Zamena texdrawowa login

Započeo dusanp03, Maj 04, 2020, 14:05:44 POSLE PODNE

prethodna tema - sledeća tema

0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

Skripta koju koristim:/
Detaljan opis problema: Moze pomoc kako da zamenim stare(levo) za ove nova probao sam nesto da menjam ali stalno errori?
Dio skripte:slika
Neke slike/video za lakse dobivanje pomoci(neobavezno): https://imgur.com/a/pw7xsoq
[/b]


1. Levi tdovi su player, tako da desne ili prebaci u player, ili radi sve global

2. Ne znam zasto trpati dodatne linije ( levo ), kada ih mozes staviti u array (niz), ako ne znas sta je to, nemoj ni skriptati nego nauci osnove

3. Obicne tdove (levo) ubacujes pod OnGameModeInit, dok ove desno, tacnije player tdove pod OnPlayerConnect ( zbog playerid argumenta )

4. Ubacivanje tdova nije tesko, pre svega izbacis u potpunosti stare, proveris da li si izbacio, kao i sve sto radis vezano za njih ( PlayerTextDrawHide, PlayerTextDrawShow, PlayerTextDrawSetString...), zatim kada si ih izbacio u potpunosti iz skripte, na vrh dodas deklaraciju za tdove ( new Text:TvojiTdovi[BrojTdova]; ). Zatim ako su player, ubacujes pod OnPlayerConnect, ako su global pod OnGameModeInit. Sada je potrebno da ih prikazes negde u skripti, za to koristis TextDrawShowForPlayer.. Nadjes gde zelis da ih prikazes, loopujes kroz sve tdove preko FOR i prikazes ih. Ovo je slucaj ako su ti u array-u, tacnije nizu.. Ukoliko nisu, prikazes ih jedan po jedan..

Ukoliko ti nista od ovoga sto sam napisao nije jasno, nauci osnove pa ce biti, u suprotnom, nikada neces nista nauciti i bice ti mnogo teze :)

Citat: dusanp03 poslato Maj 04, 2020, 14:05:44 POSLE PODNE
Skripta koju koristim:/
Detaljan opis problema: Moze pomoc kako da zamenim stare(levo) za ove nova probao sam nesto da menjam ali stalno errori?
Dio skripte:slika
Neke slike/video za lakse dobivanje pomoci(neobavezno): https://imgur.com/a/pw7xsoq
[/b]
To su osnove koje se trebaju znati i na ovaj forum se obracas za stvari ako znas bar osnove ali ti ne znas ubaciti obican textdraw na ovom forumu takodje i na drugim imas mnostvo tutoriala sto se tice textdrawova, kako ubaciti izbaciti prebaciti u player, prikazati ih sakriti itd... kako ih definisati gdje ubaciti player tdove itd.. malo procackaj a ne odma pisati treba mi pomoc...