Vozila

Započeo [ET]Beks, Jun 24, 2018, 17:19:37 POSLE PODNE

prethodna tema - sledeća tema

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Problem(error/warning): Eh ljudi imam jedan problem...

Kad mi prodje pay i odem off sa servera nestanu mi vozila..Pokazuje mi GPS da su na farmi ali ih tamo nema....Onda kad ponovo restartujem server vozila se pojave tamo gde bi trebala biti i budu tu sve dok ne dodje payday...Takodje na TAB mi pokaze level 0 a na /stats mi redovno stoji level...Zna neko u cemu je ovde problem?

P.s radi se o osobnom/licnom vozilu...

Dio skripte: [ pawn ]vaš odgovor[ /pawn ]
Debug iz server_log(ukoliko je u pitanju crashanje servera - crashdetect log): [ code ]vaš odgovor[ /code ]
Slika/video ingame problema(obavezno ako je ingame problem): link slike
Poslednja Izmena: Jul 01, 2018, 19:46:56 POSLE PODNE od Bašovski
Posetite E-trail Roleplay...Mod na kojem se radi iz dana u dan...Administracija koja je tu za vas 24/7 !

SAMP IP: 91.134.193.97:7784

Forum: www.et-rp.info


bump....

Pogresio sam malopre..

Cim odem relog auta mi se vise ne pojavljuju dok se ne rr server
Posetite E-trail Roleplay...Mod na kojem se radi iz dana u dan...Administracija koja je tu za vas 24/7 !

SAMP IP: 91.134.193.97:7784

Forum: www.et-rp.info


Da niko ne zna rjesit ovaj bug? -_-
Posetite E-trail Roleplay...Mod na kojem se radi iz dana u dan...Administracija koja je tu za vas 24/7 !

SAMP IP: 91.134.193.97:7784

Forum: www.et-rp.info


Po ovome Å¡to si rekao moja predpostavka je da kreiraÅ¡ vozila prilikom startanja moda( OnGameModeInit ) a uniÅ¡tavaÅ¡ ih kada igrač izaÄ'e sa servera( OnPlayerDisconnect ) .

Provjeri to,ako je to,to je pogešno,imaš 2 opcije:
1) Ukloni uništavanje vozila na OnPlayerDisconnect,što znači da će vozila biti cijelo vrijeme na serveru(jer se učitavaju prilikom startanja moda
2) Ukloni kreiranje vozila prilikom startanja moda,nego ih kreiraj kada igrač uÄ'e na server.

Što se tiče drugog problema vezano za "Level" igrača provjeri gdje imaš SetPlayerScore funkciju i pošalji nam.

Auta treba da se kreiraju kad igrac udje a uniste kad igrac ode off...

Medjutim samo kad pokrenem server i igrac prvi put kad udje sve bude ok kako treba,a cim ode off i opet udje vozila se vise ne stvore a trebala bi...

Razumes?
Posetite E-trail Roleplay...Mod na kojem se radi iz dana u dan...Administracija koja je tu za vas 24/7 !

SAMP IP: 91.134.193.97:7784

Forum: www.et-rp.info


Izvinjavam se zbog DP ali ne mogu edit predhodni post....

Prebacio sam iz OnGameModeInit

for(new i; i < sizeof(VInfo); i++){LoadVehicle(i);}
for(new i; i < sizeof(BInfo); i++){LoadBicikla(i);}
for(new i; i < sizeof(MInfo); i++){LoadMotor(i);}
for(new i; i < sizeof(PInfo); i++){LoadPlovilo(i);}
for(new i; i < sizeof(PInfo); i++){LoadLetjelica(i);}


U OnPlayerConnect.... Nema erora niti warninga ali isti mi je problem...
Posetite E-trail Roleplay...Mod na kojem se radi iz dana u dan...Administracija koja je tu za vas 24/7 !

SAMP IP: 91.134.193.97:7784

Forum: www.et-rp.info


Rjeseno problem je bio sto sam u stock-u za kreiranje vozila imao UnistiVozila(playerid); xD

Moze lock i hvala svima da nije vas mozda nebi ni skontao
Posetite E-trail Roleplay...Mod na kojem se radi iz dana u dan...Administracija koja je tu za vas 24/7 !

SAMP IP: 91.134.193.97:7784

Forum: www.et-rp.info