Windows 7 - Trikovi

Započeo [BC]Skakyâ„¢, Decembar 18, 2010, 10:57:49 PRE PODNE

prethodna tema - sledeća tema

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Dosta se njih žali - šteka, šteka....

Ajmo onda odštekat

(Za tutorial je korišten Windows na engleskom jeziku)



Minimalni zahtjevi :



    * 1 GHz 32-bit or 64-bit processor
    * 1 GB RAM za 32-bit Windows 7 ILI 2 GB RAM za 64-bit Windows 7
    * 16 GB slobodnog prostora na disku za 32-bit Windows 7 ILI 20 GB za 64-bit Windows 7
    * PodrÅ¡ka za DirectX 9 sa 128 MB memorije
    * DVD-R/W
    * Internet ili telefon za aktivaciju Windows 7



Pa krenimo



    1.)Instalirajte Windows 7 na SSD (Solid State Drive)



          Priča se da znatno ubrzava rad Windowsa, iako je kod nas joÅ¡ uvijek jako skup.



    2.)Instalirajte posljednji BIOS i drivere za sve ureÄ'aje - SAMO AKO ZNATE Å TO RADITE



          BIOS skinite sa službene stranice proizvoÄ'aća vaÅ¡e matične ploče. Drivere skinite takoÄ'er sa stranica proizvoÄ'aća harware-a.

          Za starije ureÄ'aje biti će dobri i Vista driveri iako će te ponekad morati upotrijebiti Compatibility mode pri instalaciji.



    3.)Dodajte joÅ¡ RAM-a



          RAM-a nikad dosta, to svi znamo... Optimalno bi bilo 3 Gb za 32-bitnu verziju i 4 Gb za 64-bitnu verziju Windowsa.



    4.)Isključite Transparency



         Ovo napravite samo ako vam je uključena Aero tema... Gasimo Transparency jer uzima najviÅ¡e resursa od svih Aero efekata...



        Desni klik - Personalize - Window color - odznačite Enable transparency



    5.)Ugasite nepotrebne vizualne efekte



        Ugasiti ćemo nepotrebne vizualne efekte koji samo usporavaju rad računala.



         Control panel - stavite View na Small icons - System - Advanced system settings - Performance settings



         Odznačite sljedeće:



       * Animate windows when minimizing and maximizing
        * Animations in the taskbar and Start Menu
        * Enable transparent glass
        * Fade or slide menus into view
        * Fade or slide ToolTips into view
        * Fade out menu items after clicking
        * Show shadows under windows
        * Slide open combo boxes



    6.)Uklonite nepotrebne startup programe



         Za to volim koristiti CCleaner (i inaće je koristan za čišćenje registry-a i smeća). Ima svoj Tool - startup gdje odznačite sve Å¡to ne želite automatski upaliti pri paljenju     

         računala.



    7.)Ugasite nepotrebne servise - SAMO AKO ZNATE Å TO RADITE



         Ovo je bolje ne raditi ako niste upućeni (kao ni ja npr. )



         Start - u search liniju upiÅ¡ite services.msc - pritisnite Enter



          a) Za ugasiti servis



                 Desni klik - Stop, zatim ako želite da se viÅ¡e uopće ne pokreče : desni klik - Properties - Startup stavite na Disabled - Apply



            b) Za upaliti servis



                 Desni klik - Start, zatim da ga dodamo u startup : desni klik - Properties - Startup stavite na Automatic - Apply



    8.)Ugasite Windows 7 značajke



        Control Panel - Programs and Features - Turn Windows Features On or Off



         (Napomena: neke značajke su grupirane u foldere. Ako je folder označen/odznačen, označene/odznačene su i sve značajke u njemu)



    9.)Isključite automatsku defragmentaciju diska



          Po defaultu, defragmentacija je stavljena na automatski svako toliko. To može prouzročiti slabije performanse i eću opterečenost hard diska.



         Start - All programs - Accessories - System Tools - Disk Defragmenter



         (Napomena: U slučaju da vidite tipku Turn on schedule... znači da vam je već isključena automatska defragmentacija diska)



         Configure schedule... - odznačite Run on schedule



   10.)Defragmentirajte hard disk



          (Napomena: SSD diskovi se ne trebaju defragmentirati. Dapače, defragmentiranje SSD diska može skratiti njegov životni vijek)



          Start - All programs - Accessories - System Tools - Disk Defragmenter



           Označite disk - Analyze - nakon analize kliknite - Defragment disk




  11.)Isključite stvaranje restore point-ova



       Restore point-ovi zauzimaju puno mjesta na hard disku. Ipak, ponekad znaju biti kritični u spaÅ¡avanju računala. Odvagnite sami.



      Start - desni klik na Computer - Properties - System protection - odaberite hard disk i kliknite configure - odaberite Å¡to vam najviÅ¡e paÅ¡e...



  12.)Odaberite High performance kao Power plan



          (Napomena: Ako koristite laptop, primjetit će te da se baterija brže potroÅ¡i)



           Control Panel - Power Options - označite High performance



   13.)Pokrenite čišćenje diska svako toliko



           ÄŒišćenje diska svakako pomaže. ÄŒesto se po disku zametne svakakvog smeća. Ovaj alat to pomae očistiti.



          Start - All programs - Accessories - System Tools - Disk Cleanup



           Odaberite disk za analizu te zatim kada je analiza gotova označite Å¡to sve želite obrisati.





   Od programa koje koristim za ubrzavanje joÅ¡ ću jednom spomenuti CCleaner, zatim Advanced System Care 3, TuneUp Utilities 2010 (nije besplatan) i Auslogics Defragmenter.



To je to. Ako znate još koji korak, dodajte pa ću editirati...




Po ovim tvojim minimumima moj kompjuter moze da podrzi Windows 7,ali kad god probam da ga instaliram kada se odradjuje ona poslednja stavka pise da mi nije uspela instalacija i vrati mi na XP :(


No matter how hard it is, how tough life gets, never ever give up. If you do, you never will know how close you were to making it.


Sto ti tocno pise?
Ako imas piratski nabavi si neki drugi ;)

Jeste piratski,ali mi se ne daju silne pare za OS :D Probacu da nadjem neki preko torrenta pa ako uspe javicu.


No matter how hard it is, how tough life gets, never ever give up. If you do, you never will know how close you were to making it.


cristiane

A gdje je link odak si preuzeo  :-X il si ti to napisao  8)

Citat: cristiane poslato Decembar 18, 2010, 12:52:16 POSLE PODNE
A gdje je link odak si preuzeo  :-X il si ti to napisao  8)
Ja sam slozio 4 tutoriala u 1 i prilagodio malo...Ubacio sam 2 koraka i tako ;)