[TuT] Dodavanje auta i objekata

Započeo Ante_Dracar aka Lopa, Avgust 08, 2010, 13:14:37 POSLE PODNE

prethodna tema - sledeća tema

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

evo ovak 1 prijatelj me zamolio da napravin ovaj tut i evo...

Dodavanje auta u GM
1
oidjite na ovu stranicu       http://wiki.sa-mp.com/wiki/Vehicle_Model_ID_List     tu imate ID svakog automobil kaoji se nalati u san andreasu...
2
zatim upalite svoj GM i otidjite u SAMP,i kucajte /veh IDauta boja1 boja2 i zatim ce se ispred vas pojavit zeljeno auto...
3
zatim otidjite sa tim autom na zeljeno misto u igrici i kucajte /save
4
zatim otidjite u folder od GTA SAN ANDREASA I imate tamo folder  savedpositions.txt
i u njemu vas se nalazi npr ovakav cod     AddStaticVehicle(582,-194.2790,159.2096,6.4331,337.2755,1,1); //
5
i na kraju kopirajte taj kod gdje vam se nalaze i ostali auti....
uprite ctrl+f i kucajte   AddStaticVehicle(


i eto ubacili ste auto u gm....


Dodavanje objekata u GM
1
otidjite u MTA i naptavite zeljene objekte i seve ih u zeljenu mapu...
2
zatim te objekte konvertejte na ovoj stranici==>>> http://gtamap.delux-host.com/converter/
3
i zatim taj kod koji ste dobili kopirajte u svoj GM npr ovaj kod        CreateObject(966, -1751.6436767578, -712.84222412109, 28.031227111816, 0, 5, 39.699768066406);        za one koji ne znaju          CTRL+f    ik ucjate      CreateObject(         i eto tamo zeljepite svoj kot i konvertajte na kraju i imate svoj objekt
Poslednja Izmena: April 17, 2012, 14:33:36 POSLE PODNE od joXy_

Super si ovo objasnio svaka ti cast! Ali mozes tako isto objasniti za Kola na prodaju kako ubaciti ;)


Dracar, zasto radis te tutove kad već postoje!?

ovaj TUT je lagan nije los dobar je za pocetnike ali meni najvise sluzi za uzimanje kordinata sa ovog sajta na koji si napisao tako da mi dosta znaci :D


dobro je ovo za pocetnike ;)
BALKAN CRIME ROLEPLAY SERVER !!!
Uskoro...

Sve sam ovo znao samo neznam dje da odem u san andreas folder i najdem koordinate???



A kada idem dodavat objekte...
Ja sam napravio sve kako sam zelio u MTA..naci svaku org posebno..
Ali sada nemogu nac di mi je spremljena mapa di su mi ti objekti koje moram konventirat..
Ako moze neko rec bio bi zahvalam.. 8)

makelele

pa odes local dicks C:,pa program files,pa MTA,server,mods,deathmach,resources. eto tu ti bude smjesteno od MTA radovi

lol...meni je to negdje drugdje a ne u Program Files al naso sam...sad vidim kad udjem recourses onda mi ima jos puno fajlova.. ugl. zanima me dali nadjem pod imenom kako sam spremio ili pise nesto drugo??....nekuzim se u to a htio bi se upoznati s tim convertom iz MTA u obican GF mod

makelele


Ja udjec u to ali nema mi niti jedne od Pet mapi koje sam napravio.. :'(

Nezz sta je to...
Nemogu nac ali kad udjem u MTA onda mi jesu ti radovi spremljeni
..