Misija

Započeo L U K A, Novembar 26, 2021, 10:06:00 PRE PODNE

prethodna tema - sledeća tema

0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

Citat: Common poslato Novembar 26, 2021, 15:53:13 POSLE PODNE
pa sto onda nisi po tom standardu radio svoje filterscripte i includeove, serete mnogo i trazite perfekcionizam i najmanju manu svakom a prvi radite isto. 0 servera na balkanu, 0 open source sistema je napisano tako kako vi govorite ali ipak ste vas 3 u pravu a ostalih 99.99999% skriptera na balkanu nemaju pojma, sta mi znamo sta je standard kad smo citali radove kao sto su vasi

Wow, vredjalica off xD, ja nikada nisam rekao da sam dobar skripter, niti da ja radim svoje FS po tom standardu, makar nisam pre radio. Sada je stvar malo bolja po tom pitanju, ne gledaj to kao uvreda, vec kao neki savet, mnogo je lakse citati i modifikovati tako napisan kod nego drugacije. A zadnji put kada sam okacio include/FS na balkan samp je bilo avgusta 2020 godine xD


Citat: Common poslato Novembar 26, 2021, 14:47:06 POSLE PODNE
A zasto se mi moramo prilago%u0111avati uvijek strancima, i ne nije lepse, dobar dan meni mnogo lepse izgleda nego good ebening, ovde se skripte prave za balkan-samp, stranaca ima 0 a i official forum je odavno ugasen tkd ne znam gdje bi se to moglo i postaviti? Na kraju krajeva ako je string to jest chat na nasem jeziku kakve onda veze ima ako je i varijabla na nasem.
vidi legendo mene ne zanima da li je tebi lepse dobar dan ili good ebening, pricamo o pawn jeziku i pisanju koda, znaci logicnije bi bilo da pises na engleskom ako je vec ceo pawn na tom jeziku nego na nekom drugom, kapiras?
https://discord.io/westmont
Westmont Roleplay — A continuation of the San Andreas singleplayer storymode.
SA-MP 0.3.DL gamemode with custom models.

Citat: Madd poslato Novembar 26, 2021, 18:53:25 POSLE PODNE
vidi legendo mene ne zanima da li je tebi lepse dobar dan ili good ebening, pricamo o pawn jeziku i pisanju koda, znaci logicnije bi bilo da pises na engleskom ako je vec ceo pawn na tom jeziku nego na nekom drugom, kapiras?

nemoj si mad

Pa lepo ti reko
Sunce greje lagano šetam se po Voždovcu
Moja kučka i ja, furam je na povodcu
Zove se Lola i nije nešto lepa
Ali meni daće lapo kada dokopa se repa
Rođena na ulici, dolazi iz geta
I zato je gangsta kučka, a ne starleta
Zahvaljujući njoj meni dignuta je đoka
Krov je spušten, vožnjica od bloka do bloka
I ako glumiš mangupa jebaće ti mamicu
U tašni nema lak za nokte, ali ima palicu
Odrasla na Medaku, iz huda je sestra
Nijedna Snoopova kučka nije tol'ko gangsta
Za nju sam 'Pac, ona moja je Madonna
Ako znaš još neku takvu javi mi preko fona
I kada njesra izbije ona ne vata pištolja
Već nabada na prvu jer je gangsta drolja

Ovakvo šta uopće ne treba ni objavljivat. Katastrofa
You'll be always in my heart, the end and thanks for amazing times. #WeAreLords

Citat: Madd poslato Novembar 26, 2021, 18:53:25 POSLE PODNE
vidi legendo mene ne zanima da li je tebi lepse dobar dan ili good ebening, pricamo o pawn jeziku i pisanju koda, znaci logicnije bi bilo da pises na engleskom ako je vec ceo pawn na tom jeziku nego na nekom drugom, kapiras?
preca je optimizacija nego jezik, ti si stavljao update boje novca pod onplayerupdate i sad nama pametujes kako varijable moraju da budu na engleskom. Nista ne mora da bude kako je u teoriji ako u praksi sve funkcionise. Bilo new imeigraca; ili new playername; isto je, nece skripta brze odradit playername nego imeigraca. Ovo se vec pretvorilo u povuci potegni niko neda i nece se ni zavrsit dok neko ne popusti. Treba covjeku dat konkretan prijedlog a ne pisi varijable na engleskom to je must do. U školi se ništa nije moralo, ne mora ni ovdje... Na kraju dana ti gubis vrijeme u pawnu a ne neko drugi, nek skripta ko kako oce kakvi standardi bgt, to nigdje nije ni zapisano niti se broji.

[Filterscript] Simple Treasure Hunt
[Filterscript] Sistem pecanja
[Filterscript] Meditacija
[Filterscript] Molitva
[Include] Alarm
[Include] Posao Taxi

Citat: Common poslato Novembar 26, 2021, 19:19:08 POSLE PODNE
preca je optimizacija nego jezik, ti si stavljao update boje novca pod onplayerupdate i sad nama pametujes kako varijable moraju da budu na engleskom. Nista ne mora da bude kako je u teoriji ako u praksi sve funkcionise. Bilo new imeigraca; ili new playername; isto je, nece skripta brze odradit playername nego imeigraca. Ovo se vec pretvorilo u povuci potegni niko neda i nece se ni zavrsit dok neko ne popusti. Treba covjeku dat konkretan prijedlog a ne pisi varijable na engleskom to je must do. U školi se ništa nije moralo, ne mora ni ovdje... Na kraju dana ti gubis vrijeme u pawnu a ne neko drugi, nek skripta ko kako oce kakvi standardi bgt, to nigdje nije ni zapisano niti se broji.
da, stavljao sam update boje novca u OnPlayerUpdate, imas li kakav problem? Ne pametujem ja VAMA nista, niko tebe nista nije pitao, ovom momku sam napisao kako da mu kod izgleda bolje, niko ne prica o brzini. Ja pricam o tome da ne trebas da mesas 5 jezika u svom kodu jer izgleda kao goli kurac kada to pogledas, sve sareno, nigde nikakvog redosleda..
https://discord.io/westmont
Westmont Roleplay — A continuation of the San Andreas singleplayer storymode.
SA-MP 0.3.DL gamemode with custom models.


Citat: Common poslato Novembar 26, 2021, 19:19:08 POSLE PODNE
preca je optimizacija nego jezik, ti si stavljao update boje novca pod onplayerupdate i sad nama pametujes kako varijable moraju da budu na engleskom. Nista ne mora da bude kako je u teoriji ako u praksi sve funkcionise. Bilo new imeigraca; ili new playername; isto je, nece skripta brze odradit playername nego imeigraca. Ovo se vec pretvorilo u povuci potegni niko neda i nece se ni zavrsit dok neko ne popusti. Treba covjeku dat konkretan prijedlog a ne pisi varijable na engleskom to je must do. U školi se ništa nije moralo, ne mora ni ovdje... Na kraju dana ti gubis vrijeme u pawnu a ne neko drugi, nek skripta ko kako oce kakvi standardi bgt, to nigdje nije ni zapisano niti se broji.

Postavljas pitanje da li je bolje uciti pogresno ili uciti ispravno.
Zasto svi ne bi koristili isti ili slican nacin kodiranja?

Engleski se koristi na svakom cosku. Kada neki od nasih jezika postane lingua franca onda cemo mi imati cast da na nasem jeziku pisemo imena funkcija, varijabli i svega, a pri tome da svi razumiju.

Moras priznati makar sebi da nisi u pravu, mi mozemo da zivimo i bez tog priznanja. Cilj je olaksati sebi posao.

踢(玩家身份);8)

Gledam i ne vjerujem.Jebao vas jezik i urednost, kratko jasno.Uvijek se neko mora naci da pametuje i komplikuje.Momak je uradio tako, ok uradio pa uradio, ako dajes vec kritike i pametujes, a ti mislis da pomazes...zapravo odmazes, idi ispravi kod i onda postavi ga.I rijeseno
SPEED HACK (C++) https://github.com/nouddy/samp-speed-hack
Reliant GameMode (open.mp) https://github.com/nouddy/reliant-omp
SA:MP Landing Page https://github.com/nouddy/samp-landing-page


Kolko drama ima u 7 grama

Citat: // xunder poslato Novembar 26, 2021, 19:40:20 POSLE PODNE
Postavljas pitanje da li je bolje uciti pogresno ili uciti ispravno.
Zasto svi ne bi koristili isti ili slican nacin kodiranja?

Engleski se koristi na svakom cosku. Kada neki od nasih jezika postane lingua franca onda cemo mi imati cast da na nasem jeziku pisemo imena funkcija, varijabli i svega, a pri tome da svi razumiju.

Moras priznati makar sebi da nisi u pravu, mi mozemo da zivimo i bez tog priznanja. Cilj je olaksati sebi posao.

Na fakultetima, makar u Bosni (na mom), varijable se definišu na našem jeziku, koji konkretno čovjek mora bit serator da nekome sere kako će da imenuje varijable lol? Svejedno je FS Paket koji treba da se upiše u server.cfg i koristi na serveru, svako ko sebi daje za pravo da uređuje tuđi trud i koristi kao svoj i ne treba da ima olakšan put do istog.
Ovu FS neću da skidam i da gledam pa ne pravdam ništa, ali svakako daleko daleko nepotrebno preseravanje o tome kako ko imenuje varijable, malo se previše pokušava iskopirat rad ljudi koji su zapravo nešto uradili na SA-MP sceni. Objavi čovjek plugin/include koji koristi apsolutna scena i onda dođe neki balkanac misleći da je na nivou te osobe i objavi kod ("skriptu") od 19 linija i kaže "bitna ti je optimizacija". Mislim da je vrijeme da ljudi koji svoje znanje pokazuju na 6 linija koda prestanu da sviraju kurcu na ovom forumu. (Nemoj se pronaći uvrijeđenim - ne mislim direktno na tebe budući da si jedan od developera zapravo koji radi na većem projektu - Skill Arena, mislim na one koji samo pišu sampleove).

Dodat ću jedan tip primjera: Logan koji zapravo ništa ne sere nikom na forumu a odradio je savršen primjer jedne dobro složene skripte i dokazao da može zadržati kvalitet skriptanja na većem projektu. Lako je definirati string od 25 karaktera za veličinu SCM-a od 25 karaktera i to nazvati optimizacijom.
Poslednja Izmena: Novembar 26, 2021, 22:43:55 POSLE PODNE od daniop

kakvi ste vi meni kraljevi

credits: Xunder, Ino420, Muma

Citat: Pottus;3903994SetPlayerPos("dreni1998", 666.666, 666.666, 666.666, 666.666);    ///// GO IN HELL MOTHERFUCKER

https://i.imgur.com/XHLx9oj.gif
https://i.ibb.co/ZJqQKWT/NXRX.gif

vidim da je nastalo sranje u citavoj temi, niko ovde nikome ne sere, ja sam prvi izneo misljenje da je lepse i "kvalitetnije" da se varijable pisu na engleskom jer je ceo ovaj jezik na istom, tako da ne bi doslo do mesanja 2-3 jezika u kodu, jer izgleda ruzno, barem po meni. Tim komentarom nisam nikoga niti uvredio, niti rekao da ne sme da pise imena varijabli na nasem jeziku niti bilo sta slicno, samo sam rekao da je ovako lepse. Molicu vas da se zaboravi to sve, nastavite samo sa ocenjivanjem rada ovog momka, malo smo skrenuli s' teme :)
https://discord.io/westmont
Westmont Roleplay — A continuation of the San Andreas singleplayer storymode.
SA-MP 0.3.DL gamemode with custom models.