[ZM] Savjeti

Započeo ZicMortal, Avgust 17, 2010, 01:58:50 PRE PODNE

prethodna tema - sledeća tema

0 članova i 4 gostiju pregledaju ovu temu.

ZicMortal

Trazenje skriptera



Molim za malo paznje

  • Kad trazite skriptera budite jasni oko cijene.
  • Pazite Å¡ta tražite, bilo tko vam svaÅ¡ta može obećat te uvaliti vam neÅ¡to sasvim drugo.
  • Pazite sa kime se petljate, to se odnosi da gledate na iskusnije skriptere (pogledajte postove korisnika) za koje ste sigurni da posjeduju potrebno znanje te iskustvo u skriptanju.
  • Svakako pogledajte Å¡ta vam se nudi te joÅ¡ jednom razmislite prije nego Å¡to iÅ¡ta poduzimate.
  • Nemojte se previse zaletiti te žuriti u to ako mislite da je placeno skriptanje jednostavno.
  • Nemojte zafrkavati ljude oko posla, svaka vrsta truda/posla zaslužuje nagradu/placu.
  • Nemojte misliti da ćete imati uspjeÅ¡an server ako ste platili XXX novaca (velika suma) čovjeku koji vam je naskriptao puno toga, ipak očekuje vas održavanje servera te traženje dobrih ljudi (ekipa) koji će provoditi vrijeme na njemu.
  • Nemojte vjerovati budalama, najviÅ¡e djeci koja vas zele zajebati...
  • Nemojte odmah tražiti nekoga da vam skripta za novce, probajte i sami naučiti - nemože biti tako komplicirano, pobogu ovaj forum služi za to.



Par situacija

  • 'Naskriptat će mi "extra" mod ali oće da mu platim odmah'
  • 'Imam mode od CH, ali oću pare prvo'
(izuzev CH, dobar je to server... ali ima i takvih retarda štaćeš...)
  • 'Oces jedan mod extra je... ima puno organizacija poslova, carowner sve sve'
(to može biti i ne prevedeni raven's roleplay ili LARP/GTA RP mode tj. GF edit)
  • Isto tako pazite se ovih Å¡ta vam žele uvalit 'mod od 0' jer pravi mod od 0 se lako raspoznaje, a joÅ¡ lakÅ¡e edit nekakvog moda.
  • 'PoÅ¡alji mi mod i ja idem da ti saljem pare'
(jako je komplicirano oko povjerenja, zbilja dosta problema proizlazi oko toga)



Napomena; Sve ovo govorim u najboljoj namjeri onima koji imaju nesto novaca i neznaju skriptat (ako baš nemaju ovdje se isto može i naučit), takodjer i onima koji su veoma iskusni u skriptanju (po meni dobro iskustvo je minimum tri mjeseca, naravno pozeljno je i više) pa imaju namjeru 'zaradit za burek'.



Odakle ovo? Recimo da sam se nedavno našao u nekakvoj situaciji za plaćeno skriptanje, sve je bilo u redu, ništa se loše nije desilo. Ovo pišem kako bi mnogi razumjeli šta se sve može desit, jer u zadnje vrijeme ima dosta novih tema tipa 'tražim skriptera' te 'plaćam za skriptanje'.



Komentari; Slobodno komentirajte.

nastoe

Ovo je neki savjet za pravila ili?

ZicMortal

Citat: ExtremePower poslato Avgust 17, 2010, 02:11:30 PRE PODNE
Ovo je neki savjet za pravila ili?

Ma onako, moj doprinos za 'zajednicu'.

Respect za ovo!Ipak po meni je najbolje da taj netko ko zeli kupiti GM,da malo razmisli i da raÄ'e pocne ucit skriptat i raditi svoje a ne da ga neko zaje**... :D
Mysterious roleplay

Nije loše, nije loše zic.


RESPECT 4 EVER: John, GLC,bAndzi, Nikola, Sop, Zoki, Bruno_Venuti, Mele, Luka P,ExtremePower,Wang(neki kineski frajer)

NAJBOLJI CITATI:
Citat: [GF]Alive poslato Jun 24, 2010, 18:20:19 POSLE PODNE
Paizte ljud mozda je KayLoger! ! !
MOJI RADOVI:
[FS]Trofeji

Slažen se,kao što je onaj Marijan kako li već misto EP-a uzeo onog Alive lol
bravo Zic :D

sta mislite kako napraviti preuzimanje?
Earn money for free!! community forum


moneitizingforum.com

Preuzimanje nije problem "poslujes" sa nekim pozdanim,čitaj Extreme,Zoran,Corelli i ekipa koja je ovdje od pocetka i koja ovdje nesto znaci,za njih je provjereno da znaju skriptat.Vecinom su ozbiljni momci za koje vjerujem da nisu tolko jadni da idu nekog prevarit za pare.

ZicMortal

Citat: dinkO14 poslato Avgust 17, 2010, 22:48:54 POSLE PODNE
Preuzimanje nije problem "poslujes" sa nekim pozdanim,čitaj Extreme,Zoran,Corelli i ekipa koja je ovdje od pocetka i koja ovdje nesto znaci,za njih je provjereno da znaju skriptat.Vecinom su ozbiljni momci za koje vjerujem da nisu tolko jadni da idu nekog prevarit za pare.


Koliko sam ja razumio tebi jedino ovdje Zoran, Corelli i Extreeme znaju skriptat... a šta je sa ostalima? Kao da nema likova koji dosta dobro skriptaju pa da i oni nemogu nešto naskriptat pa zaradit neš para. Govorim čisto primjerice, zato sam i pisao ovu temu.. jer plaćeno skriptanje se isplati za skriptera koji je spreman radit i neželi da ga zajebu, a ovaj šta plaća isto ga se može zajebat te uvalit mu se bilo šta.. napisao sam i isto da ako uzimaju nekoga odavde da gledaju postove, da vide jel pomazu šta i jel se razumiju imalo u skriptanje.

Citat: ZicMortal poslato Avgust 18, 2010, 11:12:08 PRE PODNE
Citat: dinkO14 poslato Avgust 17, 2010, 22:48:54 POSLE PODNE
Preuzimanje nije problem "poslujes" sa nekim pozdanim,čitaj Extreme,Zoran,Corelli i ekipa koja je ovdje od pocetka i koja ovdje nesto znaci,za njih je provjereno da znaju skriptat.Vecinom su ozbiljni momci za koje vjerujem da nisu tolko jadni da idu nekog prevarit za pare.


Koliko sam ja razumio tebi jedino ovdje Zoran, Corelli i Extreeme znaju skriptat... a šta je sa ostalima? Kao da nema likova koji dosta dobro skriptaju pa da i oni nemogu nešto naskriptat pa zaradit neš para. Govorim čisto primjerice, zato sam i pisao ovu temu.. jer plaćeno skriptanje se isplati za skriptera koji je spreman radit i neželi da ga zajebu, a ovaj šta plaća isto ga se može zajebat te uvalit mu se bilo šta.. napisao sam i isto da ako uzimaju nekoga odavde da gledaju postove, da vide jel pomazu šta i jel se razumiju imalo u skriptanje.

Nikako ja to nisam reko,procitaj malo bolje.

Citat: dinkO14 poslato Avgust 17, 2010, 22:48:54 POSLE PODNE
i ekipa koja je ovdje od pocetka i koja ovdje nesto znaci,za njih je provjereno da znaju skriptat.

ZicMortal

Ma dobro, zvučalo je drugačije... bitno je i to da svi malo bolji skripteri doÄ'u do izražaja...