[Pomoc] Kako napraviti License?

Započeo TheMonk, Oktobar 12, 2010, 22:24:10 POSLE PODNE

prethodna tema - sledeća tema

0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

Znaci ocu da napravim License System,kad neko udje u kola da ga ne izbaci,samo da mu kaze da nema license i da kupi license,znaci sve komplet mi treba...hvala

Napravi obične promenjivu za svaku licencu. I onda proveravaš da li je vrednost te promenjive jednaka nuli (nema licensu) ili različita od nule (ima licensu). I onda kao kada pokaže, i ako položi, vrednost te promenjive se menja sa 0 na 1 .. ili bilokoji drugi broj.

Naravno, ne moraš za svaku licencu imati posebnu promenjivu u kodu .. ako znaš raditi sa nizovima, napravi jednu matricu čiji prvi element označava koja je licenca u pitanju a drugi element da li poseduje tu licencu... šta ja smatram još boljim rešenjem nego ovo prvo. (čisto da nemaš milione promenjivih).

Citat: mikec poslato Oktobar 12, 2010, 22:28:59 POSLE PODNE
Napravi obične promenjivu za svaku licencu. I onda proveravaš da li je vrednost te promenjive jednaka nuli (nema licensu) ili različita od nule (ima licensu). I onda kao kada pokaže, i ako položi, vrednost te promenjive se menja sa 0 na 1 .. ili bilokoji drugi broj.

Naravno, ne moraš za svaku licencu imati posebnu promenjivu u kodu .. ako znaš raditi sa nizovima, napravi jednu matricu čiji prvi element označava koja je licenca u pitanju a drugi element da li poseduje tu licencu... šta ja smatram još boljim rešenjem nego ovo prvo. (čisto da nemaš milione promenjivih).

Da da...ali aj ocu da mi neko napravi tut kako da napravim taj sistem za license....jer ovo ti sto si mi objasnio nerazumem

Ti bi sve servirano?? Koristi enum i dini za saveing... Niko ti nece dati code.. U trazi upisi dini pa kad naucis onda enum...

Citat: [Saw]BloodMaster poslato Oktobar 12, 2010, 23:25:27 POSLE PODNE
Ti bi sve servirano?? Koristi enum i dini za saveing... Niko ti nece dati code.. U trazi upisi dini pa kad naucis onda enum...

Nista onda,moze LOCK :( kad ne znam nista :'(

Nemojte me sad banat, al mislim da si ljencina i nemas volje za rad, e bas me briga. Zato nikad neces naucit... Ja sam bio uporan, i vidi me, nisam pro ali znam puuno...

Nisam "lencina" nego ne znam,mislim da ima mnooogo posla oko dodavanja toga :o

E kad bi samo upiso u trazilcu, iznenadio bi se, vidio bi da treba svega 30-40 line-ova...