposx < radi) && (tempposx > -radi)) && ((tempposy < radi) && (tempposy > -radi)) && ((tempposz < radi) && (tempposz > -radi))) { return 1; } }
return 0; }

public Rotate(model) {
   new Float:posx, Float:posy, Float:posz, Float:minus = 1; GetObjectRot(Ramp[model], posx, posy, posz); ObjectRotate[model]++;
if(ObjectRotate[model] < 90) { SetObjectRot(Ramp[model], posx, posy-minus, posz); SetTimerEx("Rotate", 20, 0, "d", model);
}else if(ObjectRotate[model] == 90) { SetTimerEx("Rotate", 3000, 0, "d", model);
}else if(ObjectRotate[model] > 90 && ObjectRotate[model] < 180) { SetObjectRot(Ramp[model], posx, posy+minus, posz); SetTimerEx("Rotate", 20, 0, "d", model);
}else{ SetObjectRot(Ramp[model], posx, 90, posz); ObjectRotate[model] = 0; }
return 1; }








I dosli smo do kraja,
nadam se da ce vam pomoci ;)

Zasluge za ulozen veliki trud i mozganje: BalkanNation


Uzivajte ;)





Poslednja Izmena: Januar 09, 2011, 07:43:30 PRE PODNE od BalcanNation
Kr0s3
is back...

[FilterScript] BizzSystem
[FilterScript] Dinamicno Rotiranje Objekata

[MAP] BalkanNation: BalkanTV

[Tutorial] VrsteVozila
[Tutorial] Razne boje sa starim bojama
[Tutorial] Radenje RPG moda "od 0"

Ukoliko trebate pomoc u skriptanju, neznate nesto napraviti ili neznate popraviti neki bug slobodno me PM...
Voljan sam pomoci svakome, jer kada sam ja ucio meni nitko nije...


Ukoliko nas podupires stavi na svoj profil,
skripta online uskoro



www.balkan-nation.com

Zvuci ljepo a sada dali je u praksi valjano  :P
Trenutno radim novi DeathMatch server... Trazim ljude koji mogu pomoc na bio koji nacin.. Za vise info PM ;)

Ovo mi ne lici na tvoju kodu, poznato mi je, a i sto vise gledam mi smrdi...I objasni mi jos nesto...


public PlayerToPoint(Float:radi, playerid, Float:x, Float:y, Float:z)
public Rotate(model)


Zašto opet public callback? Pa ovo su funkcije, nisu timeri...Koristi stock jer moze imat optimalan argument, public nemoze..

Reko sam vec, to moze napraviti samo pojedinac koji nije upoznat sa provodjenjem memorije PAWNCC kompajlera

Vec sam sebi idem na zivce s ovim ^^
Kristijan Stipić

I mene jebe to za PlayerToPoint al gore sam ovaj Rotate koristio kao timer, "SetTimerEx"...

Jednom sam probavao to bas da vidim razliku i uocio da mi nece kada timer koristim.
Ovaj Rotate sam savio publiv iz tog razloga...

Ma moja je skripta, koristim je za svoj RP server zato sam je nabrzinu napravio...

Nije bas nes, napraviti cu bolju kada budem imao vremena al bez ovo 90 stupnjeva :P
Kr0s3
is back...

[FilterScript] BizzSystem
[FilterScript] Dinamicno Rotiranje Objekata

[MAP] BalkanNation: BalkanTV

[Tutorial] VrsteVozila
[Tutorial] Razne boje sa starim bojama
[Tutorial] Radenje RPG moda "od 0"

Ukoliko trebate pomoc u skriptanju, neznate nesto napraviti ili neznate popraviti neki bug slobodno me PM...
Voljan sam pomoci svakome, jer kada sam ja ucio meni nitko nije...


Ukoliko nas podupires stavi na svoj profil,
skripta online uskoro



www.balkan-nation.com

Citat: BalcanNation poslato Januar 09, 2011, 07:40:36 PRE PODNE
I mene jebe to za PlayerToPoint al gore sam ovaj Rotate koristio kao timer, "SetTimerEx"...

Jednom sam probavao to bas da vidim razliku i uocio da mi nece kada timer koristim.
Ovaj Rotate sam savio publiv iz tog razloga...

Ma moja je skripta, koristim je za svoj RP server zato sam je nabrzinu napravio...

Nije bas nes, napraviti cu bolju kada budem imao vremena al bez ovo 90 stupnjeva :P
Sada si napisao 8 redova, a ništa konkretno nisi rekao nego samo smušavaš. Ja ti nisam spomenuo "Rotate" jer vidim da je to timer, ali ovo ostalo je bzvz skroz, a pogledaj šta si napisao..

Citat: BalcanNationPosto neki skripteri, pocetnici i nazalost malo bolji, neznaju napraviti eto ja sam napravio.
Skripta i nije nesto za ponositi se ali dobro dode.

Ako ti sebe smatraš boljim skripterom, bolji skripter sigurno nebi pravio ovakvu grešku. Ja ne kažem da si loš ili nešto slično nego jednostavno se želiš dokazati pred nekim, a ne vidim razlog za to niti šta imaš od toga. Ali da nebi ispalo da samo blamiram na ovom forumu, radi šta hoćeš ionako nisi jednini
Kristijan Stipić

nisam sveznalica, al ni pocetnik...
a ta greska nece nista pobrkati....
ovo je ionako jednostavna FS, ako zelite da se dokazem mogu vam napraviti nesto puno kompliciranije...

uzivajte ;)
Kr0s3
is back...

[FilterScript] BizzSystem
[FilterScript] Dinamicno Rotiranje Objekata

[MAP] BalkanNation: BalkanTV

[Tutorial] VrsteVozila
[Tutorial] Razne boje sa starim bojama
[Tutorial] Radenje RPG moda "od 0"

Ukoliko trebate pomoc u skriptanju, neznate nesto napraviti ili neznate popraviti neki bug slobodno me PM...
Voljan sam pomoci svakome, jer kada sam ja ucio meni nitko nije...


Ukoliko nas podupires stavi na svoj profil,
skripta online uskoro



www.balkan-nation.com


Citat: BalcanNation poslato Januar 09, 2011, 23:25:54 POSLE PODNE
nisam sveznalica, al ni pocetnik...
a ta greska nece nista pobrkati....
ovo je ionako jednostavna FS, ako zelite da se dokazem mogu vam napraviti nesto puno kompliciranije...

uzivajte ;)

ti si pokazo da znas napravit :)

Svaka cast :D

Citat: eXtreme poslato Januar 09, 2011, 23:47:33 POSLE PODNE
jer smem da pitam zasto je ovo FS a ne INC?

lakse je pocetnicima editat skriptu...
mogu se zabunit, zaboravit koji znak ili sl. pa ce postavljati nepotrebno na forum pitanja :S
ako zelis mozes je ti convertat u inc, mislim dode ti na isto ali ako znas inc je puno jednostavnije :)
Kr0s3
is back...

[FilterScript] BizzSystem
[FilterScript] Dinamicno Rotiranje Objekata

[MAP] BalkanNation: BalkanTV

[Tutorial] VrsteVozila
[Tutorial] Razne boje sa starim bojama
[Tutorial] Radenje RPG moda "od 0"

Ukoliko trebate pomoc u skriptanju, neznate nesto napraviti ili neznate popraviti neki bug slobodno me PM...
Voljan sam pomoci svakome, jer kada sam ja ucio meni nitko nije...


Ukoliko nas podupires stavi na svoj profil,
skripta online uskoro



www.balkan-nation.com


Citat: BalcanNation poslato Januar 10, 2011, 07:28:29 PRE PODNE
Citat: eXtreme poslato Januar 09, 2011, 23:47:33 POSLE PODNE
jer smem da pitam zasto je ovo FS a ne INC?

lakse je pocetnicima editat skriptu...
mogu se zabunit, zaboravit koji znak ili sl. pa ce postavljati nepotrebno na forum pitanja :S
ako zelis mozes je ti convertat u inc, mislim dode ti na isto ali ako znas inc je puno jednostavnije :)
Opet lupas gluposti, kakav znak, o cemu pricas? Pomocu y_hook's-a netrebas nista vise znat od pisanje FS-e sada ces ti opet spomenuti, pocetnici ovo pocetnici ono, a sto te vise slusam vise vjerujem da i ti spadas medu njih...
Kristijan Stipić

a dobro aj...
eto radim jedan server pa ces viditi da znam skriptat...
Kr0s3
is back...

[FilterScript] BizzSystem
[FilterScript] Dinamicno Rotiranje Objekata

[MAP] BalkanNation: BalkanTV

[Tutorial] VrsteVozila
[Tutorial] Razne boje sa starim bojama
[Tutorial] Radenje RPG moda "od 0"

Ukoliko trebate pomoc u skriptanju, neznate nesto napraviti ili neznate popraviti neki bug slobodno me PM...
Voljan sam pomoci svakome, jer kada sam ja ucio meni nitko nije...


Ukoliko nas podupires stavi na svoj profil,
skripta online uskoro



www.balkan-nation.com

Citat: BalcanNation poslato Januar 10, 2011, 14:00:01 POSLE PODNE
a dobro aj...
eto radim jedan server pa ces viditi da znam skriptat...
Iskreno, boli mene briga dali ti znaš skriptati ili ne meni si isti i ako znaš i ako neznaš, a smeta me to vaše primitivno mišljenje mislite ako se idete dokazivati da nešto znate onda ćete ovdje biti frajeri ili ne znam niti sam šta, a ja ne rangiram ljude ovdje po tome ako ovaj zna bolje skriptati da mi je on bolji. A ja od tog tvog "Vidjet ćeš da znam" nemam ništa tako da iskreno znaš; Boli mene briga to je ionako tvoje znanje nije moje ;)
Kristijan Stipić

Pa ne ja sam ono gore napravio za svoj RP server koji radim, nezelim nista komplicirano...
Pa eto posto ima igraca koji neznaju G_RotateObjects koristiti jer je malo komplicirano i nekuze svi koordinate...
Eto pa sam im pustio ovo gore da im malo pomogne :D
Kr0s3
is back...

[FilterScript] BizzSystem
[FilterScript] Dinamicno Rotiranje Objekata

[MAP] BalkanNation: BalkanTV

[Tutorial] VrsteVozila
[Tutorial] Razne boje sa starim bojama
[Tutorial] Radenje RPG moda "od 0"

Ukoliko trebate pomoc u skriptanju, neznate nesto napraviti ili neznate popraviti neki bug slobodno me PM...
Voljan sam pomoci svakome, jer kada sam ja ucio meni nitko nije...


Ukoliko nas podupires stavi na svoj profil,
skripta online uskoro



www.balkan-nation.com