Formatiranje diskova kod reinstalacije na windows 7

Započeo dino12, Mart 19, 2020, 10:23:07 PRE PODNE

prethodna tema - sledeća tema

0 članova i 4 gostiju pregledaju ovu temu.

Zasto si instalirao igrice na C ako imas D? :D
Windows neka pise na C a sve ostalo sa Da da uzima podatke, zato ti i radi sporo jer je na C sve pa windows + igrica iskoristi 100% diska

Citat: i.sam.znas poslato Mart 20, 2020, 13:33:29 POSLE PODNE
Zasto si instalirao igrice na C ako imas D? :D
Windows neka pise na C a sve ostalo sa Da da uzima podatke, zato ti i radi sporo jer je na C sve pa windows + igrica iskoristi 100% diska

I sam znaš da to nisam znao

Pa pazi, windows cita/upisuje podatke na jedan disk dok igrice u ovom slucaju citaju/pisu na drugi disk jer je tako brze tj. olaksava se read/write diska

Citat: i.sam.znas poslato Mart 20, 2020, 17:42:30 POSLE PODNE
Pa pazi, windows cita/upisuje podatke na jedan disk dok igrice u ovom slucaju citaju/pisu na drugi disk jer je tako brze tj. olaksava se read/write diska

Hvala na korisnoj informaciji

Evo recimo da nemas SSD a da imas para da ga kupis:

1. Dino je otisao na emmi.rs da vidi koji SSD da uzme

2. Dino je primetio da neki SSDovi imaju isto mesta,a totalno razlicite cene.

3. Dino je zbunjen

4. Dino pita mene zasto je to tako i evo odogovra:

Primetit ces read/write (npr do 2200 MB/s), sa ovim diskom neces imati problema, ali da je na primer do 200mb/s onda bi itekako imao problema jer svaka operacija radi nesto na disku, recimo ti otvoris igricu - ono mora da ucitave fajlove igrice sto automatski uzima procenat od te vrednosti i u ovom slucaju ogranicava rad nekih osnovnih windows fukcija tj usporava ih ili windows usporava ucitavanje igrice (gledaj to kako hoces) jer radi nesto sa diskom.

Citat: i.sam.znas poslato Mart 20, 2020, 17:48:56 POSLE PODNE
Evo recimo da nemas SSD a da imas para da ga kupis:

1. Dino je otisao na emmi.rs da vidi koji SSD da uzme

2. Dino je primetio da neki SSDovi imaju isto mesta,a totalno razlicite cene.

3. Dino je zbunjen

4. Dino pita mene zasto je to tako i evo odogovra:

Primetit ces read/write (npr do 2200 MB/s), sa ovim diskom neces imati problema, ali da je na primer do 200mb/s onda bi itekako imao problema jer svaka operacija radi nesto na disku, recimo ti otvoris igricu - ono mora da ucitave fajlove igrice sto automatski uzima procenat od te vrednosti i u ovom slucaju ogranicava rad nekih osnovnih windows fukcija tj usporava ih ili windows usporava ucitavanje igrice (gledaj to kako hoces) jer radi nesto sa diskom.

Eto ti i prve zahvalinice :)

Citat: dino12 poslato Mart 20, 2020, 17:52:03 POSLE PODNE
Eto ti i prve zahvalinice :)
Hvala, ovo mi je baki ALT acc, ja sam sa ovog foruma banovan 83520835 puta, imao bi ih 1000 do sada :D

Citat: i.sam.znas poslato Mart 20, 2020, 17:52:47 POSLE PODNE
Hvala, ovo mi je baki ALT acc, ja sam sa ovog foruma banovan 83520835 puta, imao bi ih 1000 do sada :D

Ništa baki moj, dobro si ga objasnio, pazi se bana :)