Ciscenje laptopa

Započeo Sponzo, Avgust 05, 2010, 12:21:59 POSLE PODNE

prethodna tema - sledeća tema

0 članova i 4 gostiju pregledaju ovu temu.

Dali netko od vas ima iskustva s ciscenjem laptopa?HP6735s

Sad sam skinuo Core Temp i mjeri mi 98C



ZicMortal

Å ta ti radiÅ¡ sa time omg? Pa možeÅ¡ peć jaja na njemu kolko je vruć  :-\

aj pls pomagaja kak da ga ocistim
xD



ZicMortal

Pa pogledaj CPU... nadji neke programe za rjesavanje problema sa temperaturom.

I koliko ti je star taj laptop? ...dali ima virusa itd..

kupljen prosle godine u 9-10 mjesecu..A za viruse neeam pojma



Ovako moras napavit, imas 2 nacina, uzmi usisavac i probaj izvuci kroz onaj hladnjak sastrane prasinu, a bolji nacin je otvorit ga negdje i sa kompresorom ispuhat, to je najefikasniji nacin...

Kupi postolje/hladilicu za laptop , ako to nemas , a igras igre na laptopu vec davno bi trebao crknut .
Otvorit ga , uzmes kucni usisivac stavis na najjace i cistis .. ja tako cistim desktop racunar .

Citat: - Soni i stado kokosi - poslato Avgust 05, 2010, 13:39:37 POSLE PODNE
Kupi postolje/hladilicu za laptop , ako to nemas , a igras igre na laptopu vec davno bi trebao crknut .
Otvorit ga , uzmes kucni usisivac stavis na najjace i cistis .. ja tako cistim desktop racunar .
Bolje je s kompresorom ispuhat...

ZicMortal

Naci to je vec 9 mjeseci koristenja. Probaj skenirat sa antivirusom... nabavi si neke programe poput tune up ulities 2009/10. Oni ti sluze za optimizaciju kompa, dakle error clean, bulÅ¡it clean, registry clean/fix, disk doctor/scan i joÅ¡ mnogo takvih stvari. Taj tune up ulities ti ja koristim i uvijek mi pomogne.  :)


Drugi nacin trebas definitivno napravit. A to je da ovo Å¡ta ti je Chris rekao. Probaj usisat, ocistit taj laptop.. moze imat prasine, al nemoj rastavljat il previse prckat po tome jer lako se sjebe  :'(


A ako ništa neuspiješ :S, onda odnesi na servis ili tamo kod 'ovlastenog prodavaca' kod kojeg si kupio... po mogucnosti da imas garanciju i da prijavis neispravnost. Uostalom kolko si ga platio?


CitatBolje je s kompresorom ispuhat...

Haha xD, to se koristi kod kompova  :D
Poslednja Izmena: Avgust 05, 2010, 13:41:57 POSLE PODNE od ZicMortal

Problem je u tome sto ja neznam kak otvorit laptop da ga ocistim...PLS pomagajte...Sad znam zasto igrice stekaju:D



Citat: Sponzo poslato Avgust 05, 2010, 13:48:50 POSLE PODNE
Problem je u tome sto ja neznam kak otvorit laptop da ga ocistim...PLS pomagajte...Sad znam zasto igrice stekaju:D
Onda nema pomoci, nosi na servis ili nekom ko zna...


Citat: Chris poslato Avgust 05, 2010, 13:49:25 POSLE PODNE
Citat: Sponzo poslato Avgust 05, 2010, 13:48:50 POSLE PODNE
Problem je u tome sto ja neznam kak otvorit laptop da ga ocistim...PLS pomagajte...Sad znam zasto igrice stekaju:D
Onda nema pomoci, nosi na servis ili nekom ko zna...

Uzmes cekic i hrdni ga po ekranu , najefikasniji nacin za otvaranje .. onda izvadis ono sta nevalja , ono sta valja i to izvadis .
Kupi dodatni cooler , jedino rjesenje ! Nema se tu sta cistit i ti bi isao do 100 stepeni celzijusa na ovim temperaturama .

Citat: ZicMortal poslato Avgust 05, 2010, 13:41:08 POSLE PODNE
Naci to je vec 9 mjeseci koristenja. Probaj skenirat sa antivirusom... nabavi si neke programe poput tune up ulities 2009/10. Oni ti sluze za optimizaciju kompa, dakle error clean, bulšit clean, registry clean/fix, disk doctor/scan i još mnogo takvih stvari. Taj tune up ulities ti ja koristim i uvijek mi pomogne.  :)


Drugi nacin trebas definitivno napravit. A to je da ovo šta ti je Chris rekao. Probaj usisat, ocistit taj laptop.. moze imat prasine, al nemoj rastavljat il previse prckat po tome jer lako se sjebe  :'(


A ako ništa neuspiješ :S, onda odnesi na servis ili tamo kod 'ovlastenog prodavaca' kod kojeg si kupio... po mogucnosti da imas garanciju i da prijavis neispravnost. Uostalom kolko si ga platio?


CitatBolje je s kompresorom ispuhat...

Haha xD, to se koristi kod kompova  :D
Platio 5000kn...Ugl lap je dobar,sam kazem ti jebe ga nes,jel moguce zbog programa,windows je gore od kad je kupljen...xD
Inace sad sam ga propuho, i sada je max kad ne igram igrice 72°C,a kada igram dode do 90°C
Poslednja Izmena: Avgust 06, 2010, 11:40:58 PRE PODNE od Sponzo



offtopic: E Sponzo jesi ti za CFC radio u DW temu za Joomlu ili si radio HTML / CSS site ?
Little Devil will burn you