weapon-config

Započeo malipablo, Oktobar 22, 2019, 15:13:42 POSLE PODNE

prethodna tema - sledeća tema

0 članova i 3 gostiju pregledaju ovu temu.

Problem(error/warning): Koristim weapon-config i s obzirom da nisam bas familijaran sa tim includom potrebna mi je pomoc jer crashuje. Crash se desi kada se dva igraca nadju jedan blizu drugog i u tom trenutku ako neki izgubi/dobije helt ili ovaj udari drugog server se crashuje iz nekog razloga.
Pokusavao sam i sa razlicitim verzijama includa i sa brisanjem nekih stvari, u mom callbacku OnPlayerDamage nema nista sto bi izazvalo crash. Imam i SKY koji je potreban za rad ovog plugina.
Dio skripte: weapon-config.inc
Debug iz server_log(ukoliko je u pitanju crashanje servera - crashdetect log): https://pastebin.com/dxYCwrNa


#include <a_samp>
#include <SKY>
#include <weapon-config>
#include <a_objects>
#include <streamer>
#include <sscanf2>
#include <YSI_Storage\y_ini>
#include <YSI_Data\y_iterate>
#include <utils>
#include <zcmd>
#include <newsamp>
#include <progress2>
#include <mapandreas>
#include <mSelection>
#include <eSelection>
#include <geolocation>
#include <regex>

Citat: malipablo poslato Oktobar 22, 2019, 16:46:11 POSLE PODNE
#include <a_samp>
#include <SKY>
#include <weapon-config>
#include <a_objects>
#include <streamer>
#include <sscanf2>
#include <YSI_Storage\y_ini>
#include <YSI_Data\y_iterate>
#include <utils>
#include <zcmd>
#include <newsamp>
#include <progress2>
#include <mapandreas>
#include <mSelection>
#include <eSelection>
#include <geolocation>
#include <regex>
Nisam ni sam siguran ima li to veze,ali probaj promijeniti redosljed, spusti weapon-config i SKY malo nize dolje, ispod YSI-a, ne znam jel to, ali vrijedi sve probati :P

Nije uspelo, mislio sam da je do toga cak sam i update YSI i mnoge ostale ali nije. Nazalost moracu da odradim full debug includa i da vidim sta izaziva crash.

Za sada sam skontao da je problem u OnPlayerGiveDamage callbacku u includu, iskljucio sam callback i sada ne skida helt ali i ne crashuje, ako uspem da nadjem resenje podelicu ovde, ako neko zna sta je problem moze mi se obratiti.

weapon config koristi OnPlayerDamage.. šta vam je problem pročitati na githubu..

https://github.com/oscar-broman/samp-weapon-config#weapon-configinc

Logicno da koristi, to se i nalazi u skripti. Problem je crash.

daj damage callback i jel imaš neke warninge?

public OnPlayerDamage(&playerid, &Float:amount, &issuerid, &weapon, &bodypart) {
    if( issuerid == INVALID_PLAYER_ID ) return 0;
    return 1;
}

trenutno samo ovo. nema warninga

Ima li neko neki drugi damage handling include ili nesto?


Problem je bio u SKY pluginu. Ako budete imali ovaj problem OBAVEZNO koristite repo SKY plugin verziju 1.0.0 jer novija je ubagovana dok dev iste ne izbaci fix.

Lock.