Problem sa povezivanjem adaptera sa grafickom karticom

Započeo Johnny Mraz, April 06, 2021, 18:57:44 POSLE PODNE

prethodna tema - sledeća tema

0 članova i 4 gostiju pregledaju ovu temu.

Pozz. Naime moj problem je povezan sa prikljucivanjem adaptera na graficku karticu... Imam DVI-I adapter za VGA ali kada ga prikljucim na tu zeljenu graficku karticu na monitoru mu samo pise cable not connected. Probao sam da adapter stavim na savremenu karticu posto poseduje i VGA I DVI-I ulaz za koju znam da je 100% ispravna i isti slucaj, cable not connected na monitoru... Adapter sam kupio na oglasima i covek mi je pre kupovine dokazao da adapter zaista radi ne znam u cemu je problem ako neko zna da mi odgovri....
- Znate ono kada ljudi na instagramu stavljaju neke mudre poruke u biografiji?
E pa ja cu isto. -


"Kad zatvorim oci, ne vidim nista."

Citat: Johnny Mraz poslato April 06, 2021, 18:57:44 POSLE PODNE
Pozz. Naime moj problem je povezan sa prikljucivanjem adaptera na graficku karticu... Imam DVI-I adapter za VGA ali kada ga prikljucim na tu zeljenu graficku karticu na monitoru mu samo pise cable not connected. Probao sam da adapter stavim na savremenu karticu posto poseduje i VGA I DVI-I ulaz za koju znam da je 100% ispravna i isti slucaj, cable not connected na monitoru... Adapter sam kupio na oglasima i covek mi je pre kupovine dokazao da adapter zaista radi ne znam u cemu je problem ako neko zna da mi odgovri....

vidi jel ti napajanje dovoljo za tu graficku
CitatNe idite uokolo tumačeći kako vam svijet duguje život. Svijet vam ne duguje ništa. On je bio prvi ovdje.

Proveri VGA kabal, ako si u mogucnosti probaj drugi. Takodje pokusaj da restart komp kad prikljucis kabal, mozda grafa aktivira taj output samo na boot ako vidi da je nesto prikaceno

Citat: Deleted User poslato April 06, 2021, 19:33:04 POSLE PODNE
Proveri VGA kabal, ako si u mogucnosti probaj drugi. Takodje pokusaj da restart komp kad prikljucis kabal, mozda grafa aktivira taj output samo na boot ako vidi da je nesto prikaceno

po pravilu kad prespaja grafu mora je odspojit takoder sve kablove koji daju napajanje monitoru i pc mora odspojit i ugasit normalno pc a ne ludacki iz zida ... hahah glupost
CitatNe idite uokolo tumačeći kako vam svijet duguje život. Svijet vam ne duguje ništa. On je bio prvi ovdje.

Citat: Deleted User poslato April 06, 2021, 19:33:04 POSLE PODNE
Proveri VGA kabal, ako si u mogucnosti probaj drugi. Takodje pokusaj da restart komp kad prikljucis kabal, mozda grafa aktivira taj output samo na boot ako vidi da je nesto prikaceno

VGA Kabl je ispravan 100% jer na njemu radi savremena kartica

i Leksa nije problem u napajanju, tj. dovoljno je za tu karticu. Ako jos ima neku teoriju sta bi mogao da bude problem.


Napomenuo sam gore da sam naknadno pokusao da adapter spojim na savremenu karticu koja poseduje VGA I DVI- ulaz i isti slucaj je, pritom je graficka 100% ispravna tako da nije problem do napajanja ubedjen sam. Adapter sam kupio nedavno i tom coveku je adapter funkcionisao sasvim normalno.
Poslednja Izmena: April 06, 2021, 20:05:42 POSLE PODNE od Johnny Mraz
- Znate ono kada ljudi na instagramu stavljaju neke mudre poruke u biografiji?
E pa ja cu isto. -


"Kad zatvorim oci, ne vidim nista."

Citat: Johnny Mraz poslato April 06, 2021, 20:03:02 POSLE PODNE
VGA Kabl je ispravan 100% jer na njemu radi savremena kartica

i Leksa nije problem u napajanju, tj. dovoljno je za tu karticu. Ako jos ima neku teoriju sta bi mogao da bude problem.


Napomenuo sam gore da sam naknadno pokusao da adapter spojim na savremenu karticu koja poseduje VGA I DVI- ulaz i isti slucaj je, pritom je graficka 100% ispravna tako da nije problem do napajanja ubedjen sam. Adapter sam kupio nedavno i tom coveku je adapter funkcionisao sasvim normalno.

druze moze ona bit ispravna koliko oces ali mozda napajnje nema dovoljo snage da povuce tu graficku pogledaj dali ti treba dodatno napjanje za graficku, jer meni je trebalo pa sam morao ic kupit novo napajanje jer mi staro nije imalo dovoljkno snage, nemoj se srdit samo zelim pomoc koliko znam govorim iz svog osobnog iskustva...
CitatNe idite uokolo tumačeći kako vam svijet duguje život. Svijet vam ne duguje ništa. On je bio prvi ovdje.

Citat: Leʞรa poslato April 06, 2021, 20:20:24 POSLE PODNE
druze moze ona bit ispravna koliko oces ali mozda napajnje nema dovoljo snage da povuce tu graficku pogledaj dali ti treba dodatno napjanje za graficku, jer meni je trebalo pa sam morao ic kupit novo napajanje jer mi staro nije imalo dovoljkno snage, nemoj se srdit samo zelim pomoc koliko znam govorim iz svog osobnog iskustva...

Hvala, cenim svaki dobronameran savet, i jos napominjes da si imao iskustva sa tim sto ti daje neki kredibilitet. Hvala ti proverucu za svaki slucaj napajanje.
- Znate ono kada ljudi na instagramu stavljaju neke mudre poruke u biografiji?
E pa ja cu isto. -


"Kad zatvorim oci, ne vidim nista."

Jesi siguran da je to DVI-I, da nije mozda DVI-D, ako je DVI-D onda ti treba aktivan adapter (DAC), koju graficku imas (tacan naziv(puno ime)), takodje koj monitor pokusavas da povezujes sa tom grafickom.

Mnogo imaš ti još da jedeš kačamak.
skrr
Moj tutorijali: Bazilion indent warninga
WORK? : Smart Project 1.2 , Leskovacki Detmec, Rodjendanski  server


Penzionisani balkanski samp kripter


Citat: bunta poslato April 07, 2021, 12:11:46 POSLE PODNE
Jesi siguran da je to DVI-I, da nije mozda DVI-D, ako je DVI-D onda ti treba aktivan adapter (DAC), koju graficku imas (tacan naziv(puno ime)), takodje koj monitor pokusavas da povezujes sa tom grafickom.

Siguran sam da je DVI-I u pitanju, a sto se tice graficke ovako stoje stvari... Nedavno je bratu konkretno crkla graficka gde je stavio neku znj, a ja pritom imam nesto bolju graficku sto ce cisto da mu radi posao otp (Konkretno Ati Readon 4650 HD 1 GB). E sad sto se tice monitora predpostavljam da mislis na konektor, tu je VGA
- Znate ono kada ljudi na instagramu stavljaju neke mudre poruke u biografiji?
E pa ja cu isto. -


"Kad zatvorim oci, ne vidim nista."

Ne mislim na konektor, mislim na model monitora i marku.
Takodje Radeon HD 4650 ima 20 varijanti 20 razlicitih proizvodjaca daj mi tacnu

Mnogo imaš ti još da jedeš kačamak.
skrr
Moj tutorijali: Bazilion indent warninga
WORK? : Smart Project 1.2 , Leskovacki Detmec, Rodjendanski  server


Penzionisani balkanski samp kripter