◄ Glavni razgovor #44 ►

Započeo SlavicBeast, Januar 11, 2020, 21:29:56 POSLE PODNE

prethodna tema - sledeća tema

0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

Evo malo sad gledam auta i razmisljam, sta vi mislite, da li se isplati uzeti 'Tesla Model 3' ili neki drugi model. Gledam vec nekih 3-4 dana i u nedoumici sam izmedju novog Modela 3 (Standard, kojem bi se cekao shipping od 6-12 mjeseci) i  koriscenog Modela S (Unlimited Free Charging, Auto pilot, ima manji range od Modela 3 (250mi) dok Model 3 ima oko 330). Zanima me vase misljenje na sve ovo :D




(( da napomenem da jos nista ne uzimam zbog retarda koji ce da mi seru posle ))
Moderator: 2018 (( Development ))
Moderator: 2019 (( Forumske igre ))

Citat: 404adapt poslato Januar 15, 2020, 22:10:10 POSLE PODNE
Evo malo sad gledam auta i razmisljam, sta vi mislite, da li se isplati uzeti 'Tesla Model 3' ili neki drugi model. Gledam vec nekih 3-4 dana i u nedoumici sam izmedju novog Modela 3 (Standard, kojem bi se cekao shipping od 6-12 mjeseci) i  koriscenog Modela S (Unlimited Free Charging, Auto pilot, ima manji range od Modela 3 (250mi) dok Model 3 ima oko 330). Zanima me vase misljenje na sve ovo :D




(( da napomenem da jos nista ne uzimam zbog retarda koji ce da mi seru posle ))
Meni se sviđa jer je električno i ne zagađuje okolinu, međutim ima mnogo drugih mana.
Izrađen je od aluminijuma koji je jako "mekan". Lako ga je ulubiti (oštetiti).
Punjenje je, ako mogu reći tako, mana jer je potrebno dosta više vremena nego na benzinskoj pumpi za obično vozilo (mada je dosta jeftinije).
Baterija je takođe jedan "slabašan" dio. Ne trpi visoke i niske temperature i s vremenom degradira. Zamjena baterije je oko 10k $

To su neke od da kažem "mana".
CitatElectric Power is everywhere present in unlimited quantities and can drive the world's machinery without the need of coal, oil, gas, or any other of the common fuels!



Citat: 404adapt poslato Januar 15, 2020, 22:10:10 POSLE PODNE
Evo malo sad gledam auta i razmisljam, sta vi mislite, da li se isplati uzeti 'Tesla Model 3' ili neki drugi model. Gledam vec nekih 3-4 dana i u nedoumici sam izmedju novog Modela 3 (Standard, kojem bi se cekao shipping od 6-12 mjeseci) i  koriscenog Modela S (Unlimited Free Charging, Auto pilot, ima manji range od Modela 3 (250mi) dok Model 3 ima oko 330). Zanima me vase misljenje na sve ovo :D




(( da napomenem da jos nista ne uzimam zbog retarda koji ce da mi seru posle ))
ti nisi cukno trafiku, ti si cukno dvije banke :D
model s je meni 100 puta ljepsi a pretpostavljam i da je jeftiniji jer je koristen

#A.J.

aa kida, zaključa temu, pojeli smo ga hehe
loša kopija xoxoxoxo

Citat: 365capì poslato Januar 15, 2020, 23:17:31 POSLE PODNE
aa kida, zaključa temu, pojeli smo ga hehe
loša kopija xoxoxoxo
Ko je još daddya uspio iskopirati xD
No offense neka pripazi samo na ponašanje, nije me briga za TDove

#A.J.

Citat: daddy. poslato Januar 15, 2020, 23:19:31 POSLE PODNE
Ko je još daddya uspio iskopirati xD
No offense neka pripazi samo na ponašanje, nije me briga za TDove
kaže uzvraća hahahaha
prizno je da sam master svog zanata xoxox  8)

Citat: 365capì poslato Januar 15, 2020, 23:20:26 POSLE PODNE
kaže uzvraća hahahaha
prizno je da sam master svog zanata xoxox  8)
Tješimo te  :D

Citat: LoOdaK poslato Januar 15, 2020, 23:07:57 POSLE PODNE
Meni se sviđa jer je električno i ne zagađuje okolinu, međutim ima mnogo drugih mana.
Izrađen je od aluminijuma koji je jako "mekan". Lako ga je ulubiti (oštetiti).
Punjenje je, ako mogu reći tako, mana jer je potrebno dosta više vremena nego na benzinskoj pumpi za obično vozilo (mada je dosta jeftinije).
Baterija je takođe jedan "slabašan" dio. Ne trpi visoke i niske temperature i s vremenom degradira. Zamjena baterije je oko 10k $

To su neke od da kažem "mana".

Za punjenje iskreno, 25-30 minuta ti se napuni oko 200 kilometara, punjenje na Model S je besplatno dok se na Model 3 placa (ali sitne pare za 200kilometara je oko $5).
Za bateriju nije zamjena oko 10k$ nego oko 4,5k$ (bar sam tako sad procitao) a i imas warranty od 8 godina na bateriju + traje dosta (oko 300 punjenja vjerujem)
"Izgradjen je od aluminijuma" - jeste izgradjen od alumijuma ali Model 3 je dobio u svakoj kategoriji 5/5 safe test dok za Model S ne znam jel u svakoj 5/5.

Citat: androo poslato Januar 15, 2020, 23:15:52 POSLE PODNE
ti nisi cukno trafiku, ti si cukno dvije banke :D
model s je meni 100 puta ljepsi a pretpostavljam i da je jeftiniji jer je koristen

Model S je veci od Modela 3 ali cijena koriscjenog Modela S sa predjenih 80 hiljada kilometara je ista kao novi Model 3.
Moderator: 2018 (( Development ))
Moderator: 2019 (( Forumske igre ))

#A.J.

Citat: daddy. poslato Januar 15, 2020, 23:21:59 POSLE PODNE
Tješimo te  :D
hahahaha ♥
meni je žao što je moro da gleda sliku i kopira tvoj rad xoxoxo

Citat: 365capì poslato Januar 15, 2020, 23:29:53 POSLE PODNE
hahahaha ♥
meni je žao što je moro da gleda sliku i kopira tvoj rad xoxoxo
Hahahahah jebo ti sebe, ne dam ja tebe nikome ba samo rec' ko te bude dir'o

Citat: 404adapt poslato Januar 15, 2020, 23:25:31 POSLE PODNE
Za punjenje iskreno, 25-30 minuta ti se napuni oko 200 kilometara, punjenje na Model S je besplatno dok se na Model 3 placa (ali sitne pare za 200kilometara je oko $5).
Za bateriju nije zamjena oko 10k$ nego oko 4,5k$ (bar sam tako sad procitao) a i imas warranty od 8 godina na bateriju + traje dosta (oko 300 punjenja vjerujem)
"Izgradjen je od aluminijuma" - jeste izgradjen od alumijuma ali Model 3 je dobio u svakoj kategoriji 5/5 safe test dok za Model S ne znam jel u svakoj 5/5.


Ali je vrijeme punjenja još uvijek mnogo duže od klasičnih auta.
Baterije su litijumske tako da je sigurno skupo, a moguće da je cijena baterije pala.Prije je koliko znam bilo 10k. (Ko ima para za kupovinu auta ima i za zamjenu baterije :) )
Okej je na safety test, ali nisam mislio na to. Stavi malo teži predmet negdje na auto i odmah će se ulubiti. Zapni rajfešlusom za njega izgrebat ćeš ga cijelog :)
CitatElectric Power is everywhere present in unlimited quantities and can drive the world's machinery without the need of coal, oil, gas, or any other of the common fuels!



Znaci cojk prica sa pobjednikom td battle-a i onako se ponasa heee moja djeco draga...

Citat: LoOdaK poslato Januar 15, 2020, 23:39:32 POSLE PODNE
Ali je vrijeme punjenja još uvijek mnogo duže od klasičnih auta.
Baterije su litijumske tako da je sigurno skupo, a moguće da je cijena baterije pala.Prije je koliko znam bilo 10k. (Ko ima para za kupovinu auta ima i za zamjenu baterije :) )
Okej je na safety test, ali nisam mislio na to. Stavi malo teži predmet negdje na auto i odmah će se ulubiti. Zapni rajfešlusom za njega izgrebat ćeš ga cijelog :)
Vrijeme jeste duze (20-40min)
Baterijama je pala cijena (i to sto kazes, ko ima para za auto ima i za popravku haha)
Sumnjam da ce bilo ko stavljati neke teze predmete na auto, za to sam gledao ali fazon auto se tek ulubio kad je lik stavio kamencugu na njega (vrh auta), a za rajfeslus, jebi ga.
Moderator: 2018 (( Development ))
Moderator: 2019 (( Forumske igre ))

@daddy. imas srece sto nemam samp instaliran pa pojeo bih te :D