"Trebam nešto" - tema

Započeo Correlli, Jul 30, 2010, 15:11:25 POSLE PODNE

prethodna tema - sledeća tema

0 članova i 32 gostiju pregledaju ovu temu.

Citat: System32 poslato Jul 13, 2011, 23:06:50 POSLE PODNE
pa imas samo funkciju Ban i eto ga
CMD:ban(playerid, params[])
{
new id, string[128], reason[128];
if(IsPlayerAdmin(playerid) || PlayerInfo[playerid][pAdmin] >= 1)
{
if(sscanf(params, "us[128]", id, reason)) return SendClientMessage(playerid, COLOR_WHITE, "Korištenje: /ban [ID] [Razlog]");
       else if(id == INVALID_PLAYER_ID) return SendClientMessage(playerid, COLOR_WHITE, "PogreÅ¡an ID");
else
format(string, sizeof(string), "iStunt: %s je protjeran sa servera od administatora %s! Razlog: %s", GetName(id), GetName(playerid), reason);
SendClientMessageToAll(COLOR_KRED, string);
Ban(id);
}
else SendClientMessage(playerid, COLOR_KRED, "Niste autorizirani za korištenje ove komande!");
return 1;
}



Samo malo ovo je ban... meni treba bannick da se nemoze uci u taj nick al moze napraviti drugi nick i onda moze uci ?
Poslednja Izmena: Jul 13, 2011, 23:12:25 POSLE PODNE od Apokalipsa

jaooo nego sta je to?
Uskoro novi stunt server iStunt. DoÄ'ite i zabavite se!




   
   




Dizajniram za $$$
Popis stvari koje radim:

Wallpaper √  Signature ×  Logo √  Dizajn stranice (Ne kodiranje) √  Baner √  Avatar √  Animacija √  Intro √

@Apokalipsa
Dodaj u PlayerInfo pBannedNick(Kako god hoces) i stavi svuda gde se pojavljuju varijable iz PlayerInfo-a.
Onda napravis novu komandu ban koja ce postaviti pBannedNick(Varijablu) na 1.
OnPlayerLogin:
Stavis da ako je pBannedNick == 1 da izbaci igraca i posalje mu clientmessage da je account iskljucen sa servera i da ne moze igrati sa tim nickom.
Tako bi trebalo raditi(Ja sam sebi napravio i radi)

Citat: Mario_ poslato Jul 13, 2011, 23:33:45 POSLE PODNE
@Apokalipsa
Dodaj u PlayerInfo pBannedNick(Kako god hoces) i stavi svuda gde se pojavljuju varijable iz PlayerInfo-a.
Onda napravis novu komandu ban koja ce postaviti pBannedNick(Varijablu) na 1.
OnPlayerLogin:
Stavis da ako je pBannedNick == 1 da izbaci igraca i posalje mu clientmessage da je account iskljucen sa servera i da ne moze igrati sa tim nickom.
Tako bi trebalo raditi(Ja sam sebi napravio i radi)


Hvala


Citat: System32 poslato Jul 13, 2011, 23:27:04 POSLE PODNE
jaooo nego sta je to?


:P  ;)

bio bih zahvalan ako mi napravite komandu makeadmin u (zaboravio sam kako se zove)kao ovdje:
CMD:makeadmin i dalje...hvala
Poslednja Izmena: Jul 14, 2011, 18:41:53 POSLE PODNE od [CL]Cooper

kako ti je defenirano spremanje admin levela primejr PlayerInfo[playerid][pAmin] ?
Uskoro novi stunt server iStunt. DoÄ'ite i zabavite se!




   
   




Dizajniram za $$$
Popis stvari koje radim:

Wallpaper √  Signature ×  Logo √  Dizajn stranice (Ne kodiranje) √  Baner √  Avatar √  Animacija √  Intro √

evo ovako
if (PlayerInfo[playerid][pAdmin] >= 1)

tako kako sam i rekao :D Evo ti
CMD:makeadmin(playerid, params[])
{
new id, lvl, string[128], string2[128];
if(IsPlayerAdmin(playerid) || PlayerInfo[playerid][pAdmin] >= 3)
{
if(sscanf(params, "ui", id, lvl)) return SendClientMessage(playerid, COLOR_WHITE, "Korištenje: /makeadmin [ID] [Level]");
    else if(id == INVALID_PLAYER_ID) return SendClientMessage(playerid, COLOR_WHITE, "PogreÅ¡an ID");
else if(lvl > 3) return SendClientMessage(playerid, COLOR_WHITE, "Administrator level moze biti samo 1 | 2 | 3");
else
  PlayerInfo[id][pAdmin] = lvl;
format(string, sizeof(string), "Administrator %s vam je namjestio administrator level na %d!", GetName(playerid), lvl);
SendClientMessage(id, COLOR_LIME, string);
format(string2, sizeof(string2), "Postavili ste igraču %s administrator level %d!", GetName(id), lvl);
SendClientMessage(playerid, COLOR_YELLOW, string2);
}
else SendClientMessage(playerid, COLOR_KRED, "Niste autorizirani za korištenje ove komande!");
return 1;
}

Uskoro novi stunt server iStunt. DoÄ'ite i zabavite se!




   
   




Dizajniram za $$$
Popis stvari koje radim:

Wallpaper √  Signature ×  Logo √  Dizajn stranice (Ne kodiranje) √  Baner √  Avatar √  Animacija √  Intro √

Citat: System32 poslato Jul 14, 2011, 18:52:34 POSLE PODNE
tako kako sam i rekao :D Evo ti
CMD:makeadmin(playerid, params[])
{
new id, lvl, string[128], string2[128];
if(IsPlayerAdmin(playerid) || PlayerInfo[playerid][pAdmin] >= 3)
{
if(sscanf(params, "ui", id, lvl)) return SendClientMessage(playerid, COLOR_WHITE, "Korištenje: /makeadmin [ID] [Level]");
    else if(id == INVALID_PLAYER_ID) return SendClientMessage(playerid, COLOR_WHITE, "PogreÅ¡an ID");
else if(lvl > 3) return SendClientMessage(playerid, COLOR_WHITE, "Administrator level moze biti samo 1 | 2 | 3");
else
  PlayerInfo[id][pAdmin] = lvl;
format(string, sizeof(string), "Administrator %s vam je namjestio administrator level na %d!", GetName(playerid), lvl);
SendClientMessage(id, COLOR_LIME, string);
format(string2, sizeof(string2), "Postavili ste igraču %s administrator level %d!", GetName(id), lvl);
SendClientMessage(playerid, COLOR_YELLOW, string2);
}
else SendClientMessage(playerid, COLOR_KRED, "Niste autorizirani za korištenje ove komande!");
return 1;
}





izbaci me je error 2 puta na getname

zaboravi ona GetName funkciju
stock GetName(playerid)
{
new
    pName[MAX_PLAYER_NAME];
   
GetPlayerName(playerid, pName, MAX_PLAYER_NAME);
return pName;
}



meni treba vrijeme da je za sve isto na serveru ne po kompu nego po "worldu" da je za sve isto, ima jedan FS na SAMP Forumu ali je shit


Uskoro novi stunt server iStunt. DoÄ'ite i zabavite se!




   
   




Dizajniram za $$$
Popis stvari koje radim:

Wallpaper √  Signature ×  Logo √  Dizajn stranice (Ne kodiranje) √  Baner √  Avatar √  Animacija √  Intro √


Bok moli da mmi neko da tut ili sto vec kako da napravim da kad dodem kraj grotti upisem neku komandu id vozila i da mi izbaci cijenu auta i da tako kupim auto

trebam komandu CMD:unprison CMD:kupioruzije CMD:respawnallcars molim vas ako moze

Citat: [PG]Bump! poslato Jul 14, 2011, 23:41:15 POSLE PODNE
trebam komandu CMD:unprison CMD:kupioruzije CMD:respawnallcars molim vas ako moze


COMMAND:kupioruzje(playerid, params[])
{
   if(IsPlayerConnected(playerid))
   {
if(Businesses[PlayerInfo[playerid][pInBusiness]][bType] == 7)
{
       new string[160], price1 = Businesses[PlayerInfo[playerid][pInBusiness]][bProductPrice1];
       new price2 = Businesses[PlayerInfo[playerid][pInBusiness]][bProductPrice2];
       new price3 = Businesses[PlayerInfo[playerid][pInBusiness]][bProductPrice3];
       new price4 = Businesses[PlayerInfo[playerid][pInBusiness]][bProductPrice4];
       new price5 = Businesses[PlayerInfo[playerid][pInBusiness]][bProductPrice5];
new price6 = Businesses[PlayerInfo[playerid][pInBusiness]][bProductPrice6];
       format( string, sizeof( string ), "[$%d]9mm Pistol \n[$%d]Desert Eagle \n[$%d]Rifle \n[$%d]Shotgun \n[$%d]Kalashnikov(AK-47) \n[$%d]MP-5(SMG) ", price1, price2, price3, price4, price5, price6);
       ShowPlayerDialog( playerid, 6591, DIALOG_STYLE_LIST, "Odaberi oruzje za kupovinu.", string, "Odabir", "Ponisti" );
   }
return 1;
}
return 1;
}


Ewo Izvoli


CMD:respawnallcars(playerid, params[])
{
    if(IsPlayerConnected(playerid))
    {
        if(PlayerInfo[playerid][pAdmin] >= 4)
        {
foreach(Player, i)
{
            for(new c=0;c<CAR_amount;c++)
{
if(!IsPlayerInVehicle(playerid, c))
{
SetVehicleToRespawn(c);
}
}
}
SendClientMessage(playerid, COLOR_GREY, "   Vozila respawnana! ");
        }
        else
        {
            SendClientMessage(playerid, COLOR_GREY, "   Nisi Administrator ! ");
            return 1;
        }
    }
    return 1;
}*/
Poslednja Izmena: Jul 14, 2011, 23:54:27 POSLE PODNE od |FRPG|SyPue