Kako značajno ubrzati mod BEZ pisanja koda?

Započeo PabloK, Maj 08, 2020, 14:02:46 POSLE PODNE

prethodna tema - sledeća tema

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Optimizacija


Šta podrazumevam pod "optimizacija bez pisanja koda"?
Podrazumevam da znate da otvorite PAWNO i da koristite tastaturu (i da znate da čitate) inače jbg.
Za koga je ovaj tutorial namenjen?
Najviše za osobe koje imaju YSI included, ali mogu pronaći i par saveta za ostale :D


Pa da krenemo


Koliko slotova Vaš server ima?
Potrebno je da se (re)definicija MAX_PLAYERS poklapa sa brojem slotova servera, što znači da nema potrebe da preterujete jer što je MAX_PLAYERS veći - to skripta Više memorije koristi (jer je to standardna veličina player array-a).
[pawn]#include <a_samp>

#undef MAX_PLAYERS
#define MAX_PLAYERS 250 // Ako imate 250 slotova, 100 ako imate 100, 200 ako imate 200 i tako

#include <ostalo>[/pawn]


Koliko actora Vaš server ima i da li ih uopšte ima?
Default #include <a_samp> podešava sve vrednosti na maksimalne jer PAWN nije dinamičan jezik.
Totalno je bespotrebno da Vam na primer MAX_ACTORS bude 1000 ako nemate 1000 aktora, znači:

[pawn]#include <a_samp>

#undef MAX_ACTORS
#define MAX_ACTORS 25

#include <ostalo>[/pawn]
Koliko X Vaš server ima i da li ih uopšte ima?
Da ne idem redom, sami otvorite #include <a_samp> i redefinišite te stvari isto kao i ja gore.


YSI - Mač sa dve oštrice
I ako je YSI ogroman boost za Vaš server, on može isti da usporava ukoliko se loše koristi, ovo su stvari koje sam ja primetio, ostatak možete sami da istražite otvaranjem entry.inc fajlova.


y_commands_entry.inc > MAX_COMMANDS (default: 512)
Da li ste Vi nekada videli da server koristi 512 komandi?
E pa nisam ni ja, zato kada puštate Vaš mod u produkciju tj sigurni ste da je to to što se komandi tiče, uradite CTRL+F YCMD: i pogledajte koliko komandi zapravo Vaš mod sadrži i onda definiciju MAX_COMMANDS postavite na tu vrednost, na primer:
[pawn]#include <a_samp>

#undef MAX_PLAYERS
#define MAX_PLAYERS 100

#define MAX_COMMANDS 128
#include <YSI_Visual\y_commands>[/pawn]


y_foreach_entry.inc > Bespotrebni Iteratori koje itekako da uspore stvari
Ne koristite iterator za NPCove i Botove?
Okej! Sada dodajte ovo pre #include <YSI_Data\y_iterate>

[pawn]#define FOREACH_NO_BOTS[/pawn]


Ne koristite iterator za Actore?
Okej! Sada dodajte ovo pre #include <YSI_Data\y_iterate>

[pawn]FOREACH_NO_ACTORS[/pawn]


Ne koristite iterator za Streamovane Igrače (klikni me da vidite kako se koristi)?
Okej! Sada dodajte ovo pre #include <YSI_Data\y_iterate>

[pawn]#define FOREACH_NO_STREAMED[/pawn]


To bi bilo to od optimizacija koje ne trebaju poznavanje bilo čega osim prvog koraka, od sledećeg tutoriala krećemo malo ozbiljnije!
Dok ne prestanete da gledate front i zapravo malo pogledate svoj back-end od vas skriptera nikada neće biti niti bilo čega drugoga.

jeee mogu da naplavim mod od 0 hva ti punoo vidi se da ima potencjjala u tebe  :D ;)

Citat: $kunky poslato Maj 08, 2020, 14:54:27 POSLE PODNE
jeee mogu da naplavim mod od 0 hva ti punoo vidi se da ima potencjjala u tebe  :D ;)
hahahaaha naravno ccc
Dok ne prestanete da gledate front i zapravo malo pogledate svoj back-end od vas skriptera nikada neće biti niti bilo čega drugoga.

Zasto bi iko stavljao COMMANDS na onoliko koliko ima komandi, mislim jeste lakse za skriptu, ali ono da se neko backe 300x i svaki put da mennja COMMANDS, malo uzasavajuce.. Bilo bi okej priblizno npr da se stavi

Citat: over poslato Maj 08, 2020, 17:59:02 POSLE PODNE
Zasto bi iko stavljao COMMANDS na onoliko koliko ima komandi, mislim jeste lakse za skriptu, ali ono da se neko backe 300x i svaki put da mennja COMMANDS, malo uzasavajuce.. Bilo bi okej priblizno npr da se stavi
Nisam ni mislio doslovno, stavi malo više od toga, svakako ne 512, nisi razumeo poentu, očigledno nisi upućen u to šta je memorija?
Dok ne prestanete da gledate front i zapravo malo pogledate svoj back-end od vas skriptera nikada neće biti niti bilo čega drugoga.

Makenzi na aparatima  8)
====================
Respect List : Galardo | daddy. | LoOdaK | .foux |
====================

Citat: Naithan poslato Maj 08, 2020, 20:37:42 POSLE PODNE
Makenzi na aparatima  8)
Koe taj lepi mladić
Dok ne prestanete da gledate front i zapravo malo pogledate svoj back-end od vas skriptera nikada neće biti niti bilo čega drugoga.