Ednostaven Matematika SIS

Započeo Smith.amx, Avgust 11, 2020, 21:30:08 POSLE PODNE

prethodna tema - sledeća tema

0 članova i 9 gostiju pregledaju ovu temu.

Citat: King of the Jungle poslato Avgust 12, 2020, 14:58:08 POSLE PODNE
Evo kada već svi pišu bespotrebne primere "Kako najbolje i najlepše napisati kod" (i kako forsirati svoj stil na druge bez razloga jer svako ima svoj stil) haj i ja da napišem jedan u modularnom duhu :D

[pawn]#include <a_samp>

#if defined MATH_TIMER_INTERVAL
    #undef MATH_TIMER_INTERVAL
#endif
#define MATH_TIMER_INTERVAL (5) // Minutes

static gResult;
static bool: gMathActive;

forward Math_Timer();
forward OnCorrectMathAnswer(playerid);

// -
// Api
// -

stock ReturnMathQuizResult()
{
    return gResult;
}

stock bool:IsMathActive()
{
    return gMathActive;
}

stock bool:IsMathAnswer(const buffer[])
{
    if (!IsMathActive)
        return false;

    if (strval(buffer) == ReturnMathQuizResult())
        return true;

    return false;
}

stock ToggleMathActive(bool: toggle)
{
    return (gMathActive = toggle);
}

stock StartMathQuiz()
{
    new
        buffer[128],
        num[3]
    ;

    gResult = (num[0] = random(200)) + (num[1] = random(200)) - (num[2] = random(200));
    ToggleMathActive(true);

    format(buffer, sizeof(buffer), "{FFFFFF}[Math_Timer]: Vnesete go gResultot od izrazot %d+%d-%d i dobivate 10000$!", num[0], num[1], num[2]);
    SendClientMessageToAll(-1, buffer);
}

// -
// Callbacks
// -

public OnFilterScriptInit()
{
   SetTimer("Math_Timer", MATH_TIMER_INTERVAL * 60000, true);
   return 1;
}

public Math_Timer()
{
    StartMathQuiz();
    return 1;
}

public OnPlayerText(playerid, text[])
{
    if(IsMathAnswer(text))
    {
        CallLocalFunction("OnCorrectMathAnswer", "d", playerid);
        return 0;
    }
    return 1;
}

public OnCorrectMathAnswer(playerid)
{
    new pName[MAX_PLAYER_NAME], buffer[128];
    GetPlayerName(playerid, pName, sizeof(pName));
   
    format(buffer, sizeof(buffer), "{FFFFFF}[Math_Timer]: Tocniot odgovor na zadacata bese: %d", gResult);
    SendClientMessageToAll(-1, buffer);
   
    format(buffer, sizeof(buffer), "{FFFFFF}[Math_Timer]: Igracot %s prv go pogodi tocniot gResult i osvoi 1000$.", pName);
    SendClientMessageToAll(-1, buffer);
   
    GivePlayerMoney(playerid, 1000);
    ToggleMathActive(false);

    return;
}[/pawn]

imas viska varijablu, tacnije 'static bool: gMathActive;' zasto jednostavno ne proveris jel 'gResult != default value' ako jeste onda je aktivan?

ako vec se prepirete tu oko tacnosti i memorije eto samo to da ti recem
Poslednja Izmena: Avgust 13, 2020, 10:43:05 PRE PODNE od omcho

ukurcio se momak, koristi clf izmislio toplu vodu, dzaba mu sve to sto misli i njegova LOSA uverenja kada se od pawna nece pomeriti, em nastreba LOSE definicije em nastavlja sa proseravanjem sa njegovim marionetama koje ga u prate u stopu.

Those parts of the system that you can hit with a hammer (not advised) are called hardware; those program instructions that you can only curse at are called software

Citat: omcho poslato Avgust 13, 2020, 10:40:58 PRE PODNE
imas viska varijablu, tacnije 'static bool: gMathActive;' zasto jednostavno ne proveris jel 'gResult != default value' ako jeste onda je aktivan?

ako vec se prepirete tu oko tacnosti i memorije eto samo to da ti recem
Ja pričam o stilu a oni o kodu, treći put kažem da kod dirao nisam, samo stil kao što sam i napisao u Originalnoj poruci ali je ovaj bata krenuo da sere...

Jesam dodao CLF ali to je zbog !!MODULARNOG STILA!!
Čitaj moju prvu poruku dok ne shvatiš šta sam napisao
Poslednja Izmena: Avgust 13, 2020, 10:56:01 PRE PODNE od skritpe iz 2007 godine. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Citat: XACK poslato Avgust 13, 2020, 10:45:17 PRE PODNE
ukurcio se momak, koristi clf izmislio toplu vodu, dzaba mu sve to sto misli i njegova LOSA uverenja kada se od pawna nece pomeriti, em nastreba LOSE definicije em nastavlja sa proseravanjem sa njegovim marionetama koje ga u prate u stopu.
Xunderu marioneto :(

Svi ste vi po meni zatucana derišta kojima je toliko dosadno u životu pa krenu da čitaju ysi dokumentaciju. Nemam ništa protiv neka radi šta ko hoće, da vi pomognete sa tim što ste pročitali pa aj. Nego vi nekog spustite baš sa nekim bolesnim funkcijama ysi-a, a ni vi ne znate zašto služi. Umesto da blejite ovde 24/7 i čekate sekund kad će te reći nekome da nešto može drugačije da se napiše, radite nešto korisno. Upotrebite to silno znanje na nešto ili ste ipak samo teoretski skripteri koji slušaju šta će Southclaws, Y_Less i ostala govna reći i to memorišu u glavu.

Citat: __vedran.xyz77 poslato Avgust 13, 2020, 10:57:27 PRE PODNE
Svi ste vi po meni zatucana derišta kojima je toliko dosadno u životu pa krenu da čitaju ysi dokumentaciju. Nemam ništa protiv neka radi šta ko hoće, da vi pomognete sa tim što ste pročitali pa aj. Nego vi nekog spustite baš sa nekim bolesnim funkcijama ysi-a, a ni vi ne znate zašto služi. Umesto da blejite ovde 24/7 i čekate sekund kad će te reći nekome da nešto može drugačije da se napiše, radite nešto korisno. Upotrebite to silno znanje na nešto ili ste ipak samo teoretski skripteri koji slušaju šta će Southclaws, Y_Less i ostala govna reći i to memorišu u glavu.
Ono kada doslovno likovima koji su napravili SAMP kažeš "ostala govna"...

Orem ti po mrtvima.
Šalim se...
Skijam*, skijam ti po mrtvima.

Ja YSI doslovno ni ne koristim kao ranije, samo y_va, y_iterate i još par, sve PawnPlus koji ti nikada nećeš razumeti lmao

A i citiram šta je vaš idol @Zile42O dobio kao odgovor kada je rekao da se doda non-ysi podrška za WConfig:
CitatSorry we had code similar to this before, but in favour of just using y_iterate, there is no need to do this anymore. We insist that people use y_iterate.
Poslednja Izmena: Avgust 13, 2020, 11:03:09 PRE PODNE od skritpe iz 2007 godine. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Al serete kvake.
You'll be always in my heart, the end and thanks for amazing times. #WeAreLords

Citat: Hydra. poslato Avgust 13, 2020, 11:04:09 PRE PODNE
Al serete kvake.
Bukvalno sam ostavio sasvim korektan dizajn modula, to što neko ne koristi ifdef je izgleda katastrofa i previše za njihove mozgiće

Meni je ifdef snippet i mnogo mi je lakše da napišem undef, tab

Citat: skritpe iz 2007 godine. ( ͡° ͜ʖ ͡°) poslato Avgust 13, 2020, 11:00:30 PRE PODNE
Ono kada doslovno likovima koji su napravili SAMP kažeš "ostala govna"...

Orem ti po mrtvima.
Šalim se...
Skijam*, skijam ti po mrtvima.

Ja YSI doslovno ni ne koristim kao ranije, samo y_va, y_iterate i još par, sve PawnPlus koji ti nikada nećeš razumeti lmao

A i citiram šta je vaš idol @Zile42O dobio kao odgovor kada je rekao da se doda non-ysi podrška za WConfig:
cuj ne koristi ysi pa taj deo sto koristis je vec dobar deo ysi-a, pawnplus pola stvari ne znas vec se kurcis sa njime da bi ti plugin vadio prosek iz kodiranja

fan fekt nigde ne kazem da je ysi/pp los samo si ti mali autizam

ifdef uopste ne moras koristiti za takvo nesto, sada vredjas nekog ko ne koristi nesto bespotrebno a do par poruka ranije si govorio kako je to STIL
Those parts of the system that you can hit with a hammer (not advised) are called hardware; those program instructions that you can only curse at are called software

Citat: XACK poslato Avgust 13, 2020, 11:08:40 PRE PODNE
cuj ne koristi ysi pa taj deo sto koristis je vec dobar deo ysi-a, pawnplus pola stvari ne znas vec se kurcis sa njime da bi ti plugin vadio prosek iz kodiranja

fan fekt nigde ne kazem da je ysi/pp los samo si ti mali autizam

ifdef uopste ne moras koristiti za takvo nesto, sada vredjas nekog ko ne koristi nesto bespotrebno a do par poruka ranije si govorio kako je to STIL
PawnPlus doslovno koristim containere i asihrone funkcije, više mi ni ne treba.
I ti očigledno ne znaš šta sve YSI ima pa kažeš da je ovo dobar deo njega, e živote idiote...

I nikog ja ne vređam nego si se ti iztriggerovao toliko kao da sam napisao ne znam šta i ako sam rekao da je to moj stil i da nema veze sa vezom da se raspravlja oko toga

Citat: skritpe iz 2007 godine. ( ͡° ͜ʖ ͡°) poslato Avgust 13, 2020, 11:00:30 PRE PODNE
Ono kada doslovno likovima koji su napravili SAMP kažeš "ostala govna"...

Orem ti po mrtvima.
Šalim se...
Skijam*, skijam ti po mrtvima.

Ja YSI doslovno ni ne koristim kao ranije, samo y_va, y_iterate i još par, sve PawnPlus koji ti nikada nećeš razumeti lmao

A i citiram šta je vaš idol @Zile42O dobio kao odgovor kada je rekao da se doda non-ysi podrška za WConfig:


Pa i jesu govna. Najebem ti se majke mrtve na groblju one bolesne zatucane deriste nevaspitano sta da ocekujes od lika koji prozivao malog Dusana? Zar ne mozes da shvatis da si jebeno bolestan? Zelis samo da neko misli da znas da skriptas u stvari si go kurac. Kako ide AC za SkillArenu sto radi ? Kako ti ide auto od 15k evra ? Lazes svaki minut deriste napaceno.


Zaboli me kurac za PP i YSI, ako ti znas da ih koristis bravo uspeo si u zivotu zaradjivaces od toga. Hoces kurac blejaces ovde na forumu dok ne ostanu 2 sampera na balkanu i posle toga ti dzaba ogromno znanje pp-a i ysi-a.



BTW moj idol sam ja, a ne neko drugi. Kao tebi sto je primer Y_Less ili SouthClaws idol, koliko znam Zile radi kao developer i boli ga kurac i za tebe i za ysi i za WC
Poslednja Izmena: Avgust 13, 2020, 11:13:33 PRE PODNE od __vedran.xyz77

Citat: skritpe iz 2007 godine. ( ͡° ͜ʖ ͡°) poslato Avgust 13, 2020, 11:05:40 PRE PODNE
Bukvalno sam ostavio sasvim korektan dizajn modula, to što neko ne koristi ifdef je izgleda katastrofa i previše za njihove mozgiće

Meni je ifdef snippet i mnogo mi je lakše da napišem undef, tab

Ne izgledas nista pametnije, ni ti ni bilo ko, ko ide po nekim releasovima i trazi najmanju sitnicu da bi mogao nesto komentarisati...
Ne kazem, ima shit kodova koji ne bi trebali vidjeti svjetlo dana ali ti druze bas pretjerujes
Mislim dakle Boze
Na Zari sve i svasta

Pa neću sigurno Zari da šaljem AC kada završim :'(

Xunder moja marioneta nema :(

Citat: skritpe iz 2007 godine. ( ͡° ͜ʖ ͡°) poslato Avgust 13, 2020, 11:14:52 PRE PODNE
Pa neću sigurno Zari da šaljem AC kada završim :'(

Xunder moja marioneta nema :(
Zara ne zeli da poseduje tvoj kod ni u jednom od svojih repozitorija.

"to što neko ne koristi ifdef je izgleda katastrofa i previše za njihove mozgiće"

do pre 10-ak objava: "#ifdef je stvar ukusa stvarno, nigde ne piše da mora, ja tako pišem jer eto ide gas"

ne moras da spustas druge ako nesto koristis i da slepo verujes svakome sa samp discorda ko ima ruzicasto ime


btw sumnjam da ce tvoj ac prismrditi bilo kom ac-u pa cak i ovima sto su opensource, jer ocigledno je da ne znas ni funkcionisanje rpcova a ni samu matematiku da napravis nesto inovativnije
Those parts of the system that you can hit with a hammer (not advised) are called hardware; those program instructions that you can only curse at are called software