Da li se moze ?

Započeo TheKiller, Avgust 21, 2009, 10:47:03 PRE PODNE

prethodna tema - sledeća tema

0 članova i 4 gostiju pregledaju ovu temu.

Napraviti da kad se ide /makeadmin da npr to moze samo jedna osoba na serveru npr owner.. npr neki head admin ide /makeadmin id lvl i ono mu kaze Samo Ime_Prezime moze dati admina !

Help ako znate..thx unaprijed :police:


Svi koji igraju CS-a neka nam se pridruze (:

Citat: Johny poslato Avgust 21, 2009, 10:47:03 PRE PODNE
Napraviti da kad se ide /makeadmin da npr to moze samo jedna osoba na serveru npr owner.. npr neki head admin ide /makeadmin id lvl i ono mu kaze Samo Ime_Prezime moze dati admina !

Help ako znate..thx unaprijed :police:
Da moze se napravit

[NUDIM ]
Gang-Rush server TDM besplatno


Citat: [CH]pliva♫♪ poslato Avgust 21, 2009, 10:54:35 PRE PODNE
Citat: Johny poslato Avgust 21, 2009, 10:47:03 PRE PODNE
Napraviti da kad se ide /makeadmin da npr to moze samo jedna osoba na serveru npr owner.. npr neki head admin ide /makeadmin id lvl i ono mu kaze Samo Ime_Prezime moze dati admina !

Help ako znate..thx unaprijed :police:
Da moze se napravit

kako sta treba ubaciti ?


Svi koji igraju CS-a neka nam se pridruze (:

ovo ti je bar lako ....

cesto se zapitam, dal "skripteri" ne znaju razmisljati ili nece da razmisljaju....



jednostavno, upotrebi malo znanja ako ga imas (pretpostavljam da imas) ... znaci treba da razmisljas nekako ovako:
"aha, ukoliko je neko upisao tu i tu komandu, proveri mu nick, ukoliko mu je nick taj i taj komanda se nastavlja ukoliko ne, igracu dolazi poruka da samo taj i taj moze koristiti tu i tu komandu.." i ako si to sredio, sa desne strane uzmi neku naredbu koja ti odgovara da uzme nick

ja bi izabrao GetPlayerName, i onda upotrebio if(GetPlayerName(blablabla) == Ime_Prezime); itd ...



ako ti treba detaljnije objasniti, tj uraditi celu komandu .... :S

turker_kc

Citat: mikec poslato Avgust 21, 2009, 20:53:26 POSLE PODNE
ovo ti je bar lako ....

cesto se zapitam, dal "skripteri" ne znaju razmisljati ili nece da razmisljaju....



jednostavno, upotrebi malo znanja ako ga imas (pretpostavljam da imas) ... znaci treba da razmisljas nekako ovako:
"aha, ukoliko je neko upisao tu i tu komandu, proveri mu nick, ukoliko mu je nick taj i taj komanda se nastavlja ukoliko ne, igracu dolazi poruka da samo taj i taj moze koristiti tu i tu komandu.." i ako si to sredio, sa desne strane uzmi neku naredbu koja ti odgovara da uzme nick

ja bi izabrao GetPlayerName, i onda upotrebio if(GetPlayerName(blablabla) == Ime_Prezime); itd ...



ako ti treba detaljnije objasniti, tj uraditi celu komandu .... :S

Jos lakse da ti prevedem :D :D

Tamo kod /makeadmin vrsi se provjera dal imas admin level dovoljan za komandu, u standard GFu je if (PlayerInfo[playerid][pAdmin] >= 1337)

ti samo zamjenis npr if (GetPlayerName(Johnny) == Johhny);

pwn(15882) : error 029: invalid expression, assumed zero
C:\Users\alen\Desktop\Kucni server\gamemodes\gf.pwn(15882) : error 001: expected token: ")", but found ";"
C:\Users\alen\Desktop\Kucni server\gamemodes\gf.pwn(15882) : error 036: empty statement
C:\Users\alen\Desktop\Kucni server\gamemodes\gf.pwn(15882) : fatal error 107: too many error messages on one line



if (GetPlayerName(John_Abruzzi) == John_Abruzzi);


kada uradim tako dobijem gore navedene errore :S


Svi koji igraju CS-a neka nam se pridruze (:

Chrome

joj jesi pametan e nemogu vjerovat  :D
== je jednako sta string nikako tako nemozes usporedit; nego moras "strcmp" kao drugo; GetPlayerName je funkcija koja sprema u buffer kojeg ti odredis ime ida kojeg si naveo; trece iza if() NE IDE ;

stock GetName(id)
{
     new playerNameBuffer[MAX_PLAYER_NAME];
     GetPlayerName(id, playerNameBuffer, MAX_PLAYER_NAME);
     return playerNameBuffer;
}

i onda di vec trebas:

if(!strcmp(GetName(playerid), "ime_prezime"))
{
...kod...
}

a i ti mnogo komplikujes xD

zasto si stavio playerNameBuffer, to je cak i mene pomalo zbunilo ... trebao si jednostavno staviti sendername, to svi znaju sta je

nego, ne ide umesto GetName GetPlayerName? :S

Citat: mikec poslato Avgust 22, 2009, 00:21:03 PRE PODNE
a i ti mnogo komplikujes xD

zasto si stavio playerNameBuffer, to je cak i mene pomalo zbunilo ... trebao si jednostavno staviti sendername, to svi znaju sta je

nego, ne ide umesto GetName GetPlayerName? :S

aj reci postepeno pls gdje sta ubacujem :-[


Svi koji igraju CS-a neka nam se pridruze (:

Chrome

nema veze kako se zove to je array i to sta su stavili u GFu "sendername" ko da je bitno; mogli su stavit i "imeigraca" pa nikom nista lol; GetName je custom funkcija; GetPlayerName kao sto sam rekao uzima 3 parametra: 1. id 2. buffer 3. len; 1. id = id igraca kojeg hocete dobiti ime; 2. buffer = array u koje ce se ime spremit; 3. len = duzina arraya; sizeof(buffer)..
eto valjda je jasnije ;)

gdje sta ovdje ubacujem,svi ste nesto napisali samo me zbunili >:(


Svi koji igraju CS-a neka nam se pridruze (:

Citat: Chrome poslato Avgust 22, 2009, 00:37:42 PRE PODNE
nema veze kako se zove to je array i to sta su stavili u GFu "sendername" ko da je bitno; mogli su stavit i "imeigraca" pa nikom nista lol

pa znam, ali novi skripteri ce misliti da je to nesta sasvim drugo :S

kad vide sendername to bi im vec trebalo biti jasnije

Citat: mikec poslato Avgust 24, 2009, 22:32:08 POSLE PODNE
Citat: Chrome poslato Avgust 22, 2009, 00:37:42 PRE PODNE
nema veze kako se zove to je array i to sta su stavili u GFu "sendername" ko da je bitno; mogli su stavit i "imeigraca" pa nikom nista lol

pa znam, ali novi skripteri ce misliti da je to nesta sasvim drugo :S

kad vide sendername to bi im vec trebalo biti jasnije

brate aj pomozi mi pls da to napravim


Svi koji igraju CS-a neka nam se pridruze (:

Chrome

Citat: mikec poslato Avgust 24, 2009, 22:32:08 POSLE PODNE
Citat: Chrome poslato Avgust 22, 2009, 00:37:42 PRE PODNE
nema veze kako se zove to je array i to sta su stavili u GFu "sendername" ko da je bitno; mogli su stavit i "imeigraca" pa nikom nista lol

pa znam, ali novi skripteri ce misliti da je to nesta sasvim drugo :S

kad vide sendername to bi im vec trebalo biti jasnije
to sta si rekao nema smisla.. ako ides po imenima a ne po sadrzaju onda znaci da on nema pojma o skriptanju  ;)
i sad bi svi trebali koristi imena svih varijabla, arraya, funkcija i ostalog iz GF-a jel ?  :D

Hoce li ovdje iko objasniti ili cete se svadjati konstantno ?? :mad: :mad: :mad:


Svi koji igraju CS-a neka nam se pridruze (: