Pomoc oko Parking Servisa

Započeo ★★Corona★★, Februar 22, 2019, 17:34:56 POSLE PODNE

prethodna tema - sledeća tema

0 članova i 4 gostiju pregledaju ovu temu.

Problem(error/warning): Napravio sam Parking servis za server, e sad imam problem posto svakih pola sata server radi rac, vozila koju parking servis doveze u svoju org nestaju, jel je moguce da se podesi da u dvoristu organizacije ne radi rac ? da ostanu vozila? posto igrac treba da plati na kapiji a se otvori kapija! hvala unapred

Dio skripte: [ pawn ]vaš odgovor[ /pawn ]
Debug iz server_log(ukoliko je u pitanju crashanje servera - crashdetect log): [ code ]vaš odgovor[ /code ]
Slika/video ingame problema(obavezno ako je ingame problem): //

Ja se izvinjavam ako sam pogresio temu!

Napravis komandu za clanove parking servisa lupam /parkirajvozilo i da moras da budes u bazi parking servisa i u parking servis kamion i onda ukucas tu cmd i parkiras ga tu... Probaj tako

mozes tako kao timic i onda setas tu respawn i onda kad igrac dodje da uzme vozilo onda on mora opet respawnovati to vozilo i tjt

Citat: Ñ,ιмιc poslato Februar 23, 2019, 18:53:21 POSLE PODNE
Napravis komandu za clanove parking servisa lupam /parkirajvozilo i da moras da budes u bazi parking servisa i u parking servis kamion i onda ukucas tu cmd i parkiras ga tu... Probaj tako
Tbr, aj se dogovorimo, platim ti kartu za mars koliko god da je samo se kloni ovog pdf-a, ok?

[pawn]stock IsPointInRangeOfPoint(Float:x, Float:y, Float:z, Float:x2, Float:y2, Float:z2, Float:range)
{
    x2 -= x;
    y2 -= y;
    z2 -= z;
    return ((x2 * x2) + (y2 * y2) + (z2 * z2)) < (range * range);
}[/pawn]

Prva tri float-a treba da budu pozicija vozila koju ces uzeti sa GetVehiclePos a ova tri treba da budu Parking Servis koordinate a range treba da bude range u kom je parking servis tj gde vec parkiras vozila !

EDIT: Moze tako kako je timic rekao ali onda ce default pozicija vozila bit u bazi a i ako dodas var u enum da li je vozilo parkirano od strane ps-a opet nmzs parkirat script vozila, iako napravis sa [MAX_VEHICLES] opet ce se rr sve posle rr srv-a, ovo moje ti je najefikasnije il dinamicne zone al neam vremena da ti objasnjavam to sredjujem srv
Poslednja Izmena: Februar 23, 2019, 19:02:23 POSLE PODNE od {Makenzi}

Citat: {Makenzi} poslato Februar 23, 2019, 19:00:31 POSLE PODNE
Tbr, aj se dogovorimo, platim ti kartu za mars koliko god da je samo se kloni ovog pdf-a, ok?

[pawn]stock IsPointInRangeOfPoint(Float:x, Float:y, Float:z, Float:x2, Float:y2, Float:z2, Float:range)
{
    x2 -= x;
    y2 -= y;
    z2 -= z;
    return ((x2 * x2) + (y2 * y2) + (z2 * z2)) < (range * range);
}[/pawn]

Prva tri float-a treba da budu pozicija vozila koju ces uzeti sa GetVehiclePos a ova tri treba da budu Parking Servis koordinate a range treba da bude range u kom je parking servis tj gde vec parkiras vozila !

EDIT: Moze tako kako je timic rekao ali onda ce default pozicija vozila bit u bazi a i ako dodas var u enum da li je vozilo parkirano od strane ps-a opet nmzs parkirat script vozila, iako napravis sa [MAX_VEHICLES] opet ce se rr sve posle rr srv-a, ovo moje ti je najefikasnije il dinamicne zone al neam vremena da ti objasnjavam to sredjujem srv
Koj problem ti imas? Ne razumem...
Poslednja Izmena: Februar 23, 2019, 19:05:05 POSLE PODNE od тιмιc

Citat: Ñ,ιмιc poslato Februar 23, 2019, 19:03:38 POSLE PODNE
Koj problem ti imas? Ne razumem...

Nisam lepo procitao prvi put, moja greska, nesto drugo sam procitao, nzm kako jbg, sry, svakako ovako ti je bolje kako sam ja napisao jer ne mora pravit gvar a i vazi posle rr-a srv-a :D
Msm zavisi, ako ima script vozila (direct u OGMI da se prave) moje bolje, ako nema uopste script vozila (kao u ATH) bolje tvoje :D

EDIT: A i moze da destoya vozilo i onda ga createa tu al treba onda da napravi dosta vise provera jednostavno coords check najlakse al opet onda nece respawnat iako vozilo nije PS vozilo nego je samo u rangeru, ma nek radi kako oce nisam ni njega nes puno razumeo :D
Poslednja Izmena: Februar 23, 2019, 19:09:02 POSLE PODNE od {Makenzi}

Citat: {Makenzi} poslato Februar 23, 2019, 19:06:46 POSLE PODNE
Nisam lepo procitao prvi put, moja greska, nesto drugo sam procitao, nzm kako jbg, sry, svakako ovako ti je bolje kako sam ja napisao jer ne mora pravit gvar a i vazi posle rr-a srv-a :D
Msm zavisi, ako ima script vozila (direct u OGMI da se prave) moje bolje, ako nema uopste script vozila (kao u ATH) bolje tvoje :D

EDIT: A i moze da destoya vozilo i onda ga createa tu al treba onda da napravi dosta vise provera jednostavno coords check najlakse al opet onda nece respawnat iako vozilo nije PS vozilo nego je samo u rangeru, ma nek radi kako oce nisam ni njega nes puno razumeo :D
Ja sam napisao prvo sto mi je palo na pamet, nmvz sto si napisao ono...