[POMOC]Trebam pomoc oko Reven kako naci dialog....

Započeo zamorac, Oktobar 09, 2010, 23:11:24 POSLE PODNE

prethodna tema - sledeća tema

0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

Kako naci dialog o onome sto kada udem u reven i kada me stvori ja odem negdje i sada izadem i opet udem vrati me nazad na isto mjesto gdje sam bio kada sam izaso...


AJDE NEKO POMOZITE MI???
Poslednja Izmena: Oktobar 09, 2010, 23:14:45 POSLE PODNE od zamorac



Ok ewo ovako editiram reven i sada me pati kako maketi ono kada izadem iz servera i opet udem da me nevraca na mjesto gdje sam izaso kuzis me ???

Citat: [Saw]BloodMaster poslato Oktobar 09, 2010, 23:14:57 POSLE PODNE
Jebo me ker u dupe ak se ovdje sta razumije ???

Jel ti fakat to ne razumijes.....e pa ja razumijem davam pojasnim da pomognete coveku :)

Kada udje u igru......logira se i sve....izadje ili ga crasha kada udje sledeci put pise VRACENI STE NA MJESTU GDJE STE BILI PRIJE CRASHA ILI STA VEC I POJAVI SE U DIJALOGU NA NEKI REVEN A NA NEKI NE....I SAD TRAZI BRAT GDJE DA NADJE TAJ DIJALOG STO SE POJAVI KADA IZADJE I UDJE I TO STO MU PISE TU...! :) nadam se da sam pojasnio xD :D


Don_Omar G4$P4R da na to mislim kako da maknem to da me nevraca vise na mjesto gdje sam izaso jer me to nervira kuzite trebam pomoc stvarno

I kake veze ima rijec dialog s ovim? no ok. Nisam nikad edito taj reven(btw, kaze se raven), no evo kako bi ja postupio. Npr kad te stvori vjerujem da ce pisati neki text. I sad dio tog texta prepisi i ctrl + f i upises taj text. I par redova ispod/iznad ces sigurno naci setplayerpos i to obrises.


Nezzz lako je reci probej uzeti reven pa rjesiti to nadem ja sve sta mi pise i izbrisem to ali opet me stvara na mjesto gdje sam bio izaso ali poruka nepise KUZIS


oho zamorac postavi ti njima temu koji vec dosta igraca duze trazi odgovor ali mislim da ODGOVOR neces dobiti ko ni ja ni ko jos neki ljudi jer to mene vec pati oko mjesec dana i jos nisam skuzio to ali ok cekacu bas da vidim oce se ko javiti da zna to ::D




Evo, ja sam uspio u 2min, a prvi put vidim mod. U ctrl + f utipkajte;   SafeSetPlayerPos(playerid, playerinfo[playerid][ppos_x]

I taj red koji vam nadje obrisite cjelog. I 2 reda prema gore takodjer izbrisite.... Nema na cemu ;D


Ja maknem opet isto ili ti lazes ili nezz sta da kazem ???



Ok ewo to je ovo gdje nadem......i po tvome treba brisati ovo crveno oznaceno


   if(TutTime[playerid] == 0 && PlayerInfo[playerid][pTut] == 1 && RegistrationStep[playerid] == 0 && AfterTutorial[playerid] == 0 && FirstSpawn[playerid] == 1)
          {
              new plname[MAX_PLAYER_NAME];
              GetPlayerName(playerid, plname, sizeof(plname));
      SetPlayerVirtualWorld(playerid,PlayerInfo[playerid][pVirWorld]);
                        SafeSetPlayerInterior(playerid,PlayerInfo[playerid][pInt]);

       SafeSetPlayerPos(playerid, PlayerInfo[playerid][pPos_x], PlayerInfo[playerid][pPos_y], PlayerInfo[playerid][pPos_z] + 1);
         format(string, sizeof(string), "Welcome to Los Santos, %s... Returning where have you been",plname);
         SendClientMessage(playerid, COLOR_WHITE, string);
         format(string, sizeof(string), "~w~Welcome, ~b~%s. ~n~~y~Returning where have you been!", plname);
             GameTextForPlayer(playerid, string, 5000, 1);
             return 1;
         }

De stavi //ovo umjesto crveno jer sam na mobu i nevidim boje...


ewo pa reci sta bi trebalo maketi tocno jer ja sam makeo kako si reko i nije radilo??


if(TutTime[playerid] == 0 && PlayerInfo[playerid][pTut] == 1 && RegistrationStep[playerid] == 0 && AfterTutorial[playerid] == 0 && FirstSpawn[playerid] == 1)
         {
             new plname[MAX_PLAYER_NAME];
             GetPlayerName(playerid, plname, sizeof(plname));
     SetPlayerVirtualWorld(playerid,PlayerInfo[playerid][pVirWorld]);
                       SafeSetPlayerInterior(playerid,PlayerInfo[playerid][pInt]);
      SafeSetPlayerPos(playerid, PlayerInfo[playerid][pPos_x], PlayerInfo[playerid][pPos_y], PlayerInfo[playerid][pPos_z] + 1);
        format(string, sizeof(string), "Welcome to Los Santos, %s... Returning where have you been",plname);
        SendClientMessage(playerid, COLOR_WHITE, string);
        format(string, sizeof(string), "~w~Welcome, ~b~%s. ~n~~y~Returning where have you been!", plname);
            GameTextForPlayer(playerid, string, 5000, 1);
            return 1;
        }
Poslednja Izmena: Oktobar 10, 2010, 00:39:06 PRE PODNE od zamorac