[TuT]Kako ubaciti neku mapu,skin,kucu itd. u GTA SP

Započeo mafica, Novembar 10, 2010, 15:54:25 POSLE PODNE

prethodna tema - sledeća tema

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Bog swima..
Danas cu vam pokazati kako da ubacite razne mape,kuce,skinove itd. u GTA Single Player.
Program koji vam je potreban:
IMG Tool 2.0
E kad ste skinuli i instalirali program dobit ce te ovakav prozor.

Sljedece sto trebate uradit jest skinut neku mapu,kucu,skin itd.To mozete potraziti ovdije http://www.gtainside.com/en/news.php
Ja cu ubacivat "Skin" pa cu njega i skinut.
Nakon sto ste otvorili IMG Tool pritisnite CTR+l i trazite ovako:
Udite u My Computer / Local Disk / Program Files / Rockstar Games / GTA San Andreas  /  model [ovako je bar u mene]   (NAPOMENA:ako ubacivate nesto za igraca onda izaberite player ako nesto u vezi kuca izgled,krevet,televiziju onda gta.int , ako je nesto opcenito za igricu onda u GTA3 i tako dalje i dalje).Posto ja ubacivam skin uzecu GTA 3.
Kad ste uzeli npr. GTA3 otvorice vam ovako nesto:

E sad ono sto sam dobio u folderu kad sam skinuo skin trebam zamjenit s ovim datotekama u GTA3 na sljedeci nacin:
Otvoricu folder skina u kojem sam ga skinuo (u njemu,u Readme,imate sve objasnjeno kako ide).Unutra cu dobiti razlicite txd. i dff. datoteke.Te datoteke trebam zamjenit s onim u IMG Tool-u.
Odem u IMG Tool nadem datoteku koja mi je potrebna (trazim na F2).Kad je nadem trebam kliknut na nju desnom tipkom misa i izbacice mi nesto ovako:

Tu trebam kliknuti "Replace" i zamjenit ga s istom tom datotekom koju smo dobili kad smo skinuli Skin.I tako sve preostale datoteke trebamo zamjenit.
Kad smo to zavrsili potrebno je samo izac iz IMG Tool-a i uci u GTA SP i imacemo naseg lika...

NADAM SE DA SAM POMOGAO NEKIMA.


NAPOMENA: Svaki pokusaj i svako kopiranje ovog teksta ili dijela ovog teksta strogo ce se kaznjavati!

NAPOMENA:datoteke .txd zamjenjujete s datotekama .txd,a datoteke dff. zamjenjujete s datotekama .dff
Poslednja Izmena: Novembar 10, 2010, 15:58:49 POSLE PODNE od mafica


Nije parlex lans nego parekselans. Uglavnom dobar tutorial ;)

Hvala vam svima..punoo..:D Bice jos TuT-ova.Posto se ne razumjem u scriptanje bar u necem da pomognem..:D

Lijepo,objasnio si da bi svako mogao skontati,ko ne skonta nek se ubije ! xD

Dobro je,iako postoji jos nacina kao IMG PRO i sl. Nadam se TUT-ovima za neke stvari koje ja neznam ! :)

BalkanGaming





makelele



Citat: mafica poslato Novembar 12, 2010, 09:46:37 PRE PODNE
Citat: cookie poslato Novembar 11, 2010, 22:43:41 POSLE PODNE
Vrlo ljepo. Izet nekaze parlex izet kaze parekselans
reci sta ti treba ja ti napravim [TuT] ;D


aj mi napravi tut za 3d modeliranje.. ali ono fakat objasnjno i sa slikama ofc xd..