Jedno laksativno pitanje za sve ukucane Balkan Sampa koji skriptaju

Započeo Unkovic, Jul 02, 2018, 20:08:55 POSLE PODNE

prethodna tema - sledeća tema

0 članova i 3 gostiju pregledaju ovu temu.

E ljudici? Nadam se da nisam profulao forum, iako jesam reci gde da stavim ili prevuci temu ne znam.

Pravim s kolegom @Shomy, neki include pack, i zanima nas da li je dobra ideja.

Naime pravimo pack za pocetnike gde ce pocetnici imati dovoljno uproscene funkcije, tutorijale, moci ce da kreiraju stvari unutar igre totalno dinamicno, i ti sistemi ce biti flexibilni, odnosno igraci ce moci da rade sta hoce s tim kreiranim biznisima. Biznisi su samo primer, bice tu dosta stvari, i tako, neke prostije AC detekcije (to je diskutabilno) i mozda jos neke stvari, kako budemo stojali i imali vremena. Btw videcemo sve, mozda dodje i nesto sto bude nasa ideja.
Objavimo posle. I to pomogne pocetnicima, msm valjda bi pomoglo, posto je to inc na engleskom pa ce svi moci da koriste.

Kritike si dobrodosle, ubite nas u mozak ako je glupa ideja.
Unkovic.
- Ex. BlackStorm Founder, Owner & Developer
- Ex. Underground Developer.


Citat: Moren0 poslato Jul 02, 2018, 20:19:22 POSLE PODNE
+
plus ili krst u figurativnom znacenju? xD
Unkovic.
- Ex. BlackStorm Founder, Owner & Developer
- Ex. Underground Developer.



Cista glupost mada ako pravite to je ekstra ali glupost jer ce nastati onda kurcenje da je to neko radio i onda glupost a ovi sto ce ti pisu + il sta znam :) Ne znam ni dal su uradili nesto od skriptanja batali se toga i lepo odradi nesto pametno msm drugo
[pawn]
= Ex Owner & Developer у Acuzio Gaming Online Community
= Ex Developer у Perfect Gaming Community
= Ex Developer у Smart Project Community
= Ex Developer у Athlone Community[/pawn]

Citat: Joey.pwN poslato Jul 02, 2018, 22:30:12 POSLE PODNE
jer ce nastati onda kurcenje da je to neko radio i onda glupost a ovi sto ce ti pisu + il sta znam :) Ne znam ni dal su uradili nesto od skriptanja

Pa cilj i jeste da sto vise njih radi s tim xD bez obzira na prozivke, i napravljeno je da bi pocetnici  naucili i uradili brze mod
Unkovic.
- Ex. BlackStorm Founder, Owner & Developer
- Ex. Underground Developer.

Citat: Unkovic2405 poslato Jul 02, 2018, 22:33:41 POSLE PODNE
Pa cilj i jeste da sto vise njih radi s tim xD bez obzira na prozivke, i napravljeno je da bi pocetnici  naucili i uradili brze mod

kako ce neko naučiti nešto ako mu serviraš sve na gotovo, učit se upravo tako što se uzme dio koda pa se proučava i gleda šta i kako funkcionira, a ne da on unutar skripte pozove funkciju i da ona odradi 90% posla za njega, to nije učenje

"They have computers, and they may have other weapons of mass destruction."

Citat: MEDO poslato Jul 02, 2018, 23:18:13 POSLE PODNE
kako ce neko naučiti nešto ako mu serviraš sve na gotovo, učit se upravo tako što se uzme dio koda pa se proučava i gleda šta i kako funkcionira, a ne da on unutar skripte pozove funkciju i da ona odradi 90% posla za njega, to nije učenje

I jeste cilj da ga natera da otvori i nauci
Unkovic.
- Ex. BlackStorm Founder, Owner & Developer
- Ex. Underground Developer.

Citat: Unkovic2405 poslato Jul 02, 2018, 23:19:28 POSLE PODNE
I jeste cilj da ga natera da otvori i nauci
Sumnjam da će neko da "otvori i nauci"
CitatElectric Power is everywhere present in unlimited quantities and can drive the world's machinery without the need of coal, oil, gas, or any other of the common fuels!



Citat: LoOdaK poslato Jul 02, 2018, 23:43:38 POSLE PODNE
Sumnjam da će neko da "otvori i nauci"
Ako ne uspe tako, pomoci ce na drugi nacin.
Unkovic.
- Ex. BlackStorm Founder, Owner & Developer
- Ex. Underground Developer.

Citat: MEDO poslato Jul 02, 2018, 23:18:13 POSLE PODNE
kako ce neko naučiti nešto ako mu serviraš sve na gotovo, učit se upravo tako što se uzme dio koda pa se proučava i gleda šta i kako funkcionira, a ne da on unutar skripte pozove funkciju i da ona odradi 90% posla za njega, to nije učenje
Citat: LoOdaK poslato Jul 02, 2018, 23:43:38 POSLE PODNE
Sumnjam da će neko da "otvori i nauci"

Slazem se potpuno sa obojicom , ono tako se ne uci...
Da li ti ucis za skolu ili nesto sto te zanima tako sto se to samo uradi ili sednes i pogledas kako sta gde kud?

@Tema Smesno  8)

Btw, kako mozes skolu porediti s ovim? Ako ne bude imalo tu svrhu, imace drugu i tjt. Ako nista, barem cemo mi kreatori upotpuniti svoje znanje. Ostali ce imati ogromnu slobodu ds rade sta hoce kad includaju nesto. Nece ti biti sve servirano na tacnu pobogu ljudi, pa onda nisam nista uradio. Moci ce samo da kreira, sacuva, loada i izbrise. I imace dosta callbackova i funckija s kojima moze sve da radi. Videcete svakako kad bude izaslo, ovo mi radimo jer nemamo pametnija posla i ubijamo dosadu, naravno kad nas smori druzenje s drustvom i ostalo.

Btw, vecina vas bi napisala plus da se nisu javila ova dvojica, tako da vi ostali nemojte puno pisati, jer vecina ovde budzi poruke samo.

@MEDO, kao sto sam rekao, mozda 20% bude servirano, a ostalo ce sam raditi. Koja je svrha da mi sve uradimo, pa onda ne bih objavljivao kao .inc vec kao fs.
Unkovic.
- Ex. BlackStorm Founder, Owner & Developer
- Ex. Underground Developer.

Citat: Unkovic2405 poslato Jul 03, 2018, 18:49:59 POSLE PODNE
Btw, kako mozes skolu porediti s ovim? Ako ne bude imalo tu svrhu, imace drugu i tjt. Ako nista, barem cemo mi kreatori upotpuniti svoje znanje. Ostali ce imati ogromnu slobodu ds rade sta hoce kad includaju nesto. Nece ti biti sve servirano na tacnu pobogu ljudi, pa onda nisam nista uradio. Moci ce samo da kreira, sacuva, loada i izbrise. I imace dosta callbackova i funckija s kojima moze sve da radi. Videcete svakako kad bude izaslo, ovo mi radimo jer nemamo pametnija posla i ubijamo dosadu, naravno kad nas smori druzenje s drustvom i ostalo.

Btw, vecina vas bi napisala plus da se nisu javila ova dvojica, tako da vi ostali nemojte puno pisati, jer vecina ovde budzi poruke samo.

@MEDO, kao sto sam rekao, mozda 20% bude servirano, a ostalo ce sam raditi. Koja je svrha da mi sve uradimo, pa onda ne bih objavljivao kao .inc vec kao fs.

Ovde ne mozes nabiti poruke ... ovo je offtopic...

vidi brt, nisam skontao xD
Unkovic.
- Ex. BlackStorm Founder, Owner & Developer
- Ex. Underground Developer.