[POMOC]OnPlayerKeyStateChange[DuDe]

Započeo BloOm3R!, Decembar 05, 2010, 20:23:46 POSLE PODNE

prethodna tema - sledeća tema

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Eto ga opet sa takvom temom pa se nadam da ce pomoc itko molio bi dobre skriptere da mi pokusaju pomoc kao Djuro,Correli itd.
Rjec je o tome da radim interiore da se ulazi sa tipkom enter kao sto pocnem ovo stavim
Citatpublic OnPlayerKeyStateChange(playerid, newkeys, oldkeys)
{
    if ((newkeys & KEY_SECONDARY_ATTACK))
    {
        if (IsPlayerInRangeOfPoint(playerid, 1.5, 314.1513, -1516.8550, 24.9219))
      {......
i to je to nisu svi redovi jer nedam sve sad XD nego u obican gf mod stavim ovo i radi izvrsno a isti takav mod isti gf skinut sam editirao malo i u njega stavim pa nece gdje bi mogao biti problem neda mi se opet editirat i prevodit ispocetka novi gf XD...moze pomoc


ako nesto nije dobro objasnjeno samo recite.  :'(




Evo Djuro i Cor samo trče na komp da tebi pomognu hahah

Probaj staviti ovako:

if (PRESSED(KEY_SECONDARY_ATTACK))
{
if (IsPlayerInRangeOfPoint(playerid, 1.5, 314.1513, -1516.8550, 24.9219))
{
...
}
}


a ovo kod ostalih definea:

#define PRESSED(%0) \
(((newkeys & (%0)) == (%0)) && ((oldkeys & (%0)) != (%0)))


I cini mi se da ne ide   if ((newkeys & KEY_SECONDARY_ATTACK)) nego if ((newkeys && KEY_SECONDARY_ATTACK)) ako vec hoces na ovaj nacin na koji si ti radio..
Poslednja Izmena: Decembar 05, 2010, 21:11:38 POSLE PODNE od Aleksandar

Citat: Aleksandar poslato Decembar 05, 2010, 21:09:26 POSLE PODNE
Probaj staviti ovako:

if (PRESSED(KEY_SECONDARY_ATTACK))
{
if (IsPlayerInRangeOfPoint(playerid, 1.5, 314.1513, -1516.8550, 24.9219))
{
...
}
}


a ovo kod ostalih definea:

#define PRESSED(%0) \
(((newkeys & (%0)) == (%0)) && ((oldkeys & (%0)) != (%0)))


I cini mi se da ne ide   if ((newkeys & KEY_SECONDARY_ATTACK)) nego if ((newkeys && KEY_SECONDARY_ATTACK)) ako vec hoces na ovaj nacin na koji si ti radio..

ne na OnaPlayerKeyStateChange ide bas jedno & jer je tu potreban bitwise operator

Ok,moja greska.Hvala na ispravci.
Neka proba onaj prvi predlog..

Mislim da je onaj koji je otvorio temu mogo prvo malo pogledati wiki stranicu od OnPlayerKeyStateChangea jer je ta stranica jedna od bolje dokumentiranih i na njoj je SVE objasnjeno.

http://wiki.sa-mp.com/wiki/OnPlayerKeyStateChange

a lijepo vam kazem da nije greska u kodu nego negdje drugdje u modu jer u gf radi super obicnom bez edita ovo sto sam ja edito sad nece nesto se poremetilo al sta sve sam vec pregledao i nije greska nigdje u server.cfg scriptfiles ili sta vec nego bas u modu samo sta ?

Citat: Bloomer poslato Decembar 05, 2010, 21:37:32 POSLE PODNE
a lijepo vam kazem da nije greska u kodu nego negdje drugdje u modu jer u gf radi super obicnom bez edita ovo sto sam ja edito sad nece nesto se poremetilo al sta sve sam vec pregledao i nije greska nigdje u server.cfg scriptfiles ili sta vec nego bas u modu samo sta ?

U kodu nije greska,nego negde drugde u MODU! Ko zna gde
Ja imam taj problem sa OnDialogResponse,nista ne mogu da stavim pod ODR -.-
Cyb3r
           Roleplay
                        In progress by: tWix

Forum: Klik
IP: 62.75.247.14:9545

da ko zna gdje al ovi dobri skripteri bi mogli znat gdje da nece ulovit x,y,z XD  :-*