Edimax Roleplay *LS*

Započeo KILaa, Oktobar 29, 2010, 22:03:32 POSLE PODNE

prethodna tema - sledeća tema

0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

Edimax RolePlay - LeadIn

Kratka biografija

~ Kao edimax... naziv i pojam samp servera, brend se pojavio kad smo smisljali naziv za novi server. Gledajući kako su mnogi serveri dobili naziv po nekakvoj 'gaming' opremi tako sam i ja odlučio dati naziv Edimax. Edimax je trvta koja prodaje ruthere, modeme, wireless kartice... a tu sam se i pronasao. Imao sam wireless karticu koja me dosad niti jednom nije iznevjerila xD. Prepoznajuci kvalitetu odabrao sam baÅ¡ nju. I tako je to nastalo. Na pocetku stvaranja nije bilo tako ozbiljno raÄ'eno kao sad. Zezajuci se na kucnome serveru ja, don tores i nipex eclipse tj. nipex oformili smo server. Nazalost dizajner portala i editor teme tores viÅ¡e neigra samp... ali zato se ja i nipex joÅ¡ uvijek bavimo ovime Å¡to smo zacrtali. U kratkim pauzama, i sa dosta poteskoca u RL a i inace... uspjeli smo napraviti ono 'neÅ¡to'. Mnogo smo radili oko toga... mnogi nas nisu shvatili ozbiljni jer to možda sad nismo. Ali sad se situacija promjenila i nudimo mnogim igračima light roleplay igru koja ce vam se nadamo se svidjeti. Tako, stalno neÅ¡to radeći i poboljÅ¡avaljući server uskoro smo i zakupili .info i web hosting. Trenutno smo samo na SA;MPU (san andreas multiplayer) ali uskoro planiramo uzeti i counter strike (CS 1.6) server. Planiramo i napraviti jedno lijepo mjesto za igru, i planiramo napraviti ono Å¡ta smo si zacrtali. A to je server kao jedno lijepo mjesto za igru bez pretjeranih pravila, ali ipak sa nekakvim granicama...


Zastite

~ Edimax sadrži mnoge sisteme i 'aplikacije' koje poboljsavaju igru. Takodjer postoji i velik broj zaštita na serveru. A to su neke fore/cake koje onemogućuju gotovo svaku vrstu hacka.

AntiMoney - server sadrži antimoney cheat... stoga ako mislite imati novčani cheat, zaboravite... ban dobiti necete ali ce vam se oduzeti tocno ona kolicina novca koju ste stvorili, a admini cemo dobiti warning.
AntiWeapon - server sadrzi popis 'čiterskih oruzja'... a to su oruzja koja je zabranjeno imati na bilokojem roleplay serveru, tipa minigun, zolja, nightvision itd.
AntiIpAdvertising - imamo i zastitu od reklamiranja, tako da svatko ko dodje u igru... pokusavajuci reklamirati preko /sms ili u lokalnom chatu nece to moci. Igrac koji reklamira dobit ce kick, a admini ce biti obavijesteni o tome. Što je još gore za IP servera s kojeg 'reklamer' dolazi, mi imamo log file koji zapisuje koji je igrac reklamirao, dakle njegov nick i IP servera koji je reklamirao. AntiIpAdvertising je izvorno od lukse... ali on je to kao 'pronasao u jednom modu' i 'full editirao'.
AntiAFK - server ima AFK vrijeme od 15 minuta. Tako da svatko ko previše AFK-a dobije kick.
AntiSpam - server ima beta antispam koji na neki nacin stiti od floodanja ingame i kicka onoga koji uzastopno pise vise poruka.

Zašto sam ovo stavio odmah kod opisa? Zato jer nam je vazno da igraci imaju full poštenu igru. I nama da znamo kad netko ima puno novaca da nije to dobio putem cheata. To je zbilja jako važno za bilo kakav roleplay server... jer antimoney, antiweapon i antispam je iskriptao ZicMortal (ja).


Ostatak igre

~ Kad ste se uvjerili da je server siguran od gotovo svake vrste cheatera, i zasticen za dosta aplikacija mozete se prepustiti igri. Sam pojam roleplay govorim vam da je server raÄ'en po real lifeu. Trenutno nije baÅ¡ full raÄ'en kao nekakav strict roleplay server, ali mi ne zelimo strict roleplay... zelimo da se ljudi zabavljaju kroz roleplay.


Registracija i upute 'kako igrati'.

~ Registrirati se je veoma lagano... kada ste dodali server upisete svoje ime gore (vecina vas to zna) i odete Connect. Kada se ste konektali pojavit ce vam se lijep crni prozorcic koji ce vas zatraziti za registraciju. Kada ste se registrirali potrebno je se logirati. Logirate se tako da upisete ponovo vašu šifru koju ste odabrali na registraciju. Šifru mozete promjeniti svakog trenutka sa /changepass. Kad ste se logirali upitat ce vas koliko imate godina, koji ste spol i prilicno osnovne informacije. Zatim se spawnate, sa porukom dobrodoslice i 12 000$ kod sebe. Registracija je zbilja jednostavna jer nismo htjeli nikakve tutorijale koji ce samo odugovlacit vrijeme vaše igre.


Kroz igru

~ Kroz igru cete se morati malo angazirati pregledavajuci nove stvari na vašem putu kroz igru. Postoje mnoga javna mjesta koja možete posjetiti, cijeli grad je poprilicno popunjen sa inovativnim stvarima. Za svaku lokaciju mozete iskoristiti /gps sistem unutar vaseg vozila. Što je najvažnije, za svaki oblik pomoći uvijek će vam doći admin ili gamemaster sa željom da vam pomogne. Takodjer postoje i mnogi poslovi sa kojima lako možete 'obrnuti lovu'...
lova = novac, pare, keš, zelembaći... kako god. Postoje i mnoge dobre organizacije za koje se možete prijaviti.

Popis organizacija - Police Department, F.B.I., Gradonacelnik, Terrorists, Grove Street , La Cosa Nostra, Yakuze, Russian Mafia, Street Racer's, Hitman Agency...

NeÅ¡to jako inovativno Å¡to nema nijedan drugi server jest organizacija Teroristi. Oni su na neki način agencija. Ljudi se mogu obratiti lideru kako bi naručili bombaÅ¡ki napad. VoÄ'a terorista je Osama Bin Laden Sirast. TakoÄ'er kod napada, morate se paziti. Jer lako mozete poginuti ako vas bomba raznese.

Takodjer postoje i mnogi eventi na kojima možete zaraditi novac plasmanom, pobjedom nad drugim igracem ili spretnoscu. Na serveru postoji oko 10 evenata koji se organiziraju po volji admina i igraca. Nedavno je napravljen beta sistem koji olaksava organizaciju evenata igracima i adminima. Admin pokrene event, a svi igraci koji zele na njega upisu /joinevent. Prilicno jednostavno, sa uputama lako je se pridruziti na event.

Pri ulasku u neku mafiju/bandu... morate sluÅ¡ati vaÅ¡eg lidera. Ali to se odnosti na neÅ¡to posebno. Server ima /takeover sistem sa trenutno 4 zone koje se mogu zauzimati od strane cetri organizacije, a to su - LCN, RM, Grove i Yakuze. TakoÄ'er pri zauzimanju tj. nakon zauzimanja zone svi članovi online dobivaju 5 000 $ i 1k materijala kao nagradu te pripremu za iduce zauzimanje. Jedna zona se moze zauzimati jednom po paydayu... stoga je veoma vazno stici prvi i zauzeti poziciju te da vas nitko ne ubije.

Mnoge lokacije sadrže neku aktivnost ili dio na mapi xD. Postoje mnoge lokacije na kojima možete jesti, nešto popiti... tunirati vaše vozilo, kupiti oružje, plesati,

Na serveru ima 150 kuca... svaka kuca ima 3d text i textdraw tako da ju je lagano uociti dali je na prodaju, na rent ili je u necijem vlasniÅ¡tvu. Takodjer svaka kuca ima kucni auto sa dostavom po naruÄ'bi. Naime potrebno je naruciti auto sa /carupgrade i odabrati zeljeni. Nakon 20 minuta auto ce stici na vaÅ¡u adresu.

Biznisi isto imaju 3d text, i veoma ih je lagano za prepoznati na karti. Svakibiznis ima svoji nacin zarade... trenutno ubacujemo 50 novih biznisa na update verziju 2.8. Više možete pročitati na našem forumu.

Imamo i carownership koji je trenutno u malom rasulu xD. Dodali smo 150 autiju, ali večina ih se pokupovalo makar smo stavili da svaki igrac moze kupiti jedan auto, te donator dva. Uskoro planiramo dodati bar troduplo od toga jer sad vidimo da je to premalo.

Poslovi - na serveru postoji dobar sistem koji osigurava gotovo jednaku zaradu na svoj nacin za gotovo svaki posao. Za neki je poreban biti dobar sa ljudima... za neki morate dosta raditi, a za neki morate biti poprilično na usluzi drugima. Kako god bilo, za svakoga ima ponešto i nadam se da će vam se svidjeti poslovi koje pružamo. Trenutno ima 20 poslova ali planiramo ih dodati još sa istim načinom zarade i poboljšanim uvjetima.

Sportovi - trenutno ima samo hokej i prilično je dobro usklaÄ'en... možda ćemo ubaciti joÅ¡ sportova ali to bi trebalo biti neÅ¡to novo.



Nas server je RolePlay Edimax znaci koriste se RolePlay pravila,na serveru nema DeathMatch ,na serveru se koristi jak i cvrst RolePlay(Normalan zivot)!Server ima CarOwnerShip- i jos
Pravila servera:
Zabranjeno je preterano psovanje!  
Vredjanje drugih igraca/adm/Gm-ame po nacionalnoj osnovi,verskoj,politickoj!
Zabranjo je Je krsenja pravila
Zabranjeno je Vredanje na report
Zabranjo je pisati sa upaljenim Caps Lock-om!
Zabranjeno je koriscenje Cheatova,hackova,ili bilo koju vid varanja!
Zabranjeno je pisai primjer /me jedi govna u picku /me je radnja Primjer /me Radi to je odlicno
Zabranjeno je koriscenje drugih jezika osim Srpskog,Hrvatskog,Bosanskog.Srbija i eGLESki !
Zabranjeno je reklamiranje.
Zabranjeno je reklamiranje Na forum
Zabranjeno je smarati za Admina/Game-a [Ako zicate ide wam warn]!!!



                                                      Pravila
Oponasanje stvarnog sveta kroz lika u igrici
Objasni sta je MetaGaming+Primjer:Mesanje IC i OOC chata..npr pisete IC (vezano za igru) u OOC chat (nevezano za igru), npr /b odvezi me do burga  ili Kako je bilo danas na fudbalu
PowerGaming+Primjer:Izvodjenje radnji koje nisu moguce u RL..npr neko vam drzi pistolj uperen u glavu a vi bezite izbegavate metke DriveBy+Primjer:Ubistvo automobilom (gazenj)..npr. Stoje neki ljudi na trotoaru i vi pocnete da ih gazite..
SpawnKill+Primjer: Ubistvo osobe na njegovom spawnu...npr. Neka osoba se stvori kod bolnice i vi je ubijete i tako joj nedate da igra...
BunnyHop+Primjer:Skakanje za vreme trcanja..npr. neko vas juri i vi pocnete skakat kako biste se kretali brze (u igri ) sto u RL nebiste uradili nikada...
DeathMatch+Primjer:Ubistvo osobe bez dodatnih razloga..primer : u DM ne spada jedno ubistvo nego vise ubistva vise igraca na serveru...vidite 3 igraca kako pricaju i vi dodjete i ubijete ih sve....
NinjaJack+Primjer:kradja automobila bez dodatnog RP-a sa komandama /me i /do..npr neka osoba vozi auto i stane i vi je izbacite iz vozila i nedate joj vozit se...
RevangeKill+Primjer:Ubistvo iz osvete..npr neko vas ubije i vi ga jurite kako biste mu se osvetili...jer kad umrete vi se nesecate nicega a kamoli osobe koja vas je ubila..

Zabranjeno Ubijanje kod burga Srecno svima


Organizacije I Bande:Police Department , F.B.I. , Gradonacelnik, Terrorists , Grove Street , La Cosa Nostra , Yakuze, Russian Mafia , Street Racer's , Hitman Agency


Eventi na serveru:Ima dosta ali neznam koja






Forum: http:www.edimax-gaming.tk

IP:94.75.207.31:7777



Forum: http:www.edimax-gaming.tk

IP:94.75.207.31:7777


Forum: http:www.edimax-gaming.tk

IP:94.75.207.31:7777

FORUM: www.edimax-gaming.tk

IP:94.75.207.31:7777
Poslednja Izmena: Novembar 01, 2010, 07:35:00 PRE PODNE od KILaa

hahahahahah...ovo uopste nije tvoj server..ja sam igrao na Edimax RP i vlasnik je ZicMortal a ne ti haha...sto je najgore kopirao si link njihovog foruma  :-X




ZicMortal


lol......Ne razumem ovo.. :D
â"Œâˆ©â"(â—•_â—•)â"Œâˆ©â"

Respect to: (à¥"_à¥") - ČιѕÑ,σ яÑ"кяÑ"αÑ,ινησ - (à¥"_à¥") , [Saw]BloodMaster

â"Œâˆ©â"(â—£_â—¢)â"Œâˆ©â"

ZicMortal

IP je ovaj: - 94.75.207.31:7777

A on je stavio IP kojeg smo prije imali (stari host). I samo je kopirao moj opis od nekuda.


:)

makelele


Citat: ZicMortal poslato Oktobar 29, 2010, 23:41:33 POSLE PODNE
IP je ovaj: - 94.75.207.31:7777

A on je stavio IP kojeg smo prije imali (stari host). I samo je kopirao moj opis od nekuda.


:)

zahvali mu se  sto te reklamira  :)




OPROSITE NISAM ZNAO : 94.75.207.31:7777


Koliko ja znam vec postoji server s nazivom "Edimax"   :)


Citat: gonss.pwn poslato Oktobar 30, 2010, 15:26:06 POSLE PODNE
Citat: Classico poslato Oktobar 30, 2010, 15:20:48 POSLE PODNE
Koliko ja znam vec postoji server s nazivom "Edimax"   :)
Pa to je taj xD

Sta je ovo onda,da se osvjetli lice servera ili ?  :D


black_dota

edimax ROLEPLAS bravo aj promenite ime u Roleplay

jedino mi se to ne svidja a ovako nzm mislim da ce te imati dobar server

ZicMortal

Server postoji vec duze vrijeme, sta onda pricas 'mislim da cete imat dobar server' :D

To je ovaj postavio tu reklamu, a skopirao je moj text koji sam negdje stavio.