[Savjet] Povijest korisnika

Započeo MEDO, Mart 27, 2017, 21:15:49 POSLE PODNE

prethodna tema - sledeća tema

0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

E ovako, radim jedan sajt.Jedan stranica će služiti za pregled povijesti gledanja.Interesuje me kako bi najbolji način bio da to napravim.Da li da napravim tablicu npr. historija i u nju spremam ime,id,datum i povijest ili ima neki bolji način. LP

"They have computers, and they may have other weapons of mass destruction."

Ja bi prije ovo izabro historija i to...

Citat: MEDO poslato Mart 27, 2017, 21:15:49 POSLE PODNE
E ovako, radim jedan sajt.Jedan stranica će služiti za pregled povijesti gledanja.Interesuje me kako bi najbolji način bio da to napravim.Da li da napravim tablicu npr. historija i u nju spremam ime,id,datum i povijest ili ima neki bolji način. LP
Iskren da budem, ne kontam svrhu


Pa jedan od nacina je da sacuvas sve pregledane urlove u array session i kasnije ako hoces kad user uradi logout napravis petlju i sacuvas sve to u bazu.
Ali eto ni ja ne vidim poentu, razmisli samo o tome kako ce se brzo baza puniti i koliko ce eventualno zauzeti memorije

U pitanju je historija gledanja, neko pogledao film on se tu ubaci.Ne vjerujem da će se baš historija puniti jer će osoba trebati pogledati barem 51% filma/serije da bi otislo u historiju

Hvala na odgovoru dečki

"They have computers, and they may have other weapons of mass destruction."

Pa ako je tako onda napravis tablicu, id, userid, title, url, date i kad napuni 51%, to mozes preko iframe apia uraditi, uneses u bazu podatke

Jbt citam i ne vjerujem ;D brate moj sta sve treba znati oko tih baza, ja se pogubio citajuci :D
CitatElectric Power is everywhere present in unlimited quantities and can drive the world's machinery without the need of coal, oil, gas, or any other of the common fuels!



@Cadilab ovo meni nema funkciju :D
Bilo bi cisto ono za kućni use :'D


Pa dobro ako hoce mozda da napravi stranicu za gledanje filmova pa hoce ono kao watch history :P

Citat: Cadilab poslato Mart 27, 2017, 21:52:18 POSLE PODNE
Pa dobro ako hoce mozda da napravi stranicu za gledanje filmova pa hoce ono kao watch history :P
Pa to je trebao odmah navest, ne mozes to pravit a nisi ni bazu za staticnu stranicu napravio :'D