North Life RolePlay

Započeo Urkes, Mart 30, 2023, 22:37:50 POSLE PODNE

prethodna tema - sledeća tema

0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

Naziv: North Life RolePlay.


Izvorni (Skripter): Mod je od 0.


Slike:https://imgur.com/a/AP4MB25


Skripter: Ja.


Download: https://www.sendspace.com/file/wke0k3


Scan: Nisam siguran kako da ostavim virus scan ali nema nista, ako zelite skinuti vi skinite :D


Dodatno: Mod sam radio sam, jedan lik mi je pomogao jedan moduls, to jest odradio je jedan modul. Nisam profesionalan skripter, apsolutno sve sam radio sam i nije zavrsen mod i po mom misljenju jos uvek se ne moze koristiti za neki server ali ga zelim podeliti. Mod ima sitnih bugova, bas sitnih pa fixajte to ako zelite. Mod je slobodno mogu reci radjen za Hard RolePlay jer znam kako to ide, radi se mod od decembra meseca. Login i register je basic, to sam ostavljao za kasnije ali nikad nisam stigao da dovrsim.


Mozda bih bolje bilo da si uzeo mod myserver i poceo raditi na njemu..Ali u svakom slucaju podrska :)


Pohvale za trud
#ROBY
#ONLINE !
----- NIKAD PORAZ SAMO LEKCIJA! -----

Katastrofalno, cisto iz razloga jer ocigledno nemate pojma sta radite, al bitno da pravite "mod od nule"....

YSI version 3.09.0684 (2k23 je alo)
Uopste nisi pakovao svoj compiler koji je vezan samo za taj gamemode nego si uzeo i ubacio sa nekog treceg gamemoda, jel toliko tesko napakovati compiler koji je specificno vezan za taj gamemode ?
Filterskripte koristis za nesto sto mozes sam napraviti...
ZCMD naspram YCMD...
Obicni Dialozi, naspram easy/y dialogs...
Module kao da je pisala svraka...

Ako mislite da radite gamemode od nule uzimajuci vase 'znanje" bolje ne, nauci osnove, imas myserver kao osonovu, radi na tome. Credits je meni samo za kreaciju osnove gamemoda i taj mod sta god uradili je vas i mozete reci da ste ga napravili vi od nule, sto i jeste...

Citat: realnaith poslato Mart 31, 2023, 09:44:39 PRE PODNE
Katastrofalno, cisto iz razloga jer ocigledno nemate pojma sta radite, al bitno da pravite "mod od nule"....

YSI version 3.09.0684 (2k23 je alo)
Uopste nisi pakovao svoj compiler koji je vezan samo za taj gamemode nego si uzeo i ubacio sa nekog treceg gamemoda, jel toliko tesko napakovati compiler koji je specificno vezan za taj gamemode ?
Filterskripte koristis za nesto sto mozes sam napraviti...
ZCMD naspram YCMD...
Obicni Dialozi, naspram easy/y dialogs...
Module kao da je pisala svraka...

Ako mislite da radite gamemode od nule uzimajuci vase 'znanje" bolje ne, nauci osnove, imas myserver kao osonovu, radi na tome. Credits je meni samo za kreaciju osnove gamemoda i taj mod sta god uradili je vas i mozete reci da ste ga napravili vi od nule, sto i jeste...

Ps da nadodam samo, nije lose sto se trudite i zelite nauciti, ali radite to pogresno. Prvo se ide od osnova pa tek onda skriptanje, znam da je smaranje teorija ali bez nje praksa je nista...

10 za trud, 0 za znanje.

Slažem se sa gospodinom iznad mene, pohvala za trud poradi na kodu  :-X

Citat: realnaith poslato Mart 31, 2023, 09:44:39 PRE PODNE
Obicni Dialozi, naspram easy/y dialogs...

Zašto je problem što su obični dialozi? YSI je paket i svako bira šta će koristiti od njega, neko će ga integrisati svugdje gdje može, neko će iskoristiti samo y_iterate npr, ne vidim razlog zašto je ovo pogrešno?
Ako misliš da je to što koristeći YSI će neki dijelovi tvog koda umjesto 15 koristiti 4 linije koda, to ne znači da će eventualno biti bolje, čitkije vjv, ali svejedno u pozadini ne znaš dok ne vidiš zapravo koliko toga izvodi ta tvoja funkcija.

Mislim mod nisam download niti cu pa necu komentarisati kod, ako si rekao da ne valja, vjerujem ti, ali ono, ako nije ubacio compiler sa bibliotekama koje su potrebne za mod, slazem se, krucijalna greska, ali osuditi covjeka sto ne koristi include? Idk man.

Također, ne mozes bas ocekivat da svako ima tvoje znanje, mozda je i shit al za tvoj nivo znanja, nije njegov, zato postoje npr senioriteti u IT-u...

Citat: Slade poslato Mart 31, 2023, 21:48:34 POSLE PODNE
Zašto je problem što su obični dialozi? YSI je paket i svako bira šta će koristiti od njega, neko će ga integrisati svugdje gdje može, neko će iskoristiti samo y_iterate npr, ne vidim razlog zašto je ovo pogrešno?
Ako misliš da je to što koristeći YSI će neki dijelovi tvog koda umjesto 15 koristiti 4 linije koda, to ne znači da će eventualno biti bolje, čitkije vjv, ali svejedno u pozadini ne znaš dok ne vidiš zapravo koliko toga izvodi ta tvoja funkcija.

Mislim mod nisam download niti cu pa necu komentarisati kod, ako si rekao da ne valja, vjerujem ti, ali ono, ako nije ubacio compiler sa bibliotekama koje su potrebne za mod, slazem se, krucijalna greska, ali osuditi covjeka sto ne koristi include? Idk man.

Također, ne mozes bas ocekivat da svako ima tvoje znanje, mozda je i shit al za tvoj nivo znanja, nije njegov, zato postoje npr senioriteti u IT-u...

Nisam rekao da je problem, nego da se koriste obicni naspdam easy/y dialog koji su po meni napredniji i bolji, te kao pitanje njemu zasto obicne dialogs naspram easy/y dialogs ako nije upucen da postoje, jednostavno su bolji iz vise razloga, lakoca koriscenja pre svega.

Ne kazem da je pogresno opet, niti ja sam ne koristim potpuno sve iz YSI paketa. zcmd naspram ycmd (parametar help jako pametan za koriscenje) te mu dajem prednost plus je included tj deo je YSI paketa.

Nisam ga osudio, samo sam izneo svoje misljenje i time dao predloge da pregleda sta je mozda korisnije/bolje/lakse za coding te olaksati sebi posao u neku ruku...

Slazem se generalno sta si sve naveo, isto tako nisam naveo to kao must/must-not nego vise kao predlog sta smatram da bi trebalo bolje zbog njega licno, jer ce posao sebi olaksati. Takodje dobio sam ideju napravit korisnu listu VSC extenzija te da im jos lakse bude.

Citat: realnaith poslato Mart 31, 2023, 23:12:18 POSLE PODNE
Nisam rekao da je problem, nego da se koriste obicni naspdam easy/y dialog koji su po meni napredniji i bolji, te kao pitanje njemu zasto obicne dialogs naspram easy/y dialogs ako nije upucen da postoje, jednostavno su bolji iz vise razloga, lakoca koriscenja pre svega.

Ne kazem da je pogresno opet, niti ja sam ne koristim potpuno sve iz YSI paketa. zcmd naspram ycmd (parametar help jako pametan za koriscenje) te mu dajem prednost plus je included tj deo je YSI paketa.

Nisam ga osudio, samo sam izneo svoje misljenje i time dao predloge da pregleda sta je mozda korisnije/bolje/lakse za coding te olaksati sebi posao u neku ruku...

Slazem se generalno sta si sve naveo, isto tako nisam naveo to kao must/must-not nego vise kao predlog sta smatram da bi trebalo bolje zbog njega licno, jer ce posao sebi olaksati. Takodje dobio sam ideju napravit korisnu listu VSC extenzija te da im jos lakse bude.

ma slazem se sa svime sto napisao, pa i za dialoge, da je ljepse, jeste, lakse, isto vjerovatno.. samo sam njih istakao, diskutabilno je dal cemo izdvojiti nekom pri izradi moda to sto nije odabrao biblioteku i krenuo "klasicnim" putem, ma da, opet u jednu ruku se slazem sa tobom, starije modove je jako tesko integrisati na bilo sta novo sto mjenja infrastrukturu koda, tako da ako se nesto radi od 0, svakako je bolje krenuti nekim novim putem sto ce olaksati citanje koda, rad, i slicno.

ostalo sto si napisao, sve se slazem, samo sam za dialoge odvojio haha, zcmd pretty old, nije ni diskutabilno dal bi ga trebalo koristiti, uz to iz tvog komentara sam skonto da koristi i stari YSI (sto mi nije nimalo jasno zasto), tako da ovo je vjerovatno mod koji je "sastavljen" od nekih baznih sistema nekog starijeg moda ciju biblioteku includeova je kopirao kroz citav pawno folder, tako da vjerovatno zbog toga i jeste sve outdated, mod vjerovatno nije zapocet od ciste nule, vec vjerovatno koncept skripte, dok je kod isti vjerovatno kao iz tog moda odakle je krenuo ta pravi taj "Od 0".. U svakom slucaju danas se moze mnogo toga iskoristiti za nove modove, ali zapravo stvarno nove, kao sto je ovaj mod sto si ti objavio (myserver i think)

Citat: Slade poslato Mart 31, 2023, 23:47:10 POSLE PODNE
ma slazem se sa svime sto napisao, pa i za dialoge, da je ljepse, jeste, lakse, isto vjerovatno.. samo sam njih istakao, diskutabilno je dal cemo izdvojiti nekom pri izradi moda to sto nije odabrao biblioteku i krenuo "klasicnim" putem, ma da, opet u jednu ruku se slazem sa tobom, starije modove je jako tesko integrisati na bilo sta novo sto mjenja infrastrukturu koda, tako da ako se nesto radi od 0, svakako je bolje krenuti nekim novim putem sto ce olaksati citanje koda, rad, i slicno.

ostalo sto si napisao, sve se slazem, samo sam za dialoge odvojio haha, zcmd pretty old, nije ni diskutabilno dal bi ga trebalo koristiti, uz to iz tvog komentara sam skonto da koristi i stari YSI (sto mi nije nimalo jasno zasto), tako da ovo je vjerovatno mod koji je "sastavljen" od nekih baznih sistema nekog starijeg moda ciju biblioteku includeova je kopirao kroz citav pawno folder, tako da vjerovatno zbog toga i jeste sve outdated, mod vjerovatno nije zapocet od ciste nule, vec vjerovatno koncept skripte, dok je kod isti vjerovatno kao iz tog moda odakle je krenuo ta pravi taj "Od 0".. U svakom slucaju danas se moze mnogo toga iskoristiti za nove modove, ali zapravo stvarno nove, kao sto je ovaj mod sto si ti objavio (myserver i think)

Koriscenje starih paketa mogu razumeti i pod jedinim argumentom uvaziti a to je da previse toga mozes iskoristiti, ubaciti i da ti jednostavno radi sve, nije bitno kako. Razumem da je tesko savladati, razumem da svi zele da se dokazu, pogotovo ako naprave gamemode od "nule" iako to sve nije videlo taj deo "od nule" xD

#ostalo

Ko nije video, myserver osnovni gamemode : https://balkan-samp.com/forum/index.php?topic=143611.0

Uzmes, imas dokumentaciju unutra u vidu PDF-a + sampwiki/ompwiki + ceo mod pripremljen da radis na njemu, stvoris nesto od nule, kroz celi code istog mozes videti sta kako funkcionise, samo malo logike je potrebno, al dok ne objavim neki mod koji je full kompletan da se edituje na razinama na koje ste navikli, verujem da ce tesko biti ista od toga.

#peace 8)

kao sto su rekli prethodno kod mjesavina svega i svacega.. imenovanje varijabli, citkost koda je sasvim korektna.  s druge strane vidis SCM SPD Info().. sto ne prilici modu iz 2023 godine. postoji toliko izvora, dokumentacija itd. za sam pawn koje su nastale u prethodnom periodu i vjerovatno nisu postojale za vrijeme pisanja tih modova (otprilike 10tak godina).. takodjer da se primijetiti vise stilova pisanja samog koda, primjer:

[pawn]
Float:Pos[3];
//koristenje nizova za ono i za sta su napravljeni uslovno receno..
[/pawn]
I onda vidis ovo
[pawn]
DrugObject0[MAX_PLAYERS];
DrugObject1[MAX_PLAYERS];
...
[/pawn]
Zar nije bilo jednostavnije
[pawn]
DrugObject[MAX_PLAYERS][4];[/pawn]

Nikakva prozivka, mod ima potencijal, sredi ga jos malo poradi na sitnicama i moze izaci na dobro. GL