"Trebam nešto" - tema

Započeo Vasic, Jun 15, 2020, 09:33:02 PRE PODNE

prethodna tema - sledeća tema

0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

Citat: Goku ^ poslato Jun 01, 2024, 15:44:00 POSLE PODNEKoristi if(IsPlayerInDynamicArea(traget, Tvoje kordinate))

uradim al izbacuje ERROR kao da nije define a kad definam jos vise

imam neki mod, edit san marina i sredio ga skroz i odjednom kada se ulogujem izbaci crni kvadrat tj u duzini monitora na donjem delu, to mi se desavalo i pre sa san marino modom zna neko fix?

Hitno mi je potrebna pomoc, radim na editu san marina zanima me kako da searcham u skripti da smanjim cene vozila ili gde vec. HITNO HITNO HITNO

Citat: Bakiisha poslato Jun 04, 2024, 16:27:54 POSLE PODNEHitno mi je potrebna pomoc, radim na editu san marina zanima me kako da searcham u skripti da smanjim cene vozila ili gde vec. HITNO HITNO HITNO
Iz sveg srca ti govorim, batali ovo, nije za tebe



" Početna tačka svakog uspeha je želja "

Treba mi mala pomoc.Kada zelim da promjenim tekst Textdrawa,udjem u gamemode.pwn i tu promjenim tekst.Ali kada pokrenem server i udjem tekst tdova ostane isti.Sta jos trebam uraditi pored toga da bi promijenio tekst tda?

Citat: musijaaa poslato Jun 05, 2024, 17:35:33 POSLE PODNETreba mi mala pomoc.Kada zelim da promjenim tekst Textdrawa,udjem u gamemode.pwn i tu promjenim tekst.Ali kada pokrenem server i udjem tekst tdova ostane isti.Sta jos trebam uraditi pored toga da bi promijenio tekst tda?
Ako ti je server na hostu, moras prebacit mode na host(ftp), a ako nije, save i compile i trebalo bi radit, ako ne radi, nisi nesto dobro uradio.


Imam problem.Loadan mi je gamemode na host i host ga normalno ocitava i pali se server.Ali samp clien ne ocitava server i ne prikazuje uopste server info(language,gamemode,hostname).Ali kada udjem na server sve radi normalno?

Citat: toncikica poslato Jun 06, 2024, 18:56:05 POSLE PODNEAko ti je server na hostu, moras prebacit mode na host(ftp), a ako nije, save i compile i trebalo bi radit, ako ne radi, nisi nesto dobro uradio.

Prebacen je mode na host i save i compile radi,tekst je sve full izmjenjen ali idalje kada udjem ingame td ostaje isti

Citat: musijaaa poslato Jun 05, 2024, 17:35:33 POSLE PODNETreba mi mala pomoc.Kada zelim da promjenim tekst Textdrawa,udjem u gamemode.pwn i tu promjenim tekst.Ali kada pokrenem server i udjem tekst tdova ostane isti.Sta jos trebam uraditi pored toga da bi promijenio tekst tda?


Evo ovako

Udjem u gamemode.pwn i tu promenim tekst textdrawa npr ako je ovako:
/*InGameTD[0] = TextDrawCreate(635.500000, 4.640007, "Magic Gaming");
    TextDrawLetterSize(InGameTD[0], 0.353999, 1.740000);
    TextDrawAlignment(InGameTD[0], 3);
    TextDrawColor(InGameTD[0], 309718527);
    TextDrawSetShadow(InGameTD[0], -255);
    TextDrawSetOutline(InGameTD[0], 0);
    TextDrawBackgroundColor(InGameTD[0], 255);
    TextDrawFont(InGameTD[0], 2);
    TextDrawSetProportional(InGameTD[0], 1);
    TextDrawSetShadow(InGameTD[0], -255);



Ja promenim da bude ovako


/*InGameTD[0] = TextDrawCreate(635.500000, 4.640007, "Wanted Gaming");
    TextDrawLetterSize(InGameTD[0], 0.353999, 1.740000);
    TextDrawAlignment(InGameTD[0], 3);
    TextDrawColor(InGameTD[0], 309718527);
    TextDrawSetShadow(InGameTD[0], -255);
    TextDrawSetOutline(InGameTD[0], 0);
    TextDrawBackgroundColor(InGameTD[0], 255);
    TextDrawFont(InGameTD[0], 2);
    TextDrawSetProportional(InGameTD[0], 1);
    TextDrawSetShadow(InGameTD[0], -255);

I sad bi trebalo ingame umjesto Magic Gaming pisati Wanted gaming.Ali ja kada promenim,ubacim u host i udjem ingame,tekst ostane isti,idalje pise magic gaming.Zasto?

@musijaaa Trebas compile skriptu nakon izmejna, pritisni F5.
Molim te da za sve sljedece upite procitas pravila i postavis po formularu.

Citat: Galardo poslato Jun 07, 2024, 08:59:32 PRE PODNE@musijaaa Trebas compile skriptu nakon izmejna, pritisni F5.
Molim te da za sve sljedece upite procitas pravila i postavis po formularu.
Zasto balkanac cita uputstva? Da vidi dje je zajebo...

pozdrav, trebao bi ako netko ima neku funkciju gdje provjerava jel ima vozaca u vozilu u kojem se igrac nalazi.

htio bi napraviti da ako igrac zeli g/h u autu kojem nema vozaca da ga izbaci van.


nasao sam ovo,ali ne znam kako ispravno iskoristiti.

IsVehicleSeatTaken(vehicleid, seatid = 0)
{
    for(new p = 0; p < GetMaxPlayers(); p++)
    {
        if(GetPlayerVehicleID(p) == vehicleid)
        {
           switch(GetPlayerVehicleSeat(p))
           {
              case -1: return (seatid == GetPlayerVehicleSeat(p));
              case 0: return (seatid == GetPlayerVehicleSeat(p));
              case 1,2,3: return (seatid == GetPlayerVehicleSeat(p));
              default: return false; // to avoid being crashed because of the invalid seat id 128....
           }
        }
    }
    return 0;
}

    if (newkeys == KEY_CROUCH && GetPlayerState(playerid) == PLAYER_STATE_PASSENGER || newkeys == KEY_CTRL_BACK && GetPlayerState(playerid) == PLAYER_STATE_PASSENGER)
    {
     //RemovePlayerFromVehicle(playerid);
    }

Citat: letecitanjur poslato Jul 10, 2024, 23:56:57 POSLE PODNEpozdrav, trebao bi ako netko ima neku funkciju gdje provjerava jel ima vozaca u vozilu u kojem se igrac nalazi.

htio bi napraviti da ako igrac zeli g/h u autu kojem nema vozaca da ga izbaci van.


nasao sam ovo,ali ne znam kako ispravno iskoristiti.

IsVehicleSeatTaken(vehicleid, seatid = 0)
{
    for(new p = 0; p < GetMaxPlayers(); p++)
    {
        if(GetPlayerVehicleID(p) == vehicleid)
        {
           switch(GetPlayerVehicleSeat(p))
           {
              case -1: return (seatid == GetPlayerVehicleSeat(p));
              case 0: return (seatid == GetPlayerVehicleSeat(p));
              case 1,2,3: return (seatid == GetPlayerVehicleSeat(p));
              default: return false; // to avoid being crashed because of the invalid seat id 128....
           }
        }
    }
    return 0;
}

    if (newkeys == KEY_CROUCH && GetPlayerState(playerid) == PLAYER_STATE_PASSENGER || newkeys == KEY_CTRL_BACK && GetPlayerState(playerid) == PLAYER_STATE_PASSENGER)
    {
     //RemovePlayerFromVehicle(playerid);
    }

Po nekoj logici samo proveris da li je vozac tj sediste okupirano vozacevo, ukoliko nije stavis da je vozilo zakljucano ili izbacis igraca iz vozila ukoliko udje
HTML / CSS / Javascript / Inspect : Entry Masterclass.
ReactJS / Tailwind CSS / PWA / Axios / SCSS / Redux, ViteJS : Entry Masterclass.
C / C++ / C# / C-objective - kroz Pawn Lang : Entry Masterclass
Grupisano Pravljenje Objekata : Filterscript.


Sta je to web development?
To je nesto ono kao, kako bih to rekao, izgubis volju za zivotom i zelis da se ubijes, ali to je okej.
Onda jednostavno shvatis da si bio glup i resis problem, das sam sebi lajk,
skuvas NES 3u1 i pripremis se za sledeci projekat.

Citat: markosimic poslato Jul 11, 2024, 00:34:05 PRE PODNEPo nekoj logici samo proveris da li je vozac tj sediste okupirano vozacevo, ukoliko nije stavis da je vozilo zakljucano ili izbacis igraca iz vozila ukoliko udje

sredio sam , hvala:)

evo ako ce netko trebati ovakvu funkciju moze ju iskoristiti,nekome ce posluziti mozda

IsDriverInVehicle(vehicleid)
{
    new vSeat;
    foreach(new p : Player)
    {
        if(GetPlayerVehicleID(p) == vehicleid)
        {
           vSeat = GetPlayerVehicleSeat(p);
           if(vSeat == 0)
           {
              return true;
           }
        }
    }
    return false;
}

if(IsDriverInVehicle(pVehicle)) // ako u vozilu ima vozaca
if(!IsDriverInVehicle(pVehicle)) // ako u vozilu nema vozaca

----------------------------------------------------------------------------------------------------


Trebao bi ako netko ima, mysql sistem vozila, cisto jednostavno da se ne moram zajebavat sa time od 0.  i sistem kuca isto, pa si lako prilagodim i napravim kako ja imam zacrtano u glavi. Hvala