[TUT]Vip System

Započeo Edo., April 18, 2017, 16:14:49 POSLE PODNE

prethodna tema - sledeća tema

0 članova i 4 gostiju pregledaju ovu temu.

Evo ga moj drugi tutorijal.U ovom tutorijalu cu vam pokazati kako da uzmete vip system iz nekog moda (U mom slucaju je to Luda Kuca) i da ga prebacite u vas mod.

Mozda ce biti nekih gresaka ali ne zamjerite.

Kao prvo morate da definisete kako ce da vam bude vip u vasoj skripti u mene je pVip
Evo kako to da uradite
Pod OnPlayerConnect dodajete ovo

[pawn]PlayerInfo[playerid][pVip] = 0;[/pawn]

Onda dodajete pod enum PlayerInfo dodajete pVip ovako nesto treba da izgleda

[pawn]enum pInfo
{
      pVip
}
new PlayerInfo[MAX_PLAYERS][pInfo];[/pawn]

Eh sada smo napravili sve sto nam treba sada trebamo da napravimo komandu koja nam postavlja vipa.Komanda od prilike treba da izgleda ovako.

[pawn]YCMD:postavivipa(playerid, params[],help)
{
    #pragma unused help
    if(UlogovanProvera[playerid] == 0) return SCM(playerid,-1,"IME SERVERA:RP | "CRVENA"Moras se ulogovati da bi koristio ovu komandu!");
   if(PlayerInfo[playerid][pAdmin] == 6)
   {
      new player, level, string[256];
      if(sscanf(params, "ud", player, level)) return SendClientMessage(playerid, -1, "IME SERVERA:RP Pomoc | "TCRVENA"/postavivipa [ID/Ime] [Level (1-5)]");
      if(player == INVALID_PLAYER_ID) return SendClientMessage(playerid, -1, ""SIVA"[GRESKA] Igrac nije na serveru.");
      if(level < 0 || level > 5) return SendClientMessage(playerid, -1, ""CRVENA"IME SERVERA:RP "SIVA"Vip Level ne moze biti manji od 0 i veci od 5!");
      PlayerInfo[player][pVip] = level;
      format(string, sizeof(string), ""TCRVENA"A | "BELA"Vlasnik %s vam je postavio %d Vip Level.", GetName(playerid), level);
      SendClientMessage(player, -1, string);
      format(string, sizeof(string), ""TCRVENA"A | "BELA"Igracu %s ste postavili Vip Level na %d.", GetName(player), level);
      SendClientMessage(playerid, -1, string);
      SavePlayer(player);
   }
   else
   {
       SendClientMessage(playerid, -1, ""CRVENA"IME SERVERA:RP "SIVA"Samo Vlasnik!");
   }
   return 1;
}[/pawn]

Eto to bi bilo to sto se tice ovog tutorijala nadam se da sam nekome pomogao.Eh sada vi mozete da pravite jos komandi za vip kao sto su:dodaci,vipskin,vipmenu..itd ali uskoro dolazi tutorijal i o tome.

Ako sam lose objasnio recite,ali nadam se da cete razumjeti ovo sto sam htjeo da vam pokazem
Poslednja Izmena: April 18, 2017, 16:15:56 POSLE PODNE od Edo Castelllano
••• Black East Community •••
• Developer •

Molim te, samo reci da se ne zezaš ?
Former Developer | COD: Lords Of War - Modern Warfare 3 | Stunt Planet | Global Warfare |

Ne znam zasto uzimat vip sistem iz drugih modova kad je to skroz lako napravit al eto pohvale za trud.
Poslednja Izmena: April 18, 2017, 16:25:51 POSLE PODNE od ănD®o^

Citat: ănD®o^ poslato April 18, 2017, 16:24:13 POSLE PODNE
Ne znam zasto uzimat vip sistem iz drugih modova kad je to skroz lako al eto pohvale za trud.

Ma samo sam pokazao ali eto jbg neko to i ne zna jbt
••• Black East Community •••
• Developer •

Glupost, nisi nista objasnio ovdje niti si zavrsio tutorial kako treba.


bilo je lijepo dok je trajalo.


Citat: Bašovski poslato April 18, 2017, 17:30:17 POSLE PODNE
Glupost, nisi nista objasnio ovdje niti si zavrsio tutorial kako treba.

JBG HVALA STO SI REKAO
••• Black East Community •••
• Developer •

Cista glupost....  Pogledaj malo druge tutorijale,  pogledaj kako oni ti lepo objasni..... Fora je napraviti svoj TuT od 0. a ne TuT kako uzeti skripte...
0/10
Oduvek sam se pitao:
"Zbog cega se ljudi toliko brinu jedni za druge?",
"Zasto ljudi daju sve od sebe da usrece neku osobu?"

Najjednostavnije receno brinu se jer vole tu osobu celim svojim srcem,
daju sve od sebe da je usrece zbog toga sto ne zele da je ikada vide tuznom ili rasplakanom.
#xsarnaaparatima..

Citat: SejnurHD poslato April 18, 2017, 18:00:00 POSLE PODNE
Cista glupost....  Pogledaj malo druge tutorijale,  pogledaj kako oni ti lepo objasni..... Fora je napraviti svoj TuT od 0. a ne TuT kako uzeti skripte...
0/10

A lika jbt bizi necu da objasnjavam odo lock temu
••• Black East Community •••
• Developer •