R5 5600X i 6800XT pomoc?

Započeo Stifler ツ, Decembar 20, 2022, 02:04:54 PRE PODNE

prethodna tema - sledeća tema

0 članova i 4 gostiju pregledaju ovu temu.

u planu sam uzeti ovu konf, vec sam poceo kupovati dijelove, al se bojim da je 6800xt prejaka za ovaj procesor, neko pomoc neku???

Ako gledas ove bottleneck kalkulatore i to, reci ce ti da je poprilicno overkill. Ako gledas, realno, nije bottleneck sta god od CPU da uzmes mid range istog godista. Ali opet pitanje je rezolucije na kojoj igras a i sta igras... Sto veca rezolucija, to ce ti biti manji bottleneck. Ako je 1080p, GPU je generalno overkill. Ako gledas 4k, savrseno upareno, dok na 1440p ti je CPU malo bottleneck, ali opet uzmi WarZone, Apex Legends i slicno, tu CPU nema loada generalno tako da GPU je taj koji vuce FPS.

Inace i ja sam bas pre par dana narucio 5600x (citavu platformu sam menjao zajedno sa ram-om). Uglavnom, necu jos da se upgrade sa 1060 6GB ali merkam 3070/3080 ili 6800xt kao alternativu ako uleti bas jeftino. Ali meni je nVidia primarno zato sto zelim RayTracing zbog 3D renderinga, to jest izbor i prioritet nije vezan za gaming 100%. Poenta je gledam isti mid range rang (cak i malkice veci) za verovatno isti konfig.

Citat: Deleted User poslato Decembar 20, 2022, 20:53:33 POSLE PODNE
Ako gledas ove bottleneck kalkulatore i to, reci ce ti da je poprilicno overkill. Ako gledas, realno, nije bottleneck sta god od CPU da uzmes mid range istog godista. Ali opet pitanje je rezolucije na kojoj igras a i sta igras... Sto veca rezolucija, to ce ti biti manji bottleneck. Ako je 1080p, GPU je generalno overkill. Ako gledas 4k, savrseno upareno, dok na 1440p ti je CPU malo bottleneck, ali opet uzmi WarZone, Apex Legends i slicno, tu CPU nema loada generalno tako da GPU je taj koji vuce FPS.

Inace i ja sam bas pre par dana narucio 5600x (citavu platformu sam menjao zajedno sa ram-om). Uglavnom, necu jos da se upgrade sa 1060 6GB ali merkam 3070/3080 ili 6800xt kao alternativu ako uleti bas jeftino. Ali meni je nVidia primarno zato sto zelim RayTracing zbog 3D renderinga, to jest izbor i prioritet nije vezan za gaming 100%. Poenta je gledam isti mid range rang (cak i malkice veci) za verovatno isti konfig.



pa imam aoc 24inch 144hz, 1920x1080 je rezolucija monitora, sad mzd na tom igrat ili povecat na 1440p ne znam iskreno, sumnjam za 4k al opet ono...

uglavnom mislis da moze da tjera to dvoje zajedno bez nekih pretjeranih problema? @Deleted User


edit: derem pubg najvise, mada cu igrati svakakvih igrica i koje izadju tkd ono
Poslednja Izmena: Decembar 21, 2022, 20:59:46 POSLE PODNE od Stifler ツ

Ako mislis da ostanes na 1080p, po meni grafa je generalno overkill, ako postoji verovatnoca da ides na 1440p, onda bez razmisljanja uzmi kad vec mozes.

Citat: Deleted User poslato Decembar 22, 2022, 20:54:42 POSLE PODNE
Ako mislis da ostanes na 1080p, po meni grafa je generalno overkill, ako postoji verovatnoca da ides na 1440p, onda bez razmisljanja uzmi kad vec mozes.

da da razumijem, sto veca rezolucija to manji bottleneck,a reci mi sad jel tako ako imam ovaj monitor znaci 1920x1080 to je full hd, jel tako da moze u igricama da se stavi da igram u 1440p ako u amd panelu stavim custom resolutions da je dozvoljeno, i s tim prelazim na 1440p gaming sa ovim monitorm, taj mi dio nije bas jasan

@Deleted User

Citat: Stifler ãƒ,, poslato Decembar 23, 2022, 01:42:15 PRE PODNE
da da razumijem, sto veca rezolucija to manji bottleneck,a reci mi sad jel tako ako imam ovaj monitor znaci 1920x1080 to je full hd, jel tako da moze u igricama da se stavi da igram u 1440p ako u amd panelu stavim custom resolutions da je dozvoljeno, i s tim prelazim na 1440p gaming sa ovim monitorm, taj mi dio nije bas jasan

@Deleted User

Ne mozes prikazati na monitoru vise pixela nego sto ih monitor ima.

Citat: Stifler ãƒ,, poslato Decembar 23, 2022, 01:42:15 PRE PODNE
da da razumijem, sto veca rezolucija to manji bottleneck,a reci mi sad jel tako ako imam ovaj monitor znaci 1920x1080 to je full hd, jel tako da moze u igricama da se stavi da igram u 1440p ako u amd panelu stavim custom resolutions da je dozvoljeno, i s tim prelazim na 1440p gaming sa ovim monitorm, taj mi dio nije bas jasan

@Deleted User
Ko sto je xunder reko, ne mozes prikazati vise pixela nego sto ih monitor ima. A sto veca rezolucija to vece opterecenje na grafu, odatle i manji bottleneck.

da da razumljivo to

nista momci hvala u svakom slucaju, uzet cu ja 5600x i tu 6800xt pa cemo se nekad upgrade na neki ryzen 9 jer imam x570 maticnu nju sam vec kupio