Problem sa grafickom

Započeo M!chaeL, April 05, 2021, 03:27:00 PRE PODNE

prethodna tema - sledeća tema

0 članova i 3 gostiju pregledaju ovu temu.

Ovako, pre par meseci sam sklapao mining rig, i dok sam sklapao malo sam se zajebao i greskom nesto prespojio. Tada mi je crkla maticna i jedna graficka (asus rog strix RX5700), maticnu sam kupio novu, ali graficka se ponasa skroz cudno, kao da u stvari nije crkla. U pocetku nije prepoznavala drivere, onda sam je odneo u servis i tamo su mi rekli da ne znaju do cega je, jer je navodno sve ispravno oko elektronike. Kada su mi je vratili nasao sam na nekom forumu da je nekom bio problem do asusovih drivera i kada je skinuo amdove radilo je, pokusao sam to i jeste mi prepoznalo drivere tad ali izbaci neki error da nisu uspesno podignuti (display driver failed to start). Inace imam asus b250 mining expert maticnu, na njoj pri pokretanju riga izbacuje stanje grafickih, tj da l rade ili ne, tu prikazuje kao da radi sasvim normalno ta graficka, a inace za memory i core clock prikazuje 0. Da li je neko imao slican problem ili ima ideju sta bi moglo biti resenje bio bih mu puno zahvalan jer evo vec nekoliko meseci graficka stoji i ne radi nista, samo skuplja prasinu jer ne mogu da nadjem resenje.

ja nerazumijem zasto se idete bahcat s nekim stvarima o kojima neznate.. ovo nije u vezi tebe samo neg dosta ljudi dodu ovdje postat takve stvari prvo se raspitajte kako sta gdje skim i zbog cega pa onda kupujte nesto.. nekupujte nesto ako niste 99,9% sigurni da ce sve bit okej a ovaj 0,1% moze bit tvornicka greska il si stvarno baksuz s ovim sam se susreo nedavno dali si siguran da ti je kompatibilna graficka sa ostalim stvarima ista stvar i sa maticnom.. mada ja nisam dao puno para za graf/procesor/maticnu pa sam sve kupio novo dao 350e i baj nazalost njega danas nema. Minuta sutnje za moj stari komp :(
CitatNe idite uokolo tumačeći kako vam svijet duguje život. Svijet vam ne duguje ništa. On je bio prvi ovdje.

Citat: Leʞรa poslato April 06, 2021, 15:24:55 POSLE PODNE
ja nerazumijem zasto se idete bahcat s nekim stvarima o kojima neznate.. ovo nije u vezi tebe samo neg dosta ljudi dodu ovdje postat takve stvari prvo se raspitajte kako sta gdje skim i zbog cega pa onda kupujte nesto.. nekupujte nesto ako niste 99,9% sigurni da ce sve bit okej a ovaj 0,1% moze bit tvornicka greska il si stvarno baksuz s ovim sam se susreo nedavno dali si siguran da ti je kompatibilna graficka sa ostalim stvarima ista stvar i sa maticnom.. mada ja nisam dao puno para za graf/procesor/maticnu pa sam sve kupio novo dao 350e i baj nazalost njega danas nema. Minuta sutnje za moj stari komp :(
nije stvar da se ne razumem, nego sam jednostavno bio umoran jer sam par sati sve podesavao, kompatibilno je sve sigurno, imam jos grafickih (iste) koje radr bez problema rade

eh sad imas vise solucija drzat na tome sto jest ili prodaj na nekom netu jest da ces dobit manje ali jbg neznam druze stvarno sta bi tu mogao uradit nisam pametan
CitatNe idite uokolo tumačeći kako vam svijet duguje život. Svijet vam ne duguje ništa. On je bio prvi ovdje.