pomoc pls

Započeo Levu21, April 30, 2020, 01:00:47 PRE PODNE

prethodna tema - sledeća tema

0 članova i 3 gostiju pregledaju ovu temu.

nece mi ooc chat stv ne znam do cega je ako mi moze ko pomoci evo slike skripte
https://prnt.sc/s8amcv
https://prnt.sc/s8anen

1. Taj chat ti nece bas najbolje funkcionisati, zasto? Zato sto salje poruku svim igracima na serveru, dok klasican OOC chat funkcionise na radius

2. Promeni varijablu pName na nesto drugo, zato sto vec u skripti imas globalnu varijablu sa istim nazivom


Citat: V01D poslato April 30, 2020, 01:15:45 PRE PODNE
1. Taj chat ti nece bas najbolje funkcionisati, zasto? Zato sto salje poruku svim igracima na serveru, dok klasican OOC chat funkcionise na radius

2. Promeni varijablu pName na nesto drugo, zato sto vec u skripti imas globalnu varijablu sa istim nazivom
Ako vam nije problem da li bi mi mogli dati skriptu za ooc relativno sam nov i sam pokusavam da ucim pa mi teze ide ako nije problem da mi date skriptu bio bi vam jako zahvalan

[pawn]#include <YSI\y_iterate> //Ovo dodas kod include-ova ostalih pri pocetku skripte, potrebno za foreach

CMD:b(playerid, params[])
{
   new string[128], text[100]; //Kreiramo dve varijable, u jednoj stoji poruka cela, u drugoj tekst igraca
   if(sscanf(params, "s[100]", text)) return SendClientMessage(playerid, 0x1874CDFF, "Nisi uneo text!"); //Proveravamo ako nije uneo tekst
   format(string, sizeof(string), "%s | %s", ImeIgraca(playerid), text); //Formatiramo poruku da ispise sta nama treba
   ProxDetector(30.0, playerid, string, 0x1874CDFF); //Koristimo prox detector da posalje poruku u radiusu 30.0 od igraca
   return 1;
}

ProxDetector(Float:radi, playerid, string[],color) //isto stavljas na samom kraju
{
    new Float:x,Float:y,Float:z; //Prox detector sluzi da posaljes poruku u odredjenom radiusu, nista komplikovano :/
    GetPlayerPos(playerid,x,y,z);
    foreach(new i : Player)
    {
        if(IsPlayerInRangeOfPoint(i,radi,x,y,z))
        {
            SendClientMessage(i,color,string);
        }
    }
}

ImeIgraca(playerid) //Ovo dodas bilo gde u skripti, samo da bude van svega, najbolje na samom kraju stavi
{
   new name[MAX_PLAYER_NAME]; //Lakse je ovako koristiti nego svaki put kada ti treba ime igraca da pravis varijablu, formatiras poruku itd..
   GetPlayerName(playerid, name, sizeof(name));
   return name;
}[/pawn]

Ako ti je jos nesto nejasno, slobodno pitaj :)

Citat: V01D poslato April 30, 2020, 01:29:11 PRE PODNE
[pawn]#include <YSI\y_iterate> //Ovo dodas kod include-ova ostalih pri pocetku skripte, potrebno za foreach

CMD:b(playerid, params[])
{
   new string[128], text[100]; //Kreiramo dve varijable, u jednoj stoji poruka cela, u drugoj tekst igraca
   if(sscanf(params, "s[100]", text)) return SendClientMessage(playerid, 0x1874CDFF, "Nisi uneo text!"); //Proveravamo ako nije uneo tekst
   format(string, sizeof(string), "%s | %s", ImeIgraca(playerid), text); //Formatiramo poruku da ispise sta nama treba
   ProxDetector(30.0, playerid, string, 0x1874CDFF); //Koristimo prox detector da posalje poruku u radiusu 30.0 od igraca
   return 1;
}

ProxDetector(Float:radi, playerid, string[],color) //isto stavljas na samom kraju
{
    new Float:x,Float:y,Float:z; //Prox detector sluzi da posaljes poruku u odredjenom radiusu, nista komplikovano :/
    GetPlayerPos(playerid,x,y,z);
    foreach(new i : Player)
    {
        if(IsPlayerInRangeOfPoint(i,radi,x,y,z))
        {
            SendClientMessage(i,color,string);
        }
    }
}

ImeIgraca(playerid) //Ovo dodas bilo gde u skripti, samo da bude van svega, najbolje na samom kraju stavi
{
   new name[MAX_PLAYER_NAME]; //Lakse je ovako koristiti nego svaki put kada ti treba ime igraca da pravis varijablu, formatiras poruku itd..
   GetPlayerName(playerid, name, sizeof(name));
   return name;
}[/pawn]

Ako ti je jos nesto nejasno, slobodno pitaj :)
Hvala brate puno si mi pomogao pitacu ako mi treba nes

Citat: V01D poslato April 30, 2020, 01:29:11 PRE PODNE
[pawn]#include <YSI\y_iterate> //Ovo dodas kod include-ova ostalih pri pocetku skripte, potrebno za foreach

CMD:b(playerid, params[])
{
   new string[128], text[100]; //Kreiramo dve varijable, u jednoj stoji poruka cela, u drugoj tekst igraca
   if(sscanf(params, "s[100]", text)) return SendClientMessage(playerid, 0x1874CDFF, "Nisi uneo text!"); //Proveravamo ako nije uneo tekst
   format(string, sizeof(string), "%s | %s", ImeIgraca(playerid), text); //Formatiramo poruku da ispise sta nama treba
   ProxDetector(30.0, playerid, string, 0x1874CDFF); //Koristimo prox detector da posalje poruku u radiusu 30.0 od igraca
   return 1;
}

ProxDetector(Float:radi, playerid, string[],color) //isto stavljas na samom kraju
{
    new Float:x,Float:y,Float:z; //Prox detector sluzi da posaljes poruku u odredjenom radiusu, nista komplikovano :/
    GetPlayerPos(playerid,x,y,z);
    foreach(new i : Player)
    {
        if(IsPlayerInRangeOfPoint(i,radi,x,y,z))
        {
            SendClientMessage(i,color,string);
        }
    }
}

ImeIgraca(playerid) //Ovo dodas bilo gde u skripti, samo da bude van svega, najbolje na samom kraju stavi
{
   new name[MAX_PLAYER_NAME]; //Lakse je ovako koristiti nego svaki put kada ti treba ime igraca da pravis varijablu, formatiras poruku itd..
   GetPlayerName(playerid, name, sizeof(name));
   return name;
}[/pawn]

Ako ti je jos nesto nejasno, slobodno pitaj :)
meni stv nije jasno sta se desava sada
https://prnt.sc/s8k9e1
https://prnt.sc/s8ka34

Vec sam ti poslao poruku, ostavi samo komandu, ako bude pravilo problem, promeni iz ImeIgraca u GetName, ili vidi kako ti je u skripti..