[Pomoc]

Započeo Frile, Septembar 05, 2010, 18:44:09 POSLE PODNE

prethodna tema - sledeća tema

0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

treba mi pomoc:
1.premjestio sam pd bazu i hocu da stavim da se tamo uzme znacka i oruzije, oruzije sam napravio ali za znacku neznam kako
2.tice se ovoga oruzija sto sam dodao, kako da stavim onaj pickup info i kad stanem na njega da pise kako da se uzme oruzije.
pozzz

Citat: Frile poslato Septembar 05, 2010, 18:44:09 POSLE PODNE
treba mi pomoc:
1.premjestio sam pd bazu i hocu da stavim da se tamo uzme znacka i oruzije, oruzije sam napravio ali za znacku neznam kako
2.tice se ovoga oruzija sto sam dodao, kako da stavim onaj pickup info i kad stanem na njega da pise kako da se uzme oruzije.
pozzz

Znaci ovako ajmo poceti sa znackom =D

Pretpostavljam da radis na gf modu =D Pa eto u pawnu nadi  "enum pInfo" i dodaj pZnacka

Onda nadi:

"PlayerInfo[playerid][pLevel] = 0;" Kopitaj to i preimenuj u "PlayerInfo[playerid][pZnacka] = 0;"

U "public OnPlayerDeath(playerid, killerid, reason)" Ispod "PlayerInfo[playerid][pLocal] = 255;" dodajes "PlayerInfo[playerid][pZnacka] = 0;" To radi kada umre da izgubi znacku!

I sada zadnje jos radimo komandu da dobijes tu znacku ovo dodajes u OnPlayerCommandText

//------------------------------------ZNACKA-----------------------------------------
if(strcmp(cmd, "/znacka", true) == 0 )
{
    if(IsPlayerConnected(playerid))
    {
        GetPlayerName(playerid, sendername, sizeof(sendername));
    if (PlayerToPoint(3, playerid,255.3,77.4,1003.6))
    {
        if(PlayerInfo[playerid][pMember] == 1 ||PlayerInfo[playerid][pLeader] == 1)
        {
    format(string, sizeof(string), "* Policajac %s je uzeo znacku", sendername);
ProxDetector(30.0, playerid, string, COLOR_PURPLE,COLOR_PURPLE,COLOR_PURPLE,COLOR_PURPLE,COLOR_PURPLE);
PlayerInfo[playerid][pZnacka] = 1;
}
else
{
    SendClientMessage(playerid, COLOR_LIGHTBLUE, "Nise Policajac!");
}
}
else
{
    SendClientMessage(playerid, COLOR_LIGHTBLUE, "Niste na poziciji za uzimanje znacek!");
}
}
}


A sto se tice pickupa odes di oces da bude pises /save [ime] i odes u savepoints.txt i nades to uzmes x,y,z
odes u public OnGameModeInit i nades di su drugi Pickapovi i dodas

AddStaticPickup(1239, 2, x,y,z);

E kad si to napravio imas pickup jos ti fali text a text dodajes pod

public CustomPickups() odi malo dole dok nevid puno else if i tamo ubaci:

else if (PlayerToPoint(3.0, i,x,y,z))
{
    GameTextForPlayer(i, "~g~TEXT", 5000, 3);
}


Ako jos nesto nekuzis pitaj =D

za znacku sam napravio ali nemoze da davam wanted sa znackom kaze da nisam na duznosti a imam znacku. a za pickup sam namjestio ali kad dodjem na to mjesto nepojavljuje mi se ono sto sam napisao

Citat: Frile poslato Septembar 05, 2010, 20:51:22 POSLE PODNE
za znacku sam napravio ali nemoze da davam wanted sa znackom kaze da nisam na duznosti a imam znacku. a za pickup sam namjestio ali kad dodjem na to mjesto nepojavljuje mi se ono sto sam napisao

Za prvo evo ti komanda: http://pastebin.com/8GT521Qv A drugo posalji kako si napravio pa cu ti reci
Poslednja Izmena: Septembar 05, 2010, 21:18:10 POSLE PODNE od |Neigra Niđe|Gospodin KUM