oko wanted levela

Započeo AlienWare95, Jun 22, 2018, 18:13:48 POSLE PODNE

prethodna tema - sledeća tema

0 članova i 9 gostiju pregledaju ovu temu.

Problem(error/warning): nema problema samo zelium da napravim kada igrac pukne puskom/pistoljem u drugog igraca dobije wanted level
Dio skripte: znam da treba ovde ali me nesh zeza dal sam ispao iz forme ili nzm sta :D [pawn]public OnPlayerTakeDamage( playerid, issuerid, Float:amount, weaponid, bodypart ) {
   if( issuerid != INVALID_PLAYER_ID && issuerid != INVALID_PLAYER_ID && amount == 0 && weaponid == 0 && bodypart == 3 ) {
       format( globalstring, sizeof( globalstring ), ""col_red"[HIAC]"col_white" %s je kickovan sa servera. Razlog: "col_white"Command kill", ImeIgraca( issuerid ) );
      HiacPoruka( CREVNKA, globalstring );
      Kickovanje( issuerid, ""col_white"Ti si kickovan sa servera. Razlog: "col_bela"Command kill");
          return 0;
   }

   if( issuerid != INVALID_PLAYER_ID  ) {
      if( OI[ PlayerInfo[ issuerid ][ xClan ] ][ oTip ] == ORG_TIP_PD && !IsPlayerInAnyVehicle( issuerid ) && !IsPlayerInAnyVehicle( playerid ) && GetWeapon( issuerid ) == 23 && ImaTazer[ issuerid ] == true && !HiacDuty[ playerid ] ) {
          if( GetFactionType( playerid ) == ORG_TIP_PD ) return SCM( issuerid, CRVENA, "Ne mozes tazovati PD!" );

         new Float:Pos[ 3 ];
         GetPlayerPos( playerid, Pos[ 0 ], Pos[ 1 ], Pos[ 2 ] );
         if( IsPlayerInRangeOfPoint( issuerid, 10.0, Pos[ 0 ], Pos[ 1 ], Pos[ 2 ] ) ) {

            format( globalstring, sizeof( globalstring ), "%s puca tazerom na %s-a i pogadja ga.", ImeIgraca( issuerid ), ImeIgraca( playerid ) );
            PorukaRadius( 20.0, issuerid, globalstring, LJUBICASTA );
            TogglePlayerControllable( playerid, false );

                if( Maskuse[ playerid ] == true ) {
                  SetPlayerName( playerid, RealName[ playerid ] );
               Maskuse[ playerid ] = false;
            }

            PlayerCuffed[ playerid ] = 1;
            Pinki_SetPlayerHealth( playerid, 50 );
            SetPVarInt( playerid, "CuffTimerCalled", 1 );
            TazerTimer[ playerid ] = SetTimerEx("TazovanTajmer", 15000, false, "i", playerid );
            OnePlayAnim( playerid, "CRACK", "crckdeth2", 4.0, 1, 0, 0, 0, 0 );
            return 0;
         }

       }

        /*if( NaDmEventu[ playerid ] == false && WARPInfo[ playerid ][ WARIgrac ] == -1 && !HiacDuty[ playerid ] && PlayerCuffed[ playerid ] == 0 ) {
           if( weaponid <= 42 ) {
              new Float:takeHealth = antiCheatCS[ playerid ][ TrueHealth ] - WeaponDamage[ weaponid ][ bodypart - 3 ];
              Pinki_SetPlayerHealth( playerid, takeHealth );
         }
      }*/

      //printf( "%s je naneo %.0f demidza %s-u, oruzje: %d, deo tela: %d", ImeIgraca( issuerid ), amount, ImeIgraca( playerid ), weaponid, bodypart );
   }
   return 1;
}
[/pawn]
Debug iz server_log(ukoliko je u pitanju crashanje servera - crashdetect log): ///
Slika/video ingame problema(obavezno ako je ingame problem);


Ovako nesto sam ja dodao tu
        [pawn] if( OI[ PlayerInfo[ issuerid ][ xClan ] ][ oTip ] != ORG_TIP_PD );
         PostaviWanted( playerid, "Napad Vatrenim Oruzjem", "Robocop", 3 );[/pawn]
www.Game-State.com" style="border-style: none;

www.Game-State.com" style="border-style: none;

Mora tu dosta toga da se uradi da bi se to napravilo a meni je mrsko nit imam zelje da ti ispisem kod.

Citat: NenaD22 poslato Jun 22, 2018, 20:05:25 POSLE PODNE
Mora tu dosta toga da se uradi da bi se to napravilo a meni je mrsko nit imam zelje da ti ispisem kod.

Zasto onda komentarises ovo ako neces da mu pomognes???

@AlienWare95
[pawn]if( issuerid != INVALID_PLAYER_ID  ) {
                         SetPlayerWantedLevel(playerid, Level);
              }[/pawn]
Ukoliko koristis obican wl koristi SetPlayerWantedLevel,a ukoliko je varijabla koristi kako ti je definisano.

Citat: Terzic poslato Jun 23, 2018, 11:59:12 PRE PODNE
Zasto onda komentarises ovo ako neces da mu pomognes???

@AlienWare95
[pawn]if( issuerid != INVALID_PLAYER_ID  ) {
                         SetPlayerWantedLevel(playerid, Level);
              }[/pawn]
Ukoliko koristis obican wl koristi SetPlayerWantedLevel,a ukoliko je varijabla koristi kako ti je definisano.

Ne mogu da mu pomognem preko fona , nisam kuci brt  8)

Citat: NenaD22 poslato Jun 23, 2018, 14:34:28 POSLE PODNE
Ne mogu da mu pomognem preko fona , nisam kuci brt  8)
Onda nemoj skupljati postove ;)


Ne razumijem zasto radite to preko OnPlayerTakeDamage funkcije kad postoji OnPlayerGiveDamage funkcija.


Example:
[pawn]public OnPlayerGiveDamage(playerid, damagedid, Float:amount, weaponid, bodypart)
{
   if(weaponid > 15)
   {
      if(damagedid == INVALID_PLAYER_ID) return true;
      SCM(playerid, -1, "Prijavljeni ste od strane: 'NEPOZNAT' zbog napada vatrenim oruzijem.");
      PlayerInfo[playerid][pWantedLevel] += 6;
      SavePlayer(playerid);
      //ovdje ubacis ostale funkcije i save player
   }
   return (true)
}[/pawn]

valjda ce ti posluziti
Poslednja Izmena: Jun 24, 2018, 19:18:31 POSLE PODNE od Coox
Third-party Pawn Developer

Citat: Coox poslato Jun 24, 2018, 19:17:25 POSLE PODNE
Ne razumijem zasto radite to preko OnPlayerTakeDamage funkcije kad postoji OnPlayerGiveDamage funkcija.


Example:
[pawn]public OnPlayerGiveDamage(playerid, damagedid, Float:amount, weaponid, bodypart)
{
   if(weaponid > 15)
   {
      if(damagedid == INVALID_PLAYER_ID) return true;
      SCM(playerid, -1, "Prijavljeni ste od strane: 'NEPOZNAT' zbog napada vatrenim oruzijem.");
      PlayerInfo[playerid][pWantedLevel] += 6;
      SavePlayer(playerid);
      //ovdje ubacis ostale funkcije i save player
   }
   return (true)
}[/pawn]

valjda ce ti posluziti

Ili mozda da koristi  OnPlayerShotPlayer

http://forum.sa-mp.com/showthread.php?t=278296 ?

Citat: _LEGIJA_ poslato Jun 24, 2018, 20:50:24 POSLE PODNE
Ili mozda da koristi  OnPlayerShotPlayer

http://forum.sa-mp.com/showthread.php?t=278296 ?

Zasto da skida include bez razloga kada vec ima jednostavniji nacin da uradi isto. :)
Third-party Pawn Developer

A ovo je komplikovano u picku materinu

Citat: _LEGIJA_ poslato Jun 24, 2018, 22:39:21 POSLE PODNE
A ovo je komplikovano u picku materinu

[pawn]public OnPlayerGiveDamage(playerid, damagedid, Float:amount, weaponid, bodypart)[/pawn]

mnogo jednostavna i korisna funkcija. damagedid (kolicina hpa skinuta), weaponid, diotijela

:)
Third-party Pawn Developer