USB BOOT

Započeo Vasic, Septembar 17, 2020, 14:48:34 POSLE PODNE

prethodna tema - sledeća tema

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Ovako, sinoć sam kupio Kingston USB 32gb Flash i OTG USB-C Kabl. Skinuo sam win7 64bit .iso fajl na telefon i napravio butabilan usb preko aplikacije ISO 2 USB. Prebacen je sistem uspesno,proveravao sam nekoliko puta. Ubacim usb u racunar i pokrenem bios za booting (bios mi je star, 1985-2005) udjem u Advanced BIOS settings, Boot Sequence i imam 1st Boot, 2nd Boot i Hard Drive drives. Posto mi ne prepoznaje flash niti u jednom polju za boot, odem u opciju Hard drive drives i tu mi stoji 1st Drive i 2nd Drive. Pod 1st Drive mi je SATA HDD a pod 2nd DataTraveller KINGSTON. Znaci, ucitava ga. Kada im zamenim mesta u toj opciji i vratim se u boot sequence samo mi stoji kingston usb, znaci stoji mi na oba boot polja KINGSTON USB i kad udjem da promenim uopste nema hdda. A kada HDD vratim na prvo mesto u Hard Drive drives on se pojavi u boot sequence ali bez usba. Znaci, kada stavim da mi loaduje usb, ne ucitava hdd, i tako je i obrnuto. pretrazio sam internet nema nigde istog slucaja. Ne radi ni Quick boot (iste opcije kao i u boot sequence u biosu su). Kada postavim da mi ucitava kingston usb pise mi DISK ERROR PRESS ANY KEY TO RESTART a kada stavim HDD pise mi insert boot media. Probao sam i tad da ubacim ali ne radi. Ako neko zna odgovor, hvala puno. Racunar je bez sistema.
• Website: www.vasic.dev
Web Development & Cyber Security

Bump
• Website: www.vasic.dev
Web Development & Cyber Security

Samo Win CD i cao  8)
Citat: Galardo poslato Januar 01, 1970, 01:00:00 PRE PODNE
Ako mislis da radis mod od 0 i da uzimas tudje radove i samo krhnuti u mod i ocekivati da radi?
Ako mislis da ne mrdnes kurcem i da pravis "mod" od "0" sa tudjim radovima,molim te,pomozi nama i sebi,radi nesto drugo.
Tebi ovaj forum dodje kao "Ispuni mi zelju" pa da ti za svaki jebeni error/warning neko pomaze i da se jebe oko tebe,a kada ti nesto zatrazi ti mu neces biti u stanju poslati jer ne znas o cemu taj isti prica iako je to nesto osnovno sto bi trebao da znas. Hvala i dovidjenja

• Website: www.vasic.dev
Web Development & Cyber Security

Citat: Vasic poslato Septembar 18, 2020, 01:04:44 PRE PODNE
Nemam čitač. :D
Jebiga , zar ti nisi moderator offtopica ?
Poslednja Izmena: Septembar 18, 2020, 01:06:40 PRE PODNE od naithanwav
Citat: Galardo poslato Januar 01, 1970, 01:00:00 PRE PODNE
Ako mislis da radis mod od 0 i da uzimas tudje radove i samo krhnuti u mod i ocekivati da radi?
Ako mislis da ne mrdnes kurcem i da pravis "mod" od "0" sa tudjim radovima,molim te,pomozi nama i sebi,radi nesto drugo.
Tebi ovaj forum dodje kao "Ispuni mi zelju" pa da ti za svaki jebeni error/warning neko pomaze i da se jebe oko tebe,a kada ti nesto zatrazi ti mu neces biti u stanju poslati jer ne znas o cemu taj isti prica iako je to nesto osnovno sto bi trebao da znas. Hvala i dovidjenja

Citat: Сараб poslato Septembar 18, 2020, 01:14:32 PRE PODNE
што да не треба поруке да брише нека да мозгови као ти могу да науче нешто паметно а не да бацају теорије завере о деда мразу и његовом шураку светом николи

Treba da obrise sve sto krsi pravila foruma , pozdrav za tebe...
Citat: Galardo poslato Januar 01, 1970, 01:00:00 PRE PODNE
Ako mislis da radis mod od 0 i da uzimas tudje radove i samo krhnuti u mod i ocekivati da radi?
Ako mislis da ne mrdnes kurcem i da pravis "mod" od "0" sa tudjim radovima,molim te,pomozi nama i sebi,radi nesto drugo.
Tebi ovaj forum dodje kao "Ispuni mi zelju" pa da ti za svaki jebeni error/warning neko pomaze i da se jebe oko tebe,a kada ti nesto zatrazi ti mu neces biti u stanju poslati jer ne znas o cemu taj isti prica iako je to nesto osnovno sto bi trebao da znas. Hvala i dovidjenja

Skini rufus, odaberi iso fajl i odaberi usb (vec ce bit odabran vjv), tako ces da napravis bootable usb, ugasi kompjuter i otidji u bios tu stavis da je prioritet za bootovanje usb (tj. premjestis usb na prvo mjesto, nema veze ako nema hdda), izadjes iz biosa i upalis kompjuter i onda bi trebala da pocne instalacija

Citat: andr00- poslato Septembar 18, 2020, 13:41:09 POSLE PODNE
Skini rufus, odaberi iso fajl i odaberi usb (vec ce bit odabran vjv), tako ces da napravis bootable usb, ugasi kompjuter i otidji u bios tu stavis da je prioritet za bootovanje usb (tj. premjestis usb na prvo mjesto, nema veze ako nema hdda), izadjes iz biosa i upalis kompjuter i onda bi trebala da pocne instalacija
To moram kod nekog drugog na pcu odradit, kod mene nema sistema. Ali inace, ova aplikacija za android, koliko znam i kako pricaju, pravi butabilne fleševe. Imaju dosta uspesnih podizanja sistema.
• Website: www.vasic.dev
Web Development & Cyber Security


FIXED. Greska je bila tokom butovanja sa aplikacije ISO 2 USB. Koristio sam EtchDroid boot aplikaciju i narezao na flash. Radi odlicno sad.
• Website: www.vasic.dev
Web Development & Cyber Security