Glavni razgovor #3

Započeo Correlli, Novembar 12, 2010, 11:24:22 PRE PODNE

prethodna tema - sledeća tema

0 članova i 18 gostiju pregledaju ovu temu.

Svi koji zelite raditi mod od ~0~ preporucujem vam ZCMD procesor komandi i SSCANF2  :-*

Zasto... Zato sto je komanda krajnje prosta od onih koje vidjamo u GF editovima i ostalim:


   CMD:heal(playerid, params[])
   {
   new
   giveplayerid,
   amount;
   if (sscanf(params, "ui", giveplayerid, amount))
   {
       return SendClientMessage(playerid, 0xFF0000AA, "Usage: /heal <playerid/name> <amount>");
   }
   SetPlayerHealth(giveplayerid, amount);
return 1;
   }


Veoma prosto :)

edit: ako se pitate sta znaci ovo "ui" u - Korisnicko ime/id a i - Integer(ceo broj)
Poslednja Izmena: Januar 09, 2011, 23:45:45 POSLE PODNE od eXtreme

Kraci nacin:

  CMD:heal(playerid, params[]) 
   { 
   new  ID;vrednost;
   if (sscanf(params, "dd", ID, vrednost))  return SendClientMessage(playerid, 0xFF0000AA, "Koristi: /heal <ID> <vrednost>"); //ako zelite da moze uneti samo ID,a ne i ime igraca
//  if (sscanf(params, "ud", ID, vrednost))  return SendClientMessage(playerid, 0xFF0000AA, "Koristi: /heal <ID> <vrednost>"); //ako zelite da moze uneti ili ID ili ime igraca
   SetPlayerHealth(ID, vrednost); 
   return true; 
   } 


Koliko god pokuÅ¡avao da shvatim ovaj ZCMD ne ide mi  ::)


No matter how hard it is, how tough life gets, never ever give up. If you do, you never will know how close you were to making it.



Tako što kopiraš sve fajlove iz 0.3b u 0.3c osim announce,samp-npc i samp-server :)


No matter how hard it is, how tough life gets, never ever give up. If you do, you never will know how close you were to making it.


Ja sam samo kopirao samp-server i pawno novi ... :)

Jel neko zainteresovan da igra na stuntu, jer još malo završavam mod i otvaram srv

Ja sam zainteresovan ali problem je što i ja završavam mod uskoro....:D


No matter how hard it is, how tough life gets, never ever give up. If you do, you never will know how close you were to making it.


Citat: gonss.pwn poslato Januar 10, 2011, 19:51:35 POSLE PODNE
Jel neko zainteresovan da igra na stuntu, jer još malo završavam mod i otvaram srv
Nemoj ovde otvarati za balkan..Msm otvori za strane igrace! Na Engleskom, pa moci ce doci i balkanci!
Pre ces uspeti tamo nego ovde ..

Napravi visejezicnu scriptu i to je to :D

Mislim da nebi trebao višejezičnu. Dosta nas zna egnleski (balkanaca) tako da to nije potrebno po meni bar.




Citat: Nik Delgad poslato Januar 10, 2011, 23:28:59 POSLE PODNE
Mislim da nebi trebao višejezičnu. Dosta nas zna egnleski (balkanaca) tako da to nije potrebno po meni bar.

Slazem se.

Nas balkanaca ima cca 20 miliona, od ti 20m 9000 igra samp, od tih 9k 3000 su na balkan sampu, od 3k ce ti na server doci 100....

Zato ti se neisplati radit 2-jezicnu skriptu :) Pravi za ostatak svjeta, a za balkan te boli briga, ima drugih igraca

Kako da napravim recimo

www.jajaja.jaja a da pise na tom linku Ovo ono
Zab sam :D

Citat: Vilko | ♦ ♣ ♥ ♠ » poslato Januar 11, 2011, 13:21:30 POSLE PODNE
Kako da napravim recimo

www.jajaja.jaja a da pise na tom linku Ovo ono
Zab sam :D

[ url = Tu ide tvoj URL ] Text koji hoces da pise [ / url ]

Last nick: Paradox