[Help] Mode

Započeo ZicMortal, Septembar 07, 2010, 20:17:12 POSLE PODNE

prethodna tema - sledeća tema

0 članova i 3 gostiju pregledaju ovu temu.

ZicMortal

...Nedavno sam radio testiranja novog hosta, starog hosta itd. I zatim sam zbilja uvidio da je problem u gamemodu. Naravno pošto ja u njemu imam pun Q stvari i oko 60 k linija to nije nimalo lijepo. Lagg se više ne dešava zbog razno raznih optimizacija. Stoga molio bih pomoć, ako bilo ko zna zbog čega se gamemode može ugasiti/gasiti neka ovdje piše. Hvala...

Kada se tačno ugasi?

Mislim da je to do greška u scriptfilesovima, napr. nemaš odgovarajući fajl unutar, ili nastaje greška kod čitanja ili pisanja nekih parametra u fajlove..


Btw, ovo šta ti imaš skriptu od 60k linija nije strašno toliko. Možeš imati i skriptu od 200000redova a da ne laga.

ZicMortal

Negasi se nikakav točan dio... imam sve .log u datoteci scriptfiles/Logs, imam sve CFG u datoteci scriptfiles/Cfg i u modu sam si prema tome prilagodio... accovi mi se spremaju samo u scriptfiles i to je sve oko spremanja fajlova skoro (osim onih boxer il nesto, to je isto u scriptfiles/Ini). Trazio sam GameModeExitFunc i slicne funkcije kojima se gasi mode i ništa...


Do cega bi to moglo biti?


Iskreno sad i u K, mislim sve se da rijesiti ako imas malo pameti i volje. Ako sad tu pitas u cemu moze problem biti to ti je ko da trazis iglu u plastu sijena. Ja bi na tvom mjestu napravio debug CIJELE skripte i napravio error codeove u njima. Pa dok ti server crasha samo lijepo pogledas zadnji error i tamo je problem.


RESPECT 4 EVER: John, GLC,bAndzi, Nikola, Sop, Zoki, Bruno_Venuti, Mele, Luka P,ExtremePower,Wang(neki kineski frajer)

NAJBOLJI CITATI:
Citat: [GF]Alive poslato Jun 24, 2010, 18:20:19 POSLE PODNE
Paizte ljud mozda je KayLoger! ! !
MOJI RADOVI:
[FS]Trofeji

nastoe

lOl degubg cjelog moda? To bi mu trebalo vise nego sta je radio sami mod. I time nebi dobio nista ako je CRASH! Tako da na to zaboravi, to se moze dogadati iz vise razloga, a neki od njih su cellovi, komande, timeri, jer mogu se kladiti da koristis timere a ne koristis KillTimer NE samo na GamemodeExitFNC nego opcenito i naravno da kada je server online nekoliko tjedana i pokrenu se 1.000.000 timera sta bi se drugo moglo dogoditi nego crash

ZicMortal

Citat: X-Ray poslato Septembar 07, 2010, 22:23:02 POSLE PODNE
lOl degubg cjelog moda? To bi mu trebalo vise nego sta je radio sami mod. I time nebi dobio nista ako je CRASH! Tako da na to zaboravi, to se moze dogadati iz vise razloga, a neki od njih su cellovi, komande, timeri, jer mogu se kladiti da koristis timere a ne koristis KillTimer NE samo na GamemodeExitFNC nego opcenito i naravno da kada je server online nekoliko tjedana i pokrenu se 1.000.000 timera sta bi se drugo moglo dogoditi nego crash

Ne, nije tako. Imam killtimer za skoro svaki SetTimer i za svaki SetTimerEx. Zato mislim da uopce nije do toga. Fajlove sam pregledao sve, stringove smanjio, ubacio foreach umjesto svakog MAX_PLAYERS.. i tako neke stvari koje sam citao u Y_LESSovim tutorijalima o code optimisation i slicnim stvarima. Ali zato hvala na svim idejama, samo pišite ja ču sve pregledati.. ipak mi je u interesu da popravim problem.

nastoe

Prebaci komande u ZCMD, koristi sscanf 2 za string splitter koristi NOVI streamer koji je 80x brzi od prosle verzije, koristi PVarove itd.

ZicMortal

Citat: X-Ray poslato Septembar 07, 2010, 22:59:08 POSLE PODNE
Prebaci komande u ZCMD, koristi sscanf 2 za string splitter koristi NOVI streamer koji je 80x brzi od prosle verzije, koristi PVarove itd.

Koristim poprilicno DCMDova (baš mi se server gasi jer ne koristim ZCMD), koristim novi streamer plugin koji je 80x brzi od prosle verzije i koristim Pvarove. Nije stvar u optimizaciji nego u problemu koji gasi mode.

nastoe

Moze biti u komandi kad se jedan upise da se zgasi server