Otvarati server ili ne?

Započeo Floyd012, Septembar 03, 2019, 04:38:45 PRE PODNE

prethodna tema - sledeća tema

0 članova i 4 gostiju pregledaju ovu temu.

Pozdrav svima, igram SAMP od 2016 godine, pravio sam neke pauze zbog Å¡kole i tako. Imao sam neka mala iskustvo Å¡to se tiče skripte i mape i probavao sam da otvorim server ali naravno, bez iskustva to sve pada u vodu. E sad, razmiÅ¡ljam da možda nekada otvorim server, medjutim, sve je do sada viÄ'eno, svi sistemi u krug, jedino mape čine nekako da se server razlikuje od nekog drugog.

TakoÄ'e znam da je administracija bitna i reklamiranje. Probao bih da otvorim server ali problem je u tome Å¡to nemam ekipu koja bi tu priču ponela i doprinela svemu tome. Ono Å¡to bih da izbegnem u Å¡irokom luku su deca koja samo jure poziciju, takvi mi gade SAMP.

Voleo bih da svako od Vas iznese neko mišljenje u vezi ove teme, jako mi je bitno.

Hvala unapred :)

Ne, igrači danas prate neke poznatije retarde na našem sampu, to su uglavnom oni koji maglu prodaju godinama kako će nešto promjeniti pa imaju jednu hordu od 150 budala koji ih prate, šta god radio treba ti ime koje će to prodati, niko neće obraćati pažnju na nekog tamo Peru koji želi nešto napraviti.. žalosno ali tako je

To sam čuo da ima takvih servera koji samo obećavaju nešto novo i tako zadržavaju ljude. Ja nisam uopšte neko ime u SAMP svetu i mislim da bi kvalitet servera trebao da se gleda u tome šta i na koji način nudi igračima, jer pravljenje servera na način koji je već vidjen je čisto bacanje vremena.

Svi smo već videle izlizane fore koje se samo ponavljaju. Ja naprimer kada bih pravio neku ideju, ono osnovu servera radio bih na tome da se igrači zabave a ne da gledaju poziciju i da admini poštuju igrače a ne da se izdrkavaju.

Glupost, nije sve viÄ'eno, nemaÅ¡ pojma Å¡ta se može uraditi sve :P
My tutorials: y_inline & y_dialog, Ternary Operator, y_flooding, y_bit, samp-logger, Pawn Plus I Deo ( Dynamic Strings ), Map Zones, TextDraw Buttons, y_iterate, easyDialog, samp-plugin-timerfix
My includes: TextDraw Buttons


Respect: Bunta, Vedran, Ivan Bagarić, Itz.Yansi, Rade Ćurić (ni ja ne verujem)
Biggest respect goes to: ADRFranklin


Citat: Vodka PlayObožavam te "skriptere" koji probleme rešavaju tako što menjaju mod svaka 2 dana, tako će sigurno naučiti.
Neko im nacrta u temi Å¡ta treba uraditi, al' ne vredi nisu svi za skriptanje.

Tačno da sve sve može odraditi ali gledam da ako u nešto krenem da imam ljude i dogovor sa njima a ne da krenem i onda se neko naljuti i propadne sve ili da zbog nečega propadne...ipak na kraju treba platiti hosting i TeamSpeak server a bezveze da pare i ideja propadnu.

Citat: Floyd012 poslato Septembar 03, 2019, 05:42:39 PRE PODNE
Tačno da sve sve može odraditi ali gledam da ako u nešto krenem da imam ljude i dogovor sa njima a ne da krenem i onda se neko naljuti i propadne sve ili da zbog nečega propadne...ipak na kraju treba platiti hosting i TeamSpeak server a bezveze da pare i ideja propadnu.
pa uzmi 5e mjesecno za 100 slota server kod eTraila i dignu ti ts free (doduse dignu staru verziju. ak treba nova ona je 20e.

@tema ne isplati se nikako.

Citat: mmlinaric poslato Septembar 03, 2019, 08:11:49 PRE PODNE
pa uzmi 5e mjesecno za 100 slota server kod eTraila i dignu ti ts free (doduse dignu staru verziju. ak treba nova ona je 20e.

@tema ne isplati se nikako.
I.M.O neozbiljno je uzeti server, uzmes VPS
My tutorials: y_inline & y_dialog, Ternary Operator, y_flooding, y_bit, samp-logger, Pawn Plus I Deo ( Dynamic Strings ), Map Zones, TextDraw Buttons, y_iterate, easyDialog, samp-plugin-timerfix
My includes: TextDraw Buttons


Respect: Bunta, Vedran, Ivan Bagarić, Itz.Yansi, Rade Ćurić (ni ja ne verujem)
Biggest respect goes to: ADRFranklin


Citat: Vodka PlayObožavam te "skriptere" koji probleme rešavaju tako što menjaju mod svaka 2 dana, tako će sigurno naučiti.
Neko im nacrta u temi Å¡ta treba uraditi, al' ne vredi nisu svi za skriptanje.

Daleko je razmišljati o zakupu servera. Trenutno čisto pitam da'l ima takvih ljudi za skupit, sa nekim započeti ideju, da ne bude sve isto, da ima nešto da privuče igrače. Konkretno da se nešto odradi da bude specifično.

Da budem iskren, cilj bi mi bio da igrači mogu lako da zarade da bude interesantno i inovativno, da ne moraju da budu AFK i da čekaju levele i sate da bi mogli da budu nešto, jednostavno da je RP ali malo novije doba RP-a.

Citat: Floyd012 poslato Septembar 03, 2019, 09:42:25 PRE PODNE
Da budem iskren, cilj bi mi bio da igrači mogu lako da zarade da bude interesantno i inovativno, da ne moraju da budu AFK i da čekaju levele i sate da bi mogli da budu nešto, jednostavno da je RP ali malo novije doba RP-a.
To nije RP niti ce ikada biti RP.
My tutorials: y_inline & y_dialog, Ternary Operator, y_flooding, y_bit, samp-logger, Pawn Plus I Deo ( Dynamic Strings ), Map Zones, TextDraw Buttons, y_iterate, easyDialog, samp-plugin-timerfix
My includes: TextDraw Buttons


Respect: Bunta, Vedran, Ivan Bagarić, Itz.Yansi, Rade Ćurić (ni ja ne verujem)
Biggest respect goes to: ADRFranklin


Citat: Vodka PlayObožavam te "skriptere" koji probleme rešavaju tako što menjaju mod svaka 2 dana, tako će sigurno naučiti.
Neko im nacrta u temi Å¡ta treba uraditi, al' ne vredi nisu svi za skriptanje.

Citat: almightymumitza poslato Septembar 03, 2019, 04:57:10 PRE PODNE
Ne, igrači danas prate neke poznatije retarde na našem sampu, to su uglavnom oni koji maglu prodaju godinama kako će nešto promjeniti pa imaju jednu hordu od 150 budala koji ih prate, šta god radio treba ti ime koje će to prodati, niko neće obraćati pažnju na nekog tamo Peru koji želi nešto napraviti.. žalosno ali tako je
Niko nece doci da se zabavi na tom tvom serveru,svi zele poziciju i da budu nadmocniji od drugih,muma ti je vec sve rekao.
Ako zelis da imas neke igrace,odnosno djecurliju koja zele samo poziciju,das im lidera i skacu po kuci od srece,a fazon nemaju niti jednog clana xd.
Uglavnom,moras dobru podrsku naci,ljudi koji ce biti tu uz tebe + stalno promovisati server reklamama po fb,etc.
Kroz reklame im predstavis neku zanimljivost servera,nesto unikatno sto bi igru cinilo interesantnom...
Moze se jos dosta pricati o ovome,ali na kraju zakljucaj je da NE otvaras server ako nisi 100% siguran da mozes drzati neki broj igraca stalno...

Citat: Osamu Dazai poslato Septembar 03, 2019, 08:25:12 PRE PODNE
I.M.O neozbiljno je uzeti server, uzmes VPS
da da samo ako neko ne zna koristit vps je zajebano... opcenito bolje je. ja preso evo jeftinije placam ono sta sam na eTrail 3 puta skuplje

Danas je otvarati samp server najveci glupost koju mozes da uradis osim ako ces da stavis neke vipove, milione, velike levele na pocetku to moze da radi dobro 2-3 tjedna..

Citat: androo poslato Septembar 03, 2019, 21:24:13 POSLE PODNE
Danas je otvarati samp server najveci glupost koju mozes da uradis osim ako ces da stavis neke vipove, milione, velike levele na pocetku to moze da radi dobro 2-3 tjedna..
ma jok ba,ti njima moras svaki dan nesto drugo setat inace cao zdravo