[Pomoc] ID 0

Započeo armstrongs, Septembar 07, 2023, 18:06:34 POSLE PODNE

prethodna tema - sledeća tema

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Pitanje/savjet: Pozdrav, hteo bi da bitam kako mogu da sredim ID 0 jer bugira na ostale igrace i mesa IDove, ja bi dodao tu nekog fake player bota da stoji kao ID 0 na svako pokretanja ili restarta servera da ulazi bot kao ID 0 jer ima neki plugin ili include za to? Hvala unapred :)

ne mozes, jer playerid krece od 0.Jedino da koristis onaj pawn-bots plugin(radi samo na linuxu) ili jednostavno koristi FCNPC, stavi ga da se vidi na TAB i label mu postavi iznad glave
SPEED HACK (C++) https://github.com/nouddy/samp-speed-hack
Reliant GameMode (open.mp) https://github.com/nouddy/reliant-omp
SA:MP Landing Page https://github.com/nouddy/samp-landing-page


Kolko drama ima u 7 grama

Citat: noddy_ poslato Septembar 07, 2023, 19:34:04 POSLE PODNE
ne mozes, jer playerid krece od 0.Jedino da koristis onaj pawn-bots plugin(radi samo na linuxu) ili jednostavno koristi FCNPC, stavi ga da se vidi na TAB i label mu postavi iznad glave
Jel mi mozes poslati pawn bots plugin ili da mi objasnis kako ako ti nije problem?

Skini plugin sa neta, ubaci .dll u plugins, dodaj kod:

[pawn]public OnGameModeInit()
{
    // Ostali kod...
   
    if(!IsPlayerConnected(0))
    {
        FakePlayerConnect(0, "BotName"); // "BotName" ime bota
    }
   
    return 1;
}
[/pawn]

Gotovo

Citat: Fr0z3n poslato Septembar 07, 2023, 23:14:36 POSLE PODNE
Skini plugin sa neta, ubaci .dll u plugins, dodaj kod:

[pawn]public OnGameModeInit()
{
    // Ostali kod...
   
    if(!IsPlayerConnected(0))
    {
        FakePlayerConnect(0, "BotName"); // "BotName" ime bota
    }
   
    return 1;
}
[/pawn]

Gotovo

Ako bi mogao da mi posaljes link od plugina ili reci mi kako se zove?




Citat: armstrongs poslato Septembar 07, 2023, 18:06:34 POSLE PODNE
Pitanje/savjet: Pozdrav, hteo bi da bitam kako mogu da sredim ID 0 jer bugira na ostale igrace i mesa IDove, ja bi dodao tu nekog fake player bota da stoji kao ID 0 na svako pokretanja ili restarta servera da ulazi bot kao ID 0 jer ima neki plugin ili include za to? Hvala unapred :)


U kojem smislu bugira? Možda zato što stavljaš vrijednost varijable na 0 za neke stvari koje bi trebale označavati id drugog igrača? Mislim da ti je ispravnije i logičnije taj problem riješiti.

Citat: Fr0z3n poslato Septembar 07, 2023, 23:14:36 POSLE PODNE
Skini plugin sa neta, ubaci .dll u plugins, dodaj kod:

[pawn]public OnGameModeInit()
{
    // Ostali kod...
   
    if(!IsPlayerConnected(0))
    {
        FakePlayerConnect(0, "BotName"); // "BotName" ime bota
    }
   
    return 1;
}
[/pawn]

Gotovo
Klk ja vidim na githubu nema pawnbots.dll nego samo .so fajl

Citat: ivanboskic1 poslato Septembar 10, 2023, 21:03:04 POSLE PODNE
Klk ja vidim na githubu nema pawnbots.dll nego samo .so fajl
Samo na linuxu radi

Bitnije ti je da nađeš bagove koji se javljaju igraču sa id 0 ili ostalim igračima kada se pojavi neko sa id 0
playerid kao promenjiva kreće od 0 i ide do 999, to treba da bude slot za igrača kao i svaki drugi. Ukoliko nasilno zabraniš id 0 možeš samo privremeno da rešiš problem jer veruj mi da će ponovo da se javi, ali isto tako možeš da dojebeš sve i napraviš još veći problem
proveri player varijable (one koje se vezuju za playerid), ukoliko je tu sve ok onda proveri public varijable koje imaju veze sa igračima (id pobednika nekog eventa na primer). Moguće je da je tu postavljeno po defaultu id 0, to možeš rešiti tako što ćes obrisati = 0 iz definisanja varijable ili postavljanja = -1 pri definisanju
Poslednja Izmena: Septembar 11, 2023, 21:45:06 POSLE PODNE od ogil

"I choose to have faith, because without that, I have nothing."