Vase misljenje o razvoju zajednice u ovih skoro godinu ipo dana...

Započeo admin, Avgust 17, 2010, 18:04:20 POSLE PODNE

prethodna tema - sledeća tema

0 članova i 5 gostiju pregledaju ovu temu.

Dragi nasi korisnici,

Evo proslo je skoro godinu ipo dana od kad je nastao ovaj forum, zanima me vase misljenje o napretku ovog foruma, da li je znatno napredovao od tada, sto vam se najvise svida, sto vam se ne svida, sto bi vi predlozili za daljnji razvoj i sl.

Nadam se da cete biti iskreni, i da necete lupetati svasta hehe... :D


Lp,
BS Team

Znatno? Ultra previse je napredovao :D

Daljnji prijedlozi - Da se uklone spameri, ljudi koji govore na temu tipa ovoga "Jel mi mozete pomoci oko koda" I onda bubnu nesto unutra, i kad neko kaze hahahhahaha, jer nije se niko rodio s programersko/skripterskim znanjem..

Nesvidja mi se sto si ti - Benjo malo na forumu, Al posto su tu Chris, Corr i ostali, nema problema.. Znam da imas posla u RL :)

I nadam se da ce biti neka nagradna igra..

Citat: Vilko | ♦ ♣ ♥ ♠ » poslato Avgust 17, 2010, 18:12:50 POSLE PODNE
Znatno? Ultra previse je napredovao :D

Daljnji prijedlozi - Da se uklone spameri, ljudi koji govore na temu tipa ovoga "Jel mi mozete pomoci oko koda" I onda bubnu nesto unutra, i kad neko kaze hahahhahaha, jer nije se niko rodio s programersko/skripterskim znanjem..

Nesvidja mi se sto si ti - Benjo malo na forumu, Al posto su tu Chris, Corr i ostali, nema problema.. Znam da imas posla u RL :)

I nadam se da ce biti neka nagradna igra..

Hmm, a budem ja tu samo ne stignem puno postati, jer bih svaki dan trebao obici i CH forum od samp-a, i CH samp servere, pa CS CH forum, pa ovaj forum, pa balkan-ivmp ko bi to sve stigao, tako da ja samo ovako malo uletim i nadgledam, a gle organizirao bih ja nagradnu igru kad bi netko htio raditi...

Vilko slazem se za ono "hahahaha" jer stv je glupo da se tako  ponasa! Taj neko oseca da nije dobrodosao i ponizavaju ga! Jako mi se svidja taj predlog! I to me jako nervira!  :D

Pa ja cu radit.. Meni nije problem.. Meni je zabavno radit nesto, a ovima koji govore da si glup da si kr eten i to.. Njima neb trebalo dat nist

Gle, nama nista nije problem organizirati kad ljudi oce raditi, ali sad da organiziram nagradnu igru radi 3 covjeka koja bi nesto radila, to vec malo teze, nema smisla, ali da skupi fina ekipa moglo bi se nesto napraviti...

ZicMortal

Vecinom lose mi je to sta ovdje ima dosta djece koja misle da mogu nauciti skriptati samo tako, ima i dosta prevaranata, a da ne govorim o ljudima koji su umisljeni do bola.


Al sa pozitivne strane, bar postoji forum za ovo koji je povecao broj servera na balkanu i pomogao mnogim pocetnicima te trosio vrijeme onima malo iskusnijima.

Slusaj Zic, i ti si bio dijete, i znas da si mislio da mos sve odmah i sad naucit.. To sto trosi vrijeme drugima, to je njihov problem ne Benjin i Corrijev :)

Citat: ZicMortal poslato Avgust 17, 2010, 18:44:52 POSLE PODNE
Vecinom lose mi je to sta ovdje ima dosta djece koja misle da mogu nauciti skriptati samo tako, ima i dosta prevaranata, a da ne govorim o ljudima koji su umisljeni do bola.


Al sa pozitivne strane, bar postoji forum za ovo koji je povecao broj servera na balkanu i pomogao mnogim pocetnicima te trosio vrijeme onima malo iskusnijima.


Hehe, cudi me da vec nisi to shvatio da je opcenito u igricama 95% mlade populacije i da ce tako uvijek i biti, tako da i ne mozes ocekivati ovdje neki velik broj ljudi koji su punoljetni...

ZicMortal

Citat: Vilko | ♦ ♣ ♥ ♠ » poslato Avgust 17, 2010, 18:46:44 POSLE PODNE
Slusaj Zic, i ti si bio dijete, i znas da si mislio da mos sve odmah i sad naucit.. To sto trosi vrijeme drugima, to je njihov problem ne Benjin i Corrijev :)

Ja sam mozda bio njub oko toga [pocetnik u skriptanju] al dijete nikako (svi smo mi djeca / bili djeca). Rijetko sta da sam ovdje pitao osim kad nisam znao odgovor/rijesenje. Vecinom sam sam sve rijesavao i koristio trazilicu, onda znas kak je kad vidis nekog njuba koji ne koristi trazilicu i otvori 3 teme dok ne dobije odgovor.

forum je odlican i mnogo se razvio...istina da sam ja bio (nepozeljan)i dalje sam al sta mogu...bilo je i svadja i svacega :D

Citat: Vilko | ♦ ♣ ♥ ♠ » poslato Avgust 17, 2010, 18:12:50 POSLE PODNE
Znatno? Ultra previse je napredovao :D

Daljnji prijedlozi - Da se uklone spameri, ljudi koji govore na temu tipa ovoga "Jel mi mozete pomoci oko koda" I onda bubnu nesto unutra, i kad neko kaze hahahhahaha, jer nije se niko rodio s programersko/skripterskim znanjem..

Nesvidja mi se sto si ti - Benjo malo na forumu, Al posto su tu Chris, Corr i ostali, nema problema.. Znam da imas posla u RL :)

I nadam se da ce biti neka nagradna igra..

Ja to radim, ali to radim samo kad je tema s POTPUNO istim pitanjem ispod ove sto je napravio ili je tutorial u podforumu tutoriali. Jer kako tebe nervira ovo tako mene nervira to kad se neko zeli anuciti skriptati a neda mu se guglati. On bi sve na pladnju.


RESPECT 4 EVER: John, GLC,bAndzi, Nikola, Sop, Zoki, Bruno_Venuti, Mele, Luka P,ExtremePower,Wang(neki kineski frajer)

NAJBOLJI CITATI:
Citat: [GF]Alive poslato Jun 24, 2010, 18:20:19 POSLE PODNE
Paizte ljud mozda je KayLoger! ! !
MOJI RADOVI:
[FS]Trofeji

Malo postrožit mjere !! Veće kazne za blebetanje gluposti itd.
pa ondaj dan kad si postao na CH da se malo uključimo ! tako su mi tu dignuli tlak da sam se ustao od kompa i otiÅ¡ao van  :D :D i to postao na CH i to vidio Donko i onda on rijeÅ¡io stvari !!

Malo je previÅ¡e vrijeÄ'anja vamo i uvreda ak se netko potrudi pomoć ostalim skripterima / mapperima a doÅ¡e par koji oblate tvoj rad !! i onda se zamisliÅ¡ !? ZaÅ¡t sam uopče to tam stavljao sam su me zajeb........  ???

A ovako Å¡to se tiće adminstracije i forum team sve pohvale :D dečki rade svoj posao odgovorno i prema svima su jednaki posebne pohvale na Donka i Extre..... (Å¡ta ja znam kak se zove  :D :D)
Ex CroHerze DM HEAD Administrator

Gledajuci s moje strane u ovaj projekt sam bio ukljucen od samog pocetka s tim da je jedno vrjeme bio tajan.U samim pocecima moglo se vidjeti da ce forum zbog ulozenog truda(Nikole i Benje) opstati i razviti se u malo vecu edukativnu zajednicu.Do danas je je vrlo dobro funkcionirao,nadam se da ce nastaviti.Nesto me najvise rastuzije  sto vecina novih skriptera/programera (naravno nikakvih experta) kod shvaca jednoznacno,sto bi znacilo da neke stvari sluze za nesto i niÅ¡ta drugo se od njih ne moze napraviti.Nadalje neki se prozivaju vrsnim skripterima ukoliko znaju napraviti organizaciju u GF modu.Uvjerljivo najlosi nacin ucenja skriptanja je kopiranje koje vecina radi.Moram se dodaknuti nase balkanske kulture,nacinu otvaranja tema i pisanju postova.Teme se otvaraju bez ikakvog sufix-a koji bi naznacio o cemu se radi i takodje naslovi tema bi morali biti sto kraci i sadrzavati dovoljne informacije o onome sto se unutar nej nalazi.Postovi unutar podforuma PAWN skriptanje, gamemodovi, filterskripte, include fajlovi, mape, pluginovi moraju se odnosit striknto na temu,bez ikakvih komentara koji tamo nisu poželjni.Uglavnom forum ce jos napredovati i po meni sjajna ideja je otvoriti nas WIKI na kojemu su sve funkcije i Callbackovi (tutorijale i ostalo sa sa-mp wiki-a ne treba posto vec postoje takvi tutovi na ovom sajtu).Pored wiki-a bilo bi odlicno da se nas portal uredi poput Official samp portala zvog kojeg bi dobio na kvaliteti.
Poslednja Izmena: Avgust 17, 2010, 19:22:24 POSLE PODNE od קlเשค

[NUDIM ]
Gang-Rush server TDM besplatno


Da, problme je s danasnjim tzv. "skripterima" da se oni sve strebaju napamet, samo nauce 1 upotrebu i to je to, naucili su. Te hocu samo dodati da se teme otvaraju s glupim imaenima tipa "POMOC!!!!!" "Molim pomoc" itd, trebalo bi kaznajvati sve koji ne pisu tocan problem u ime threada.


RESPECT 4 EVER: John, GLC,bAndzi, Nikola, Sop, Zoki, Bruno_Venuti, Mele, Luka P,ExtremePower,Wang(neki kineski frajer)

NAJBOLJI CITATI:
Citat: [GF]Alive poslato Jun 24, 2010, 18:20:19 POSLE PODNE
Paizte ljud mozda je KayLoger! ! !
MOJI RADOVI:
[FS]Trofeji