mozeteli mi pomoci

Započeo trinty-less, Maj 05, 2020, 11:22:57 PRE PODNE

prethodna tema - sledeća tema

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Problem(error/warning): kako da stavim komandu za specnick to znam al kako da stavim na primer /promeniime da pise id/ime i da pise da vlasnik moze samo setat
Dio skripte:Nema errora
Debug iz server_log(ukoliko je u pitanju crashanje servera - crashdetect log):nije problem
Slika/video ingame problema(obavezno ako je ingame problem): ingame problem nije

Pokaži player enumator i koji je najveći admin rank?
Citat: CheezItFollow your heart and own style.
Citat: PottusThat is perfectly fine, I'm just pointing out where you made mistakes what does hearing "good job" get you? Absolutely nothing. You need to hear the problems otherwise you'll keep making the same mistakes :)

[pawn]CMD:promeniime(playerid, params[])
{
   if(!IsPlayerAdmin(playerid)) return SendClientMessage(playerid, -1, "Samo RCON!");
   new ime[32], id;
   if(sscanf(params, "us[32]", id, ime)) return SendClientMessage(playerid, -1, "Koristi /promeniime [ID] [IME]");
   SetPlayerName(id, ime);
   return 1;
}[/pawn]

Ovo ti je za RCON admina


[pawn]if(!IsPlayerAdmin(playerid)) return SendClientMessage(playerid, -1, "Samo RCON!");[/pawn]

u

[pawn]if(PlayerInfo[playerid][pAdmin] < 6) return SendClientMessage(playerid, -1, "Samo vlasnik");[/pawn]

Zavisi kako ti je definisan enum za igraca, kao i varijabla za admina

VO1D najbolji si hvala brate od mene imas podrsku :D

zasto kad promenim ime udjem sa tim nickom zasto me kicka?

Zato sto, u zavisnosti od cuvanja sistema cuvanja ( MySQL, Y_INI, DINI, SQLLite...) moras napraviti da se igracev acc sacuva, tacnije da mu se ime fajla promeni..

Tipa iz Stefan_Nesto.ini u Stefan.ini


Marko_Uzumaki.ini sam ja a kako da to uradim brt da sacuvam da mi se promeni i ako mi mos poslat kako da dodam da stavim komandu za rank npr za developer da pise ili suvlasnik