[POMOC] Lagg na kucnom serveru.

Započeo Slay, Novembar 17, 2010, 11:39:57 PRE PODNE

prethodna tema - sledeća tema

0 članova i 3 gostiju pregledaju ovu temu.

Imam problem s kojim se dosad nisam nikad sreo. Naime, problem je u tome sto kada pokrenem server i prikljucim se na njega, LAGGA katastrofalno i steka! Ali dok ga npr. stavim na kupljeni host brzina je normalna znaci nije stvar u modu a mod ima oko 10.000 linija i koristi ZCMD, PVarove, sscanf 2, streamer & whirpool plugin samo imam. Sad neznam dali je to problem do SA:MP klijenta ili do neceg drugog, portovi na ruteru mi nisu otvoreni.
Kristijan Stipić

ZicMortal

Si probao sa reinstalacijom GTA? ... moze li to biti zbog nekojeg plugina (od tvojih tu) koji na windowsu ne radi kako treba a na linuxu dobro radi? Moze li biti zbog nekih skripti koje su ukljucene (filterskripte ili nesto)?...

Probaj skinut RC3 verziju ponovno, staviit sve unutra pa probaj onda. Ak neradi onda probaj reinstalirat client

Razmisljam o reinstalaciji GTA San Andreasa, sta se tice RC3 reinstalirao sam po nekoliko puta ali ništa bojim se da je problem u tome sta imam 64x bit windowse i kad instaliram SA:MP daje mi upozorenja ali ja mogu normalno igrat na hostu tako da do toga nije
Kristijan Stipić

ZicMortal


Cobra 11

ocito je problem do tvog kompa...mislim da ti je problem jer imas 64x win....probaj ovo sto su ovi naveli...ako neuspije reinstall windowse i postavi 32x


Sumljam da je do graficke jer imam ZOTAC GF 9800GT, 1GB DDR3 256-BIT
Kristijan Stipić

najvjerovatnije ti je do objekata..i meni je tako lagalo kada sam imao mnogo objekata na tom mjestu..




Jesi mozda taj GM stavio na Stick, pa pokrenio? Znam da je meni bio strahovit lagg kad sam pokrenio GM sa sticka...

nemoj pokretat samp-server na 64 bitnom operativnom sustavu, znam da su nama na ahohu stavili jedno vrijeme na 64 bitne za testiranje i da je uzasno lose radilo.... mozda i nije do samp-servera, moze biti da je do plugina, to nisu gledali, vec su nas samo vratili na 32 bitni...

Citat: Tony Zero poslato Novembar 18, 2010, 12:47:29 POSLE PODNE
najvjerovatnije ti je do objekata..i meni je tako lagalo kada sam imao mnogo objekata na tom mjestu..
Lol objekti su mi streamani nema to veze sa tim.
Citat: [Saw]BloodMaster poslato Novembar 18, 2010, 12:50:48 POSLE PODNE
Jesi mozda taj GM stavio na Stick, pa pokrenio? Znam da je meni bio strahovit lagg kad sam pokrenio GM sa sticka...
Zasto bi sa USB sticka pokretao server -.- ?
Citat: Dude poslato Novembar 18, 2010, 13:40:55 POSLE PODNE
nemoj pokretat samp-server na 64 bitnom operativnom sustavu, znam da su nama na ahohu stavili jedno vrijeme na 64 bitne za testiranje i da je uzasno lose radilo.... mozda i nije do samp-servera, moze biti da je do plugina, to nisu gledali, vec su nas samo vratili na 32 bitni...
I ja mislim da je do toga tj. na to sumljam ali nema veze dok mi dopizdi dignut cu x32 a do tad cu testiranja radit na hostu  :-\

EDIT: Sta mislis da instaliram virtualnu masinu ( x32 ) na ovaj x64 sustav, jel imas mozda iskustva kako bi mogao SA:MP reagirati na virtualne masine?
Poslednja Izmena: Novembar 18, 2010, 13:48:52 POSLE PODNE od [H]265
Kristijan Stipić

Citat: [H]265 poslato Novembar 18, 2010, 13:46:43 POSLE PODNE
Citat: Tony Zero poslato Novembar 18, 2010, 12:47:29 POSLE PODNE
najvjerovatnije ti je do objekata..i meni je tako lagalo kada sam imao mnogo objekata na tom mjestu..
Lol objekti su mi streamani nema to veze sa tim.
Citat: [Saw]BloodMaster poslato Novembar 18, 2010, 12:50:48 POSLE PODNE
Jesi mozda taj GM stavio na Stick, pa pokrenio? Znam da je meni bio strahovit lagg kad sam pokrenio GM sa sticka...
Zasto bi sa USB sticka pokretao server -.- ?
Citat: Dude poslato Novembar 18, 2010, 13:40:55 POSLE PODNE
nemoj pokretat samp-server na 64 bitnom operativnom sustavu, znam da su nama na ahohu stavili jedno vrijeme na 64 bitne za testiranje i da je uzasno lose radilo.... mozda i nije do samp-servera, moze biti da je do plugina, to nisu gledali, vec su nas samo vratili na 32 bitni...
I ja mislim da je do toga tj. na to sumljam ali nema veze dok mi dopizdi dignut cu x32 a do tad cu testiranja radit na hostu  :-\

EDIT: Sta mislis da instaliram virtualnu masinu ( x32 ) na ovaj x64 sustav, jel imas mozda iskustva kako bi mogao SA:MP reagirati na virtualne masine?


radi sve na vmwareu, neznam za virtual pc i nebi radje probavao (main os je win 7 x64)

Stvar je u tome sta sam imam 2 HDD-a i napravio sam IN ( nisam 100% siguran jel naziv tocan, vec sam zab. ) - polje tako da se odjednom zapisuje na oba diska tako da cu uzet 50-tak GB za VM pa cemo provjeriti ja milsim da bi trebalo raditi onda
Kristijan Stipić

Citat: [H]265 poslato Novembar 18, 2010, 14:44:44 POSLE PODNE
Stvar je u tome sta sam imam 2 HDD-a i napravio sam IN ( nisam 100% siguran jel naziv tocan, vec sam zab. ) - polje tako da se odjednom zapisuje na oba diska tako da cu uzet 50-tak GB za VM pa cemo provjeriti ja milsim da bi trebalo raditi onda

u vmwareu nije bitno stavis disk kolko oces i stavis opciju da nije statican znaci da se povecava kako se povecavaju podaci na virtualci, a ovo polje da nije to mozda raid polje  :)