Pomoc oko sampctl-a

Započeo Alexaa, Decembar 15, 2021, 18:50:56 POSLE PODNE

prethodna tema - sledeća tema

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Pitanje: Da li ima neko na ovom forumu da se razumem u sampctl.
Opširnije: Ako ima neko da se razume oko sampctl-a da li bi mogao da mi se javi, trebala bi mi mala pomoc.
Dodatno:

Opisi svoj problem ovdje, ne treba ti se niko javljati.

Citat: Galardo poslato Decembar 15, 2021, 19:06:43 POSLE PODNE
Opisi svoj problem ovdje, ne treba ti se niko javljati.

U redu, imam mod koji u sebi ima sampctl. Eh sad nikada se nisam susretao sa tim pa bih sad imao pitanje kako se uopste pokrece takav mod. Znam da je potrebno skinuti sampctl na svoj racunar, ali ima li to negde detaljno objašnjeno kako sve lepo povezati i startati takav neki mod.

Citat: Weeky poslato Decembar 15, 2021, 19:15:19 POSLE PODNE
U redu, imam mod koji u sebi ima sampctl. Eh sad nikada se nisam susretao sa tim pa bih sad imao pitanje kako se uopste pokrece takav mod. Znam da je potrebno skinuti sampctl na svoj racunar, ali ima li to negde detaljno objašnjeno kako sve lepo povezati i startati takav neki mod.
https://github.com/Southclaws/sampctl

Mozes preuzeti kao tipicnu instalaciju, nakon toga otvoris VSC ili koji vec editor koristis, i kucas [pawn]sampctl p ensure[/pawn] ako vec zelis pokrenuti neki mod.
Zatim, compile [pawn]sampctl p build[/pawn] i nakon toga [pawn]sampctl p run[/pawn]

Okej probacu kasnije, hvala
Pitanje jos jedno da li znas neki hosting koji podrzava isto sampctl ili kako to ide kad se uploada na host

Citat: Weeky poslato Decembar 15, 2021, 19:35:54 POSLE PODNE
Okej probacu kasnije, hvala
Pitanje jos jedno da li znas neki hosting koji podrzava isto sampctl ili kako to ide kad se uploada na host
sampctl ti nema veze sa uploadovanjem na neki host, imas sve potrebne fajlove samo ih ubacis, .amx iz gamemodesa, server.cfg dobijes i plugins ofc, to je to

plugine za linux i ostale stvari mozes dobiti komandom
sampctl p ensure --platform linux

Citat: Emmett White poslato Decembar 15, 2021, 19:37:34 POSLE PODNE
sampctl ti nema veze sa uploadovanjem na neki host, imas sve potrebne fajlove samo ih ubacis, .amx iz gamemodesa, server.cfg dobijes i plugins ofc, to je to

plugine za linux i ostale stvari mozes dobiti komandom
sampctl p ensure --platform linux

Okej hvala, Galardo mi je nap da skinem preko githuba sampctl e sad skinuo sam ga treba li jos sta da ga includam kako bi radio ili je dovoljno samo da ga skinem i da ukucam u vsc sampctl p build posto mi izbacuje neke errore. Pa zato pitam treba li jos kako da ga includam

Ja sam skoro poceo pre 2-3 meseca da radim u sampctl-u dodji PP pa da vidim koliko ti mogu pomooci :D

Citat: Galardo poslato Decembar 15, 2021, 19:27:49 POSLE PODNE
https://github.com/Southclaws/sampctl

Mozes preuzeti kao tipicnu instalaciju, nakon toga otvoris VSC ili koji vec editor koristis, i kucas [pawn]sampctl p ensure[/pawn] ako vec zelis pokrenuti neki mod.
Zatim, compile [pawn]sampctl p build[/pawn] i nakon toga [pawn]sampctl p run[/pawn]
U sublimu nema tu opciju kao u vsc u sublime mora direktno preko konozle da radi te stavari, ode u direktorijum gde je mod ukuca onde u adresi cmd i sad ukucas sampctl package build da builda mod, sampctl package run da pokrene mod ne moze da kompajla preko sublime text 3, i sve mora preko te konzole da radi

Citat: temporaryMember. poslato Decembar 16, 2021, 11:06:35 PRE PODNE
U sublimu nema tu opciju kao u vsc u sublime mora direktno preko konozle da radi te stavari, ode u direktorijum gde je mod ukuca onde u adresi cmd i sad ukucas sampctl package build da builda mod, sampctl package run da pokrene mod ne moze da kompajla preko sublime text 3, i sve mora preko te konzole da radi
Bukvalno u VSC-u je samo built-in cmd prompt i ostalo :|
Svejedno je bukvalno