/food i /drink

Započeo SlicK, Oktobar 09, 2009, 20:52:45 POSLE PODNE

prethodna tema - sledeća tema

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Jel netko moze napraviti tut za /food i /drink?
hvala

-- Joe
[Note] Ovo ne moze biti tutorial jer su to 2 komande pa sam premjestio zapravo u "pomoc" [/Note]
Poslednja Izmena: Oktobar 18, 2009, 00:37:22 PRE PODNE od JoeBullet v2.1
Mysterious roleplay

r4z0r

new food;    // na pocetak scripte stavis

_____________________________________________________

food = CreatePickup(1239, 1, x, z, y);  // ovo ide ispod OnFilterScriptInit ..  1239 u zagradi znaci model onog pickupa .. u ovom slucaju je onaj zuti marker I ..


______________________________________________________


if (strcmp("/food", cmdtext, true, 10) == 0)  // komanda
{
     if(PlayerToPoint(3.0,playerid,-1250.9247,2708.2136,50.0625))  // 3.0 je radius pickupa .. ovo pored koordinate X,Z,Y
 {
ApplyAnimation(playerid, "FOOD", "EAT_Burger", 3.0, 0, 0, 0, 0, 0);   // animacija po zelji pri kucanju komande
SetPlayerHealth(playerid,95);          // ovde mozete dodati sta ocete .. kad dodjete na zeljeno mjesto i kucate /food sta da vam seta
SetPlayerArmour(playerid,10);   // da seta playeru pancir pri kucanju komande .. u ovom slucaju da mu 10 armoura
GameTextForPlayer(playerid,"~w~Kosta : ~r~-50$ ",5000,1);  // poruka igracu kad kuca komandu ..
GivePlayerMoney(playerid,-50);   // igracu oduzima pare pri kucanju komande .. u ovom slucaju oduze mu 50 $


____________________________________________________________________________________________

Da nebi bilo zezancija razdjelio sam GameTextForPlayer od komande .. tak je ba meni lakse  , ovo dodat negdje u scripti di zelite  ;D


{
  if(pickupid == food)
{
               GameTextForPlayer(playerid,"~w~Food, /food da kupis nesto hrane, -Kosta:~r~50$ ",5000,5); // text igracu
               SendClientMessage(playerid, COLOR_BLUE, "Kucaj /food da si kupis hranu !"); // COLOR_BLUE morate definisat na pocetku
            SetPlayerInterior(playerid, 0);  // ak vam je pickup u nekom interioru .. ovde stavite ID interiora

_____________________________________________________

Eto jedan TUT na brzinu nadam se da ti je pomogao .. imas jos X nacina da ovo napravis ovo je moj :)
Poslednja Izmena: Oktobar 09, 2009, 21:22:02 POSLE PODNE od °[ яЧz0я ]°

lepo si ovo uradio.... jos da si stavio sve u Code :D bilo bi jos bolje .... ovde lock ako si resio prblem "bero"

oke moze lock  ;D Hvala puno
Mysterious roleplay

r4z0r

Ah u code-u nemogu druge boje npr. zelena poslije ovog // .. pa zat nisam u code  :-\ ;D

E samo malo joÅ¡ bi li mi to mogao napraviti ko kod?  :) baca mi errore neÅ¡ kao player to point
neki znak je krivi i vidim da ti tu mislim fali neš ispod tog oni znakovi {
Poslednja Izmena: Oktobar 09, 2009, 22:28:59 POSLE PODNE od bero
Mysterious roleplay