Kako da napravim spawn//

Započeo [LC]Ryder, Avgust 11, 2010, 19:05:38 POSLE PODNE

prethodna tema - sledeća tema

0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

Kako Da napravim spawn kako kordinate da znam pliz recite ;D
UNBAN konacno a back sam se aaa :DLos City StatePlay posetite nas!
FORUM: www.los-samp.info

Potpis u izradi,a do tada ce ovo da stoji jbg :D

nastoe

Udes u igru odes do pozicije i napises /save i kordinate se spreme u GTA folder u file po imenu savedpositions.txt

http://wiki.sa-mp.com/wiki/AddPlayerClass ------------> ovde ti je objasnjeno kako da napravis spawn
Kordinate uzimas tako sto odes do odredjenog mesta ingame i upises /save, kordinate ce ti biti sacuvane tamo gde ti je instaliran GTA SA. Otvoris: savedpositions.txt i tu su ti kordinate kopiras x, y ,z kordinate i pratis upustva sa ovog gore linka  ;)

tnx kada upisem /save nistha mi nepise da se memorisalo
UNBAN konacno a back sam se aaa :DLos City StatePlay posetite nas!
FORUM: www.los-samp.info

Potpis u izradi,a do tada ce ovo da stoji jbg :D

Krivi pod forum.
Little Devil will burn you

Citat: Ryder poslato Avgust 11, 2010, 19:12:50 POSLE PODNE
tnx kada upisem /save nistha mi nepise da se memorisalo
Pa i netriba samo uÄ'eÅ¡ tamo di si inst. igricu i naÄ'eÅ¡ u notepadu kopiraÅ¡ i onda paste u skriptu

nistha ne razumem na ovom sajtu mozete mi sve reci ovde nerazumem ono tamo mi je nejasno :]
UNBAN konacno a back sam se aaa :DLos City StatePlay posetite nas!
FORUM: www.los-samp.info

Potpis u izradi,a do tada ce ovo da stoji jbg :D

Na 0.3a Verzij kad upises /save ne posalje poruku ko sto je bilo na 0.2 verzij...Odi u GTA San Andreas folder i u savedpositions.txt i vidit ces da ce bit tamo...Ako nema onda vjerovatno koristis Win Vista/7...u Win Visti/7 da bi ti spremilo koordinate moras SA:MP Client pokrenuti kao administrator(Desni klik misa>Run As Administrator ili Pokreni kao Administrator)

1. Otidi u samp
2. Otidi na zeljenu lokaciju spawna
3. upisi /save
4. Otides u folder di si instaliro san andreas (programfiles/rockstar/savedposition.txt)
5. Odes u game mod pronades kordinate sadasnjeg spawna i izmjenis ih sa kordinatima tvog zeljenog spawna.
Little Devil will burn you

Nadjes u skripti

public OnGameModeInit()
{
   // Pronadji onda AddPlayerClass
   AddPlayerClass(id skina, x kord, y kord, z kord, id oruzija1, broj metkova za oruzije 1, id oruzija 2, broj metkova za oruzije 2, 150, 0, 0);
   return 1;
}

Znaci trebas staviti kordinate od Spawna a ovo oruzija i broj metaka dobijas kad se spawnas ingame

on meni na msn govori da zna da napravi pickup a to je sa x,y,z a ovde pita kako da ih dobije, znaci nezna a ovako ti se to radi na moj nacin

odes ingame, na poziciju gde hoces da se spawna i upises /save
nista ti se nece pojaviti ali kreirati kod u savedpositions.txt u instalaciju(C:/Program Files/Rockstar Games/GTA San Andreas/) tu ti se nalazi text document "savedpositions" i to otvoris i ides dole gde je zadnji kod, pimer:
AddPlayerClass(107,225.8353,1021.6091,1084.0172,187.2816,0,0,0,0,0,0); //
onda odes u tvoju skriptu i pritisnes ctrl+f i trazis OnPlayerSpawn i naci ce ti ovako:
public OnPlayerSpawn(playerid)
{
       return 1;
}


e onda sad ispod "{" upises
SetPlayerPos(playerid,x,y,z);

a x,y,z ti je

AddPlayerClass(107,225.8353,1021.6091,1084.0172,187.2816,0,0,0,0,0,0);

to uradis i onda complie i gotovo