Kupovina racunara.

Započeo Denzla Å alabajzer, Novembar 28, 2017, 17:32:12 POSLE PODNE

prethodna tema - sledeća tema

0 članova i 3 gostiju pregledaju ovu temu.

Evo opet otvaram temu ali jednostavno mi je potrebna pomoc :D, a i znam da na forumu ima puno ljudi koji vole pomoci. Imam neka dva racunara e sad gledao sam i vidio da je valjda ova Radeon 4870 bolja od GT 730 sad mi trebate reci koja je razlika izmedju ova dva racunara i jel tacno ovo sto sam vidio.
1. Racunar: https://www.olx.ba/artikal/24753767/racunar-quad-core-q9450-4gb-250gb-ati-4870-ddr5/#detaljno - R4870
2. Racunar: https://www.olx.ba/artikal/27102308/racunar-gamer-c2d-3-0ghz-nvidia-2gb-ddr5/#detaljno - GT 730
I napisite koje bi igre se mogle vrtiti i na kojim postavkama.

Onaj prvi je dosta bolji buray samo da je jaca grafa

Citat: Motokultivator poslato Novembar 28, 2017, 17:39:58 POSLE PODNE
Onaj prvi je dosta bolji buray samo da je jaca grafa
Dobro mozda bi i uzeo neku bolju grafu ali ne puno. Posto kod njih mozes nadograditi.  :)

Uzmes neku HD6450  prcis gta5 na low 60 fpsa

Mislim da je prvi bolji,ali ne piše koja je vrsta rama da li je DDR3 ili DDR2.
CitatElectric Power is everywhere present in unlimited quantities and can drive the world's machinery without the need of coal, oil, gas, or any other of the common fuels!



Oba procesora su ti LGA775 socket, znaci u 90% slucajeva ti je DDR2 memorija, s tim da kod ovog E8400 ti je DDR3 izuzetak, verovatno mladja generacija ploce.

Sto se procesora kao cipova tice, ne deluju lose. 6mb cache, relativno visoke frekvencije, ali dok ne bih upalio racunar ne bih mogao sa sigurnoscu da ti kazem kako bi se ponasali u radu.

Graficke su obe starije, nista preterano ali nisu ni 'odron'. Obe VGA ulaz imaju, sumnjam da imaju digitalne izlaze (mozda gresim).

Oba racunara ne bi trebalo da imaju probleme sa igrama tipa gta iv, pes, fifa, samp, csgo, league of legends i tako te slabije igre, ali vrlo verovatno nece moci da teraju gta v jer igra dosta zahteva i od procesora i od graficke a ram je ispunjen po minimalnim zahtevima igre (4GB). Da ne govorim nista o igricama kao sto su battlefield 1, pubg i slicne, jer za njih ti treba izuzetno jak racunar.