AltChat kasni

Započeo Agent 47, Jun 22, 2018, 17:33:26 POSLE PODNE

prethodna tema - sledeća tema

0 članova i 4 gostiju pregledaju ovu temu.

Problem(error/warning):Dodavao sam AltChat iz US(united states moda) i npr kad se igrac gota do nekog igraca posle 3s izbaci to na alt chat proveravao sam funckiju za osvezavanje alt chata ali ne vidim gresku pa eto vam slike dole
Dio skripte: //
Debug iz server_log(ukoliko je u pitanju crashanje servera - crashdetect log)://
Slika/video ingame problema(obavezno ako je ingame problem): http://prntscr.com/jy3w6i
Es ist nicht alles Gold, was glänzt

Posalji kod AltChata i sve vezano za njega  8)
Poslednja Izmena: Jun 22, 2018, 19:47:59 POSLE PODNE od NenaD22

Posalji sve funkcije koje se pozivaju u AltChat-u (sve vezano za AltChat)

Ne glupirajte se sta ce vam kod altchata ili sta vec, jamaica mod je ovo a to smrdi na extazy/lvg skriptu koja je ubi boze "optimizovana" tako da me ne cudi sto se tako sporo ucitava verovatno da se i ostale funkcije izvrsavaju jos sporije  :-X :-X
{ 'HTML, PHP, CSS, JAVASCRIPT, PAWN, C#' }

while(alive) code;

Citat: Comi420 poslato Jun 22, 2018, 21:03:13 POSLE PODNE
Ne glupirajte se sta ce vam kod altchata ili sta vec, jamaica mod je ovo a to smrdi na extazy/lvg skriptu koja je ubi boze "optimizovana" tako da me ne cudi sto se tako sporo ucitava verovatno da se i ostale funkcije izvrsavaju jos sporije  :-X :-X
Trazio sam Kod iz razloga da bih ga pregledao i ako mi ne bude mrsko sredio to i poslao.


Citat: Comi420 poslato Jun 22, 2018, 21:03:13 POSLE PODNE
Ne glupirajte se sta ce vam kod altchata ili sta vec, jamaica mod je ovo a to smrdi na extazy/lvg skriptu koja je ubi boze "optimizovana" tako da me ne cudi sto se tako sporo ucitava verovatno da se i ostale funkcije izvrsavaju jos sporije  :-X :-X
Ti si našao da pričas o optimizaciji? Gospode Bože.
Cimaš se oko banalnih problema u skripti a ovde soliš pamet drugima.
Poslednja Izmena: Jun 23, 2018, 12:26:53 POSLE PODNE od Александар Вучић

BUMP
Es ist nicht alles Gold, was glänzt

  BUMP v2
Es ist nicht alles Gold, was glänzt


Citat: NenaD22 poslato Jun 25, 2018, 21:44:41 POSLE PODNE
Pa cekamo da posaljes ...

Poslao sam gore ako ne vidis...
Es ist nicht alles Gold, was glänzt



@Moren0 - Slusaj, ti si stavio da AltChat linije refreshuje svakih 3 sekunde, to proveri pod ChatDouble funkcijom (ako koristis UP izvorni mod).
Napravi posebnu funkciju za AltChat timer (npr ovako):
[pawn]forward altchattimer();
public altchattimer()
{
   foreach(Player, i)
   {
       if(PlayerInfo[pAdmin] > 0 || PlayerInfo[pGM] > 0)
      {
         format(updatewarntd, sizeof(updatewarntd), "%s~n~%s~n~%s~n~%s~n~%s~n~%s~n~%s~n~%s", AdminWarns[ 0 ][ Text ], AdminWarns[ 1 ][ Text ], AdminWarns[ 2 ][ Text ], AdminWarns[ 3 ][ Text ], AdminWarns[ 4 ][ Text ], AdminWarns[ 5 ][ Text ], AdminWarns[ 6 ][ Text ], AdminWarns[ 7 ][ Text ]);
         TextDrawSetString(WarnTD, updatewarntd);
      }
   }
   return 1;
}[/pawn]
I Kada to stavis u skriptu, dodas ovo pod OnGameModeInit:
[pawn]SetTimer("altchattimer", 500, true);[/pawn]
Ta SetTimer komanda ti AltChat refreshuje za nove poruke svakih 0.5 sekundi, tako da ne moze da kasni, uzivaj! :)
• Website: www.vasic.dev
Web Development & Cyber Security

Slazem se sa Comijem. Xber jedan od najneoptimizovanijih modova. Mozda si stavio altchat da poziva tek na kraju komande pa kasni ili ima neki refresh timer ko ce mu znat u glavnom prebaci se na altchat mnogo bolji i laksi.
Third-party Pawn Developer